Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 24 hetes cukorterheles esetén...

24 hetes cukorterheles esetén ha magasabb a 120 perces mint az ehomi az baj?

Figyelt kérdés

Éhomi 5,4 volt ujbegyből

120 perces labor által kimutatva 6,9


Nyáron terhesség előtti cukorterheles alatt az ehomi volt 5,3

a 60’ volt 6,9

a 120’ volt 5,3


Így van ahol ez meg normál tartományt ir, van ahol hiperglikémiát…



2022. jan. 6. 21:15
 1/8 anonim ***** válasza:
Terhesen mas a hatar. Azt hiszem 7,8.
2022. jan. 6. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Az éhgyomri cukornak ha nagyon szigorúan nézem 5 alatt kellene lennie, ha kevésbé szigorúan akkor 6 alatt. Felett az éhgyomri 0 cukor már egyértelműen emelkedett. Azt szokták mondani, hogy az az ideális a szigorú séma szerint ha visszatér a 0 perces értékre, és az már baj ha alá csökken. Egyébként 7,8 alatt kell lennie. Szóval szerintem nincs akkora probléma, de figyelni kellene erre biztos.
2022. jan. 6. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
7,8 a határ, nincs rajta a leleteden?
2022. jan. 6. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

De tényleg rajta a 7,8-as határ

Viszont a nyári terhelés tudatában azt vártam az induló érték közelébe lesz

Egyébként nyári magán terhelés alatt az inzulin csak úgy pörgött 150 fele azért is esett 5,4-ről 5,3ra a 120 perces

Így féltem hogy most baj lesz de ha ez meg belefér akkor sokkal nyugodtabban alszom..

2022. jan. 6. 21:27
 5/8 A kérdező kommentje:

Sajnos a mostani sztk terhelés esetében a labor beutalorol lehúzta a doki a 60’ vizsgálatot így csak ehomi és 120’ volt

Nem tudom miért fajt neki megnézetni akkor mennyin állhattam…

2022. jan. 6. 21:28
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Ne hasonlitsd ossze a terhesseg elottivel. Terhesen mint majdnem minden ertek a legtobb esetben mas hatart kap. En gyogyszeres IRes vagyok, es terhesseg előtt mar teljesen jo eredmenyeim voltak, nem volt IR. A terhes terhelesemen 6,3 volt a 120as. Endokrinológusom azt mondta teljesen rendben van ebben az allapotban
2022. jan. 6. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Persze az mem baj ha odafigyelsz a kajara :) csak aggodnod nem kell szerintem
2022. jan. 6. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Nekem ehgyomri 4.2, 120 perces 6.1 volt 21 hetesen voltam, elvileg a nőgyógyász csesztet hogy a korom miatt 2x kéne de teljesen jó az érték, tunetem sincs, nem hiszem hogy még egyszer elmegyek.
2022. jan. 6. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!