Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Szerintetek ha még nem voltam...

Szerintetek ha még nem voltam cukorterhelésen, attól függetlenül tarthatom a diétát?

Figyelt kérdés

22 hetes vagyok, és sajnos nagyon sokat híztam eddig. 8 kg, ma derült ki a védőnőnél, aki figyelmeztetett is rá, hogy ez így nem egészséges, és valóban nem érzem jól magam én sem a bőrömben. Eddig abszolút nem voltam hízékony, nem tudom mi van velem, pedig nem hiszem hogy többet eszek mint a terhesség előtt. Félek hogy terhességi cukrom is lesz így. :(

Arra gondoltam, hogy utánanézek, mit érdemes ennie és kerülnie egy cukros kismamának, és igyekszem azt én is tartani, megelőzni a bajt. Ez jó ötlet lenne? Vagy várjam meg a cukorterhelést?



2022. jan. 28. 17:00
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem egyébként is érdemes ezek mellett az elvek szerint étkezni. Én szigorú diétát nem tartanék, nehogy fals eredmény legyen (nem tudom befolyásolja e) de a cukorból és üres kalóriákból vissza lehet venni. Sportolsz valamit? Egyébként nekem két szuperegészséges barátnőm lett cukros terhesség alatt, aki meg a mekibe járt minden nap semmi baja nem lett, szóval nem ettől függ.
2022. jan. 28. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Igen.
2022. jan. 28. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Nem sportolok, eddig sem sportoltam, így a terhesség alatt nem mertem elkezdeni. Viszont sokat sétálok, még dolgozok, így a munkahelyemre is mindig gyalog járok. A napi 8 ezer lépés általában megvan, de gyakran van 10 ezer felett is. Nem gondoltam, hogy egészségtelenül táplálkozom, vagyis nem jobban, mint a terhesség előtt, de úgy tűnik ilyenkor jobban kell figyelni. Köszönöm a megerősítést, utána fogok járni a diétának! :)
2022. jan. 28. 17:25
 4/5 anonim ***** válasza:
Ajánlom a kismama jógát. Testileg, lelkileg is feltölt és nem kell hozzá kondi. Boldog babavárást :)
2022. jan. 28. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Ne parázz rá. Egyáltalán nem biztos,hogy cukros leszel. Én is ennyit híztam,aztán lecsesztek kb. Én pl jól vagyok. A helyes táplálkozás, jóga, mozgás, csak jót tehet :) ahogy írták is.
2022. jan. 28. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!