Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Amikor megszületik a pici a...

Amikor megszületik a pici a menstruaciós idő alapján mondják hogy hány hét hány napra született vagy a 12.heti genetikai alapján számolják?

Figyelt kérdés
2022. jan. 22. 09:55
 1/7 anonim ***** válasza:
Nekem mensi alapján a 38. hétre írták a születését, 6 nap volt az UH és a mensi között. 38+5 lett felírva, UH alapján 39+4 lett volna.
2022. jan. 22. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Igaz, én meg nem tartok a szülésnél, de gondoltam leírom. Esetemben a 8+3 hetes ultrahangon korrigáltak, ugyanis 9+3 hetes volt a baba a méretei alapján. Meglepődtünk, de gondolom előfordul. Azóta viszont nem változott, a 12. heti ultrahangon is mondták, hogy már nem változtatnak rajta, X a végletes dátum. Szóval esetünkben az ultrahang és méretek után megyünk. Így lett egy héttel korábbi a kiírt dátum.
2022. jan. 22. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Csak kivancsi vagyok nekem igaz csak 3nap a kulombseg a ketto kozott de azert erdekel hogy vajon melyiket fogjak nezni mert mindenki mast nez. Orvosom mindig a merete szerint nezi vedono pedig mindig a mensi szerint irja igy kivancsi vagyok hogy a korhazban majd mit mondanak :)
2022. jan. 22. 10:18
 4/7 anonim ***** válasza:
#2-es válaszoló vagyok. Nekem, mint írtam egy héttel idősebb, 20 hetes lennék, de már 21 hetes vagyok. Minden papíromban ez van már és a kiírt dátum is javításra került, és már nem lesz korigálás rajta, ezt mondták. Így szerintem ez alapján lesz, a menstruáció által való számolás csak az elején számított, esetemben. De lehet másoknál számít, mert pl. egyezik a kettő.
2022. jan. 22. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Nekem végig a menstruáció alapján számolták, ehhez képest napra pontosan akkor született, amit a 12 hetes uh-n mértek.
2022. jan. 22. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Nekem végig méret alapján számoltam, mert rendszertelen volt a mensim, egy kimaradt. Most a 36. héten vagyok. Ha mondjuk megszülök 41 hetesen, fura lenne, ha mensi alapján ráírnák, hogy 45. hét. De akinek pár nap az eltérés, annak nem tudom, hogy van.
2022. jan. 22. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Szia!

Nálam végig nagyobbnak mérték a babát az átlagnál,de így is 8 nappal túlhodtam. Végül 4200grammal született meg,de a zárójelentésre 39 hetet írtak! Ki érti ezt?! :)

Most a 2.babámat másfél héttel mérik nagyobbnak.. így előrébb vették a szülés kiírt dátumát. Kíváncsi leszek most én is hogy lesz.. pár hét és kiderül. :)

2022. jan. 23. 03:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!