Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mi alapján döntöttél még egy...

Mi alapján döntöttél még egy gyerek mellett?

Figyelt kérdés
Megbeszéltük a férjemmel hogy szeretnénk még egy babát(hónapokkal ezelőtt). Van már 2 iskolás korú gyerekünk. Lassan belevágnánk, de elbizonytalanodtam. Anyagi rész megvan, többszobás ház, családi autó, babaholmik. Vágyom még egy babára, de néha dilemmázok. Ez normális? Vagy ti határozottan tudtátok, hogy legyen/kell még gyerek?

2022. jan. 29. 13:13
 1/8 anonim ***** válasza:
73%

Igen mind kétszer határozottan.


3.nál nekem is dilemma, nem vállaltam be,jól döntöttem.

2022. jan. 29. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
76%
Nekünk is 2 iskolás korú gyermekünk van, ezért nem is terveztünk többet. Nálunk ő döntötte el, hogy mindenképpen jönni akar. Most 4 hónapos, és természetesen imádjuk. Vele teljes a családunk. Kicsit nehezebben viselem az éjszakázást, de hát már nem vagyok 30, mint az első gyereknél🙂
2022. jan. 29. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
77%
Bocs, lemaradt a lényeg. Ha nem lennék 100%-ig biztos benne, hogy akarom, én nem vállalnám a 3-kat a helyedben. 2-es voltam
2022. jan. 29. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat!
2022. jan. 29. 13:26
 5/8 anonim ***** válasza:
44%

Nekem 19 és 20 évesek voltak a nagyok. Én mindig is úgy gondoltam 3 gyereket szeretnék, de anyagiak csak 37 évesen lett olyan, amikor azt mondtam lehetne még egy. A férjem nem szeretett volna, de én annyira, hogy kb rá sem tudtam nézni, hogy miatta nem lehet, látta hogy ez nem múlik így belevágtunk.

Volt egy vetélésem majd 8.hónapban csak összejött.

Én sem e férjem sem bánta meg, hogy megszületett, egy igazi kis energia bomba.

És mikor megszületett na akkor jöttem rá, hogy előbb kellett volna, mert akkor már lenne még egy.

2022. jan. 29. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
61%

Meg sem fordult a fejemben az egy gyerek gondolata.

Amikor egy votl úgy éreztem nem teljes a csalàd, hiányérzetem volt.


Amúgy 3 gyerekben gondolkodtunk, de minimum 2-ben.


Most a 3. Előtt kicsit bizonytalan vagyok.

1,5 èv van a “nagyok” közt. 2 éves a kicsi..


Munkahelyvàltàs a férjemnek, nagyobb kiadások is lesznek.. nekem új munkahely kell szintèn, amit nagyon nehéz lesz 3 mellett.

Amikor “kitaláltuk”, akkor Bp.-en éltünk.

Most onnan 60 km..

azért nem ugyanaz.


Nem is az anyagiak, hanem valahogy nem làtom, mennyire tudom összerakni a dolgokat.

Viszont most 2-vel sem.. szóval tartjuk magunkat az eredeti felálláshoz.

/ semmiféle banki és állami nyomás nincs rajtunk/

2022. jan. 29. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
55%

Nekem is 2 iskolás lányom van 8 és 6 évesek. 5 hetes a kisfiam.

Az első után en határozottan akartam másodikat, parom eleinte nem. Aztán mégis. A második után en határozottan nem akartam, ( aztán mar en is akartam , de nem jött össze sokáig ) de parom igen. 2 év “dilemma” és sikertelenség után összejött. Nagyon örülünk neki, így lett teljes a család! :)

2022. jan. 29. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
61%
2-vel értek egyet. A nagyok már haladnak a maguk útján, most kezdeni előröl a bölcsit, ovit stb. Megértem, ha valaki már nem kívánja.
2022. jan. 30. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!