Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 15 hetes kismama vagyok,...

15 hetes kismama vagyok, második gyerekkel. Aggodom mert nem hízok, söt, fogyok, pedig ugyanugy eszem. A kiirt dátumom minden vizsgálatnál tolodik. Nem fejlödne rendesen?

Figyelt kérdés

Miota terhes vagyok fogytam 3 kgot,ami nem is akkora gond mert eleve tulsullyal kezdtem. 83 kgal.most 80 vagyok.ami aggaszto mert az ùj módi hogy haskörfogatot is mérnek ami 3 cm lett kissebb mint az elsö mérésnél.Pedig közben eltelt 5 hét. A ruhàim szoritanak csìpöben de igazàbol csak én érzem ugy,hogy kényelmetlen. Amikor a kislànyomat az ölembe veszem akkor is érzem hogy a pocakom nyomja.Mozogni sem érzem emellett a 12 hetes uhn sokàig keresték a làbàt. Màr mindenhonnan ultrahangoztak. Ràmijjesztettek pedig annyira nyugodt voltam most ez a fogyàs... Végül a kérdésemre hogy megtalàltàk e csak egy bolintàst kaptam.Nem volt tul meggyözö.

A fogyàst akàr a kéthéttel ezelötti betegségnek is betudhatom,làzas voltam alig ment le. Keményedést is éreztem persze szombaton.De vasàrnapra minden rendben volt .Jaj tudom össze visszasàg..De most kb a fejemben is ez zsong...18 hétig megörülök hogy valami baja van...


2016. febr. 21. 16:55
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
még lemaradt hogy nembtudok hanyatt feküdni mert megfàjdul vagy inkàbb marha kellemetlen érzés lessz a hasamban. Mint a keményedés de mégsem,olyan feszïtö amire àlmombol is felkelek hogy rosszul esik...Esetleg elnyomhatok valami eret? Sajnos a terhesvitaminokat nem szedem,rosszul vagyok töllük,mindegy mikor veszem be és mar probaltam sokfélét mindet kihànyom még most is.Faj tölle a gyomrom... ahh..aggodom...
2016. febr. 21. 16:58
 2/14 anonim ***** válasza:
Próbálj nyugodt maradni! Szerintem normális, hogy fogytál, ha beteg is voltál, meg gondolom a nagyobbik gyerekkel is foglalkozol. Az, hogy a kiírt dátumon változtatnak, normális az első trimeszterben, hiszen nem minden baba a ciklus 14. napján fogan. És ha nem találták volna meg a lábát, hidd el, szóltak volna róla.
2016. febr. 21. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

Én is 4 kilót fogytam az elején és 2 kb 18 hetesen jött vissza, a másik kettő kb 24 hetesen, még 7 lett a végére.

3,6 kilóval született, egészséges baba.

Úgyis elveszi azt, amire szüksége van.

A haskörfogat pedig egyértelmű, hogy a kilókkal együtt csökken. Előző mérés 5 héttel ezelőtt.. Legalább puffadtál is? Ez étrendtől is függ.

2016. febr. 21. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
köszönöm. Igen a nagyobbal rengeteget megyünk,izgömozgo 2 éves. én is ebben birom hogy nem adtak volna olyan leletet amin az àllvhogy minden ok ha nem talàltàk. De akkoris borzaszto félelem van rajtam.Na meg ez a legutobbi haskörfogatos.ez meglepett nagyon. Ja és nagyon kelett akkor pisilnem,ha utannamérik tuti kevesebb... a védönökhöz csak a gyerekkel tudtam menni aki màr nagyon unta a dolgot, igy nem tuftam kivesézni a dolgolat. Csak gyors méreckedés stb. Az orvosnàl meg sokkolt a làbkeresés a hàtonfekvös dolgot el se mondtam....
2016. febr. 21. 17:04
 5/14 A kérdező kommentje:

azthiszem akkor nem puffadtam màr. De lehet igazad van ez eszembe se jutott...

A nagyobbal nem fogytam de hizni se hiztam. Csak 7 kgot,ami a szülés utani 4. napra elbis tünt teljesen. Ebböl 3.5 volt a baba . Kivànos nem vagyok,söt inkabb most rosszul vayok sokmindentöl d enek ellenére eszek. Nem gondoltam hogy valaha aggasztani fog ha fogyok...

2016. febr. 21. 17:08
 6/14 A kérdező kommentje:
ja a kiirt dàtum. Tudom mikor voltunk együtt és rà négy hétre azt mondta az orvos hogy kb 3 hete foganhatott...Azaz késön fogant nagyon mert az akcio sem félidöben volt hanem utana. Ez alapjàn akkor 5 hetet ist a papiromra ( karàcsony elött voltunk épp azért mentünk de még nem dobogott a szive) Ahogy kiszàmolgattuk a nembtul kedvezö menzeszem ellenére, az augusztus 2. Az együttl3t alapjàn aug.6 a 12 hetes méretei alapjàn aug 12... Nekem ez csak a nagyobb miatt fontos mert vele is be kellett fekudnöm terminus tullépés miatt de ugy hogy ö itthon van igy nem akarom Ha gy szàmolàsi hiba miatt kelljen két hetet bentlennem. Na mindegyis szoval azt mondtam irjuk be hogy nembtudom a menzeszem mert az nem adna valos szamitasi alapot... két hét mégiscsak két hét. De a 12 hetes uht, el kellett tolni mert még kicsi volt... na mindegy...remélem jol fejlödik...
2016. febr. 21. 17:16
 7/14 A kérdező kommentje:
na jo csak 10 nap ...biztos túlparàzom igy visszaolvasva...
2016. febr. 21. 17:19
 8/14 anonim ***** válasza:
ilyenkor nem kell még hízni és ha túlsúlyos vagy egyáltalán nem gond a fogyás. nyugi! a baba attól még megkapja ami kell neki.
2016. febr. 21. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

szia!


72 kg-mal kezdtem a terhességet. A 20. hétig fogytam, akkor nyertem vissza a 72 kg-t. Most 37 hetes vagyok, 81,5 kg ruhában, bakancsban, és már 3 kg-ra tippeli a magzatot a doki. Szóval nettóban kb 79-80 kg vagyok gyerekkel, lepénnyel, mindennel. Kb 4-5 kg-t híztam az egész terhesség alatt, ha levonom a babát, és a hozzá tartozó dolgokat.

De, amíg a baba nő, márpedig nő, mert egyre nehezebb :), addig én nem aggódok.

Ja, és eszek édességet, mindent.

2016. febr. 21. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Szia! En augusztus 11-re vagyok kiirva. :) holnap leszek 16 hetes. Szinten tulsullyal kezdtem a terhesseget es a sok hanyas miatt 5 kg fogytam. Eddig nem volt gond a babaval. Talan annyi,h a 12. heti genetikai uh-n az Istenhegyin kisebb volt a baba sulya a kelletenel. 28 napos mensi szerint julius 31-re lennek kiirta, de mivel 38 nap volt az utolso ketto (egyebkent is hosszuak), ezert a doki aug. 9-re mondta a szulest. A genetikai megcafolta ezt, igy jott ki az aug. 11.
2016. febr. 21. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!