Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mikor mondanád el a főnöködnek...

Mikor mondanád el a főnöködnek a terhességet?

Figyelt kérdés

Babát tervezünk, és sokat gondolkodtam ezen. Drogériában dolgozok, főleg kasszázás és árufeltöltés a feladatom. Emlegetni mérsékelten kell, de inkább ketten szoktunk egy egy ládát megemelni. Szaladgálni azért elég sokat kell.

Ha összejön a baba, fogalmam sincs mikor kellene elmondanom a főnöknek. Biztos, hogy jól állna a dologhoz, de az első három hónapban még annyi minden történhet. De ha meg nem mondom el addig, akkor továbbra is kell mindent csinálnom.

Ti mit tennétek?

Szerintetek meddig ajánlott majd dolgozni?

Köszönöm!

32/N :)



2022. jan. 30. 21:49
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
77%
Minél később.
2022. jan. 30. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Ilyen munkakörben, ha el tudnám gond nélkül látni a feladatomat (mind a munkakör nehézsége, mind az előre nem kiszámítható tüneteim függvényében) minimum a 12 hetet megvárnám. Mivel a saját munkaköröm covidot leszámítva is igen fertőzésveszélyesnek számít, így hamarabb jeleztem, hogy fel tudjanak készülni arra, hogy ki fog írni a nőgyógyászom. Így is 1,5 hónapot kibekkeltem nála, hogy 12. hér előtt ne írjon ki. De jókor jöttem el, utána kezdett mindenki lebetegedni.
2022. jan. 30. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
8%
Gondozó vagyok, kolléganőm 8 hónapig dolgozott, mindent csinált, és nem egy ládát kell emelgetni, hanem 100kg os embereket forgatni, fürdetni, öltöztetni
2022. jan. 30. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Nekem el kellett mondanom a terhesség megállapítás után, mert el akartak küldeni vasúti rakodásra, ahol nehéz vasakat kellett volna mozgatni. Sok évet vártunk a babára, nem mertem megkockáztatni egy vetélést. Ha nem ez lett volna a feladat, akkor még nem mondtam volna el ilyen hamar.
2022. jan. 30. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
86%

11es hetesen,de én irodán dolgoztam szemben a wc-vel 🤪😅

Nem biztos,hogy ki tudod várnina 12 hetet,ha mondjuk rendszetesen épp kasszázás közben kap el a hányás, de majd meglátod.

2022. jan. 31. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Én 7. Héten a szívhang után mondtam el.

Mi olykor 20 kilós dobozokat mozgattunk. Onnantól nekem nem kellett, csak a könnyűeket, meg kasszázni.

2022. jan. 31. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a válaszokat! Hát majd meglátom hogy hogy leszek. Nőkkel dolgozom együtt, az is lehet h simán ki fogják szúrni :)

Egyébként a főnöknek már mondtam tavaly h lehetséges h idén szeretnénk belevágni a dologba:)

2022. jan. 31. 09:47
 8/11 anonim ***** válasza:

Nem a bele vágás itt a nehéz,hanem az hogy fogsz-e tudni dolgozni ilyen munka helyen,ha mondjuk erős rosszul léteket produkál a terhességed.

Tényleg nagyon rossz,naphosszat csak hánysz,rosszul vagy,fáradt vagy,és mivel enni se mindig esik jól könnyebben kimerülsz,nem biztos hogy bírni fogsz pár hetet ameddig ez el nem múlik.


Nem akarok vész madár lenni,valaki simán átesik ezen gond nélkül,de erre is számolni kell.


+ Nem,semmit nem fognak kiszúrni,20 hetes terhesen fogsz kb látványosan is "kismamásodni" többségében a "jujj már látszik és mozog is" kismamák nem tudják mi az a bélmozgás és puffadás ami a terhesség vele járója és hol van hol nincs,m..:D


Viszont 91 napos ha majd elmúlsz mivel dolgozol családi adókedvezményt fogsz tudni igénybe venni (vagy a párod) amihez kell igazolás.(1 gyerek = havi +10.000 kb)

Azt a főnöködnek kell leadni,szóval én annyira nem titkolnám,hogy gyereket tervezek ha biztos munkahelyem van (pl nem 3 hónap próba időn vagy)

2022. jan. 31. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Mi 6 évet vártunk az első gyerekre, az első nőgyógyászati látogatás után elmondtam, majd’ kiugrott a bőréből a főnököm. 😊 Óvónő vagyok, én azonnal táppénzre mentem, nem mertem kockáztatni a vírusokkal meg a gyerekek emelgetésével.
2022. jan. 31. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Ha bízol a főnöködben, inkább mondd el. Ez a "12 hétig még bármi történhet", igazából bármikor bármi történhet! Nem azon fog múlni, hogy mikor mondod el. De ha azért történik mert nem szóltál és olyat kellett csinálnod amit nem szabadott volna akkor nem sokra mentél vele :/

Biztosan nagyon fognak örülni és jól fog esni a támogatásuk és a segítségük.:)

Inkább érezd magad szerencsésnek hogy ilyen jó a munkahelyed! :)

Hogy meddig ajánlott dolgoznod valószínűleg az első hetekben dől el, hogy hogy bírod a strapát, veszelyeztetett e stb., lehet hogy simán nyomod a 8. hónapig gond nélkül, lehet már az elején kidőlsz, ezt majd te érzed hogy a legjobb Nektek, a lényeg hogy minél jobb legyen a közérzeted.

2022. jan. 31. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!