Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Komolyan elégnek kellene...

Komolyan elégnek kellene lennie ennyi folyadéknak?

Figyelt kérdés

Magándokihoz járok terhesgondozásra, és minden alkalommal a lelkemre köti, hogy 1,5 liternél nem ihatok többet. Ebbe beleszámít még a leves is. Tél van, nem szabad ennél többet innom, mert vizesedést okoz.


Őszintén szólva egyáltalán nem tartom be, amit kér, mert terhesség nélkül is több folyadékra van szükségem, szomjas vagyok, ha csak ennyit iszok.


Holnap töltöm a 21.hetet, egyáltalán nem vizesedem, a védőnő is rendszeresen ellenőrzi a végtagjaim és minden rendben.


Nektek javasolt erre vonatkozóan valamit az orvosotok?

Amúgy jó a dokim, minden másban hallgatok rá, de ez a max 1,5 liter folyadék a mániája, és jót szoktam mosolyogni a maszk alatt, miközben bőszen bólogatok, hogy persze nem iszom többet... 😅


2022. jan. 14. 13:31
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
Az én dokim legalább 3 litert javasolt. Ilyent még nem is hallottam.
2022. jan. 14. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%
Az én dokim pont a fordítottja, folyamatosan a lelkemre köti, hogy sok folyadékot igyak, mert megelőzhet egy csomó bajt. Vizeletfertőzés kisebb eséllyel alakul ki, támogatja a veséket és emiatt a vizesedés is kevésbé tud kialakulni.
2022. jan. 14. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%
Elég antik gondolatok. Anyámnak tanácsolták ezt anno a 80-as években, de azóta rájött az orvostudomány, hogy tévedett.
2022. jan. 14. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
95%

Dettó,mint #2-es válaszoló. Még így télen is legalább 2,5 litert javasol. Én meg pont “rossz ivó” vagyok sajnos, persze próbálkozom, de van hogy így a hidegebb hónapokban nekem másfél-2-nél nem megy több.

Egyébként azért is fura ez amit a dokid mond, mert én pont úgy hallottam, hogy a sok folyadék épp jó a vizesedés ellen is!

2022. jan. 14. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:

Akkor nem vagyok tök hülye, hogy úgy tudtam én is, hogy inkább többet kellene inni, hiszen eleve több vért is keringtetek, magzatvízhez is kell, stb.

Sosem álltam le vele vitatkozni, bólogatok, aztán úgysem tartom be, csak kíváncsi voltam, hogy más dokija, hogy áll ezzel a folyadék kérdéssel.

2022. jan. 14. 13:40
 6/18 A kérdező kommentje:
És ráadásul egy fiatal doktornő javaslata, nem is valami idősebb doki.
2022. jan. 14. 13:42
 7/18 anonim ***** válasza:
100%
Én kórházban voltam a terhesség egy részében és több folyadékot javasoltak ennél. Másfél liternál többet nem tudtam lenyomni, de ezt folyton keveselték és mindig kaptam mellé 1 liter sooldatot infúzióban. Szerintem egyáltalán nem javasolt terhesen csak másfél liter folyadékot fogyasztani és a vizesedést sem fogja ez megelőzni.
2022. jan. 14. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%

A magzatviz is folyamat cserélődik, az is a te ivasodbol megy. Nekem télen is a minimum 2-3 litert, nyaron meg a 4-5 litert mindta a dokim.

Az első terhességem java nyaron volt, én iszonyu keveset iszok alapból. Megeröltettem magam, a 2litert legyűrtem minden nap, de kevés lett. Be kellett feküdnöm, mert vészesen kevés lett a magzatvíz. Infuziót kaptam. Utana a napi 4litert ittam, nem volt már baj.


Masodikkal télen voltam terhes, 2-3litert ittam.


Egyikkel sem vizesedtem.

2022. jan. 14. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%
Uramatyám! A vizesedés ellen pont a sok folyadékkal lehet tenni. Kérdező, én váltanék orvost. Aki ennyire tájékozatlan számomra nem megbízható. Nagyon fontos a bőséges vízfogyasztás terhesség alatt. Hidd el nem ettől vizesedsz be ha egyáltalán bevizesedsz, viszont a kiszáradás baromi veszélyes. Micsoda orvosok vannak te jó ég…
2022. jan. 14. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:

Nem hallgatok rá egyáltalán, csak kiröhögöm, de frankón irritál, hogy minden alkalommal többször is elmondja, és ezért még fizetek.

Amúgy másban alapos, rendesen megvizsgál, tanácsot ad, csak ez valahogy totál bekattant nála.

Rengeteg kismama jár hozzá, ő az egyik legnépszerűbb nőgyógyász a városban, de azért kíváncsi lennék a többi páciense miként vélekedik erről a mániájáról. 😅

2022. jan. 14. 14:06
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!