Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Komolyan elégnek kellene...

Komolyan elégnek kellene lennie ennyi folyadéknak?

Figyelt kérdés

Magándokihoz járok terhesgondozásra, és minden alkalommal a lelkemre köti, hogy 1,5 liternél nem ihatok többet. Ebbe beleszámít még a leves is. Tél van, nem szabad ennél többet innom, mert vizesedést okoz.


Őszintén szólva egyáltalán nem tartom be, amit kér, mert terhesség nélkül is több folyadékra van szükségem, szomjas vagyok, ha csak ennyit iszok.


Holnap töltöm a 21.hetet, egyáltalán nem vizesedem, a védőnő is rendszeresen ellenőrzi a végtagjaim és minden rendben.


Nektek javasolt erre vonatkozóan valamit az orvosotok?

Amúgy jó a dokim, minden másban hallgatok rá, de ez a max 1,5 liter folyadék a mániája, és jót szoktam mosolyogni a maszk alatt, miközben bőszen bólogatok, hogy persze nem iszom többet... 😅


2022. jan. 14. 13:31
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
100%
Nekem pont azt nyomja mindenki, hogy minél többet és többet inni... Védőnő, háziorvos, nőgyógyász, ismerősök, mindenki. Mellesleg én nyáron vizesedős típus vagyok és pont akkor durvább, ha keveset iszok. A szervezetem úgy érzi, hogy minden folyadékcseppet el kell raktároznia. Ha iszom rendesen, akkor viszonylag jó lesz a nyirokkeringésem is.
2022. jan. 14. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
54%
Szerintem félreértetted, vagy ő fogalmazott rosszul. Másfél liternél igyál többet, szerintem igy gondolta. Kötve hiszem, hogy egy nőgyógyász ilyet ajánl.
2022. jan. 14. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 A kérdező kommentje:
Nem értettem félre, főleg nem minden alkalommal. Volt amikor jött a férjem is ránézni a babára és ő előtte is ezt mondta, ő sem értette félre. Tényleg ragaszkodik ehhez, mert tél van, ilyenkor nem kell többet inni.
2022. jan. 14. 17:35
 14/18 anonim ***** válasza:
85%
Régén azt hitték valóban, hogy a folyadék csökkentése megoldása az ödéma ellen, de ez már régóta tudott tény, hogy semmi köze a kettőnek egymáshoz. A kismamáknak valóban a megfelelő keringés fenntartásához is szükséges a bő folyadék többek között. Nagyon jól teszed, ha nem hallgatsz rá. 😊
2022. jan. 14. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
100%

Én 4-5 liternél is többet ittam (igaz, nagyobb a testsúlyom is), és ettől mindig elhűlt az orvosom, hogy az sok, a vérképemet nézve pedig mindig azt mondta, hogy többet kellene innom…

Annyit igyál, amennyit jónak érzel. A kiszáradás sokkal nagyobb gond.

2022. jan. 14. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
Igyál amennyi neked és babának jol esik, a 1,5 liter hülyeség.
2022. jan. 15. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
Nehezen bíznék így az orvos többi tanácsában 😬
2022. jan. 15. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
Szerintem is féreértetted..ennyire nem lehet tájékozatlan egy népszerű orvos.
2022. jan. 17. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!