Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Antibiotikum terhesen?

Laus11 kérdése:

Antibiotikum terhesen?

Figyelt kérdés

Csipo vizeletre kaptam en es a parom antibiotikumot

2x2 essevel kellene szedni amit kicsit soknak tartok.

A papirjan ott van hogy elso 3 honapban tilos a szedese.

En most leptem a 4. Be

Lehet baja a babanak?

Be szednetek?



2022. jan. 21. 22:15
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:
100%

18 hetesen fertozes miatt halt meg a babam, egy level antibiotikumon mult az elete csak ram tojt az orvosom. Szedd be!

28 hetes vagyok most, 2 level antibiotikum kuran vagyok tul eddig, plusz havonta d-mannóz. +tozegafonya port iszok kuraszeruen a felfazas miatt.

2022. jan. 22. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 anonim ***** válasza:
100%
Én konkrétan az 5. Héten szedtem antibiotikumot, másik gyerekemnél pedig a 18. Héten. Egyiknek sincs semmi baja. Ha az orvos tudja, hogy terhes vagy,akkor olyat ír fel, amitől nem lesz baja (penicilin valószínűleg). Főleg egy húgyúti fertőzés súlyos szövődményekkel járhat odalent , logikus hogy mérlegelik ilyenkor, hogy vajon egészséges -e ezt még hetekig "gyógyulni hagyni" magától. Szerintem ne te döntsd el hogy mi a rendes adagolás, ha nem bízol az orvosodban, akkor keress másikat, de felülírni az orvos előírásait másodvélemény nélkül nagyobb veszély lehet rátok, mint az antibiotikum maga.
2022. jan. 22. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 A kérdező kommentje:

Igyis 5. Orvosnal voltam mire valaki foglalkozott velem. De o se vizsgalt meg , hogy most fertozes-e vagy gomba-e.

Tehat szedem de nemtudom mire , de beszedem.

Remelem hatni is fog ! Es nem csak addig amig szedem. Vagy eppen felre kezeljuk.

2022. jan. 22. 16:39
 24/26 anonim ***** válasza:
100%
Nekem burokrepedés miatt intravénásan adtak nem keveset, napokig. Egészséges a baba. Kórházi szobatársnak jóval tovább adták. Ha nem kapjuk, valószínűleg súlyos sérült lenne a gyerek. Pedig úgy kaptam a gyógyszert, hogy szó se volt fertőzésről - a biztonság kedvéért kellett csak.
2022. jan. 24. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 anonim ***** válasza:
100%

Én is szedtem terhesség alatt kétszer is. Egyszer foggyulladásra, egyszer pedig mert genny volt a vizeletben. Az Zinnat volt, arra emlékszem. Meg tolták szülés alatt is. Semmi baja a lányomnak.

A barátnőmnek a 13.héten megindult a szülése, mert nem vették komolyan az orvosok.. Lett egy felszálló fertőzése, a babája pedig elment.

Szóval szedd be inkább. Használj mellé probiotikumot, hogy ne tegye tönkre nagyon a bélflórádat.

2022. jan. 25. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 A kérdező kommentje:
Beszedtem mindet . Addig jol voltam. Most hogy elfogyott kezdodik elorol :(
2022. jan. 25. 18:53
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!