Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Tényleg ugyanúgy fejlődnek a...

Tényleg ugyanúgy fejlődnek a babák az első 12 hètben?

Figyelt kérdés

Hosszú ciklusom van, emiatt 1 héttel kisebbnek kellene lennie a babának, mint a mensi alapján.

Hőgörbén látni a peteérést is, és akörül voltunk együtt csak a hónapban. A doki pedig

kb. fogantatásra egy előbbi időpontot mondott másodszorra, amikor együtt sem voltunk. Első alkalommal kb. jó időpontot mondott.

Első alkalommal az 1 héttel kisebb kort mondta a doki (vagyis mérés alapján a gép), viszont következő alkalommal, 3 hét múlva már 4-5 nap eltérés volt, azaz nagyobb, mint kora szerint lennie kellene - mensihez nézve megfelelő méretű.

Ugyanaz a doki, ugyanazzal a géppel mért.

Azt mondják, hogy az első 12 hétben ugyanúgy fejlődnek a babák.

Lehetséges, hogy mégis csak szimplán nagyobb a babám a korrigált hetekhez képest? És alapból is nagy baba lesz? magasak vagyunk mindketten. Van ennek bármi jelentősége? Ti melyik alapján számolnátok a heteket?


2022. jan. 12. 12:46
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Úgyis az fog számítani, amit a doki beír a kiskönyvbe. Mindenki, a védőnő, a nőgyógyász, mindenki azzal fog számolni. Úgyhogy szerintem ne stresszeld magad ezen, a szülés várható időpontja nem fix, előbb is, később is jöhet, nem számít pár nap.
2022. jan. 12. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Ezen nem kell aggódni. 12. héten az uh alapján korrigálják majd a szülés időpontját. De pár nap nem számít semmit, én júl. 3.-ra voltam kiírva és jún. 2.-án szültem, ami koraszülésnek számít, de nem volt gond, 36. és 42. hét között bármikor szülhetsz.
2022. jan. 12. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Mi úgy terveztük, hogy csak idén januárban mondjuk el, hogy babank lesz a családnak, a 12. heti ultrahang után. Erre a 8. hét után mikor mentünk (2. ultrahang, nekem volt egy korábbi is a 6. héten, a korábbi veszteségek miatt), erre mondja a doki, hogy 9+3.. Mondom mi? Komolyan? Hát így karácsonyi ajándék lett a baba, ugyanis 12+1 hetes voltam már december 25-én. Örültünk, mert igazán szép ajándék, nekünk a legszebb. ☺️ Csak egy tapasztalat, gondoltam leírom.
2022. jan. 12. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Igen


De a géppel lazán el tudnak kérni 1-2 mm-t ami simán2-3napot is jelenthet

2022. jan. 12. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

A gép egy becslést ad nagyjából. Pl. nálam múlthéten azt dobta a gép, hogy a becsült súly 300 gramm, tegnap a becsült súly 201 gramm lett. Nyilván nem fogyott ennyit a baba, főleg nem úgy, hogy minden más mérete nőtt és egyébként az abból becsült kor kb. jó is. :)

Nincs jelentősége, hogy 1-1 héttel kisebbet, vagy nagyobbat becsülnek. A 12. heti genetikai uh méretei alapján (az egy jóval részletesebb vizsgálat azért) fogják bepecsételni a szülés várható idejét. Addig azon is elmehetnek napok, hogy pontosan hova kattintott a doki mérésnél. Nálam pl. a legelején volt, hogy kétszer mérte le, 5 nap különbség lett a kettő között, pedig 2 perccel egymás után történt a két mérés. :)

2022. jan. 12. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!