Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 154/68 magas vérnyomásnak...

154/68 magas vérnyomásnak számít? Mivel vihetném lejjebb?

Figyelt kérdés

Eddig nem volt rossz a vérnyomásom sosem,egyetlen pohár cola-t ittam meg,azt is még órákkal ezelőtt.Nem iszom máskor csak ásványvizet,vendégségben voltunk és ott csak ez volt,talán nem feltétlenül ez az oka.


Nem is biztos,hogy a vérnyomás a gond,nem tudom,csak rossz a közérzetem és megmértem,ha már van itthon.Ez jött ki.Nekem soknak tűnt :x



2022. febr. 5. 16:11
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
54%
Igen, magas. 140 felett illik bemenni az ügyeletre.
2022. febr. 5. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
42%
Magas vérnyomás, alacsony pulzus, nem jó kombó.
2022. febr. 5. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
85%

Igyál sok folyadékot, picit pihenj. Mérd meg újra.

Ha tartósan magas a vérnyomás, akkor kell bemenni. Egy mérésből semmire nem lehet következtetni.

Hány hetes vagy egyébként?

2022. febr. 5. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:

34 hetes vagyok.

Most mértem pihenés mellett a másodikat, 143/70.

Fel hívom az ügyeletet,aztán meglátjuk mi a teendő.Legfeljebb,ha be kell mennem hívok egy taxit nehogy az úton legyek rosszul..


Furcsa,eddig ez az első hogy gondom van a vérnyomással.

2022. febr. 5. 16:54
 5/18 anonim ***** válasza:
9%
Fokhagyma.
2022. febr. 5. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
70%
3as,nem feltétlenül igaz. Nekem sem volt soha vérnyomás gondom kérdező, aznao mikor lett, a vedono teljesen normális értéket mért, este furán éreztem magam hopp 138 volt, pihentem, megmertem 30 perc múlva 146...én azonnal taxiba vágtam magam és ügyelet, ahol már 160/99 mértek, zúgott a fejem, alig láttam, majd elajultam... Azóta is gyógyszert kell szednem pedig ez már 15 hete volt, ez nem játék és a tiéd magas bizony.
2022. febr. 5. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
76%
Nekem sem volt soha gondom a vérnyomásommal. Terhesen is 110/70 körül mozgott. Míg egyszer csak 30 hetesen elszállt, 4 hétig tudták uralni a toxemiát, majd jobbnak látták ha megszületik a baba. Lemaradt, a velem is kezdett leállni. Szóval ez nem játék.
2022. febr. 5. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
* a vesém is kezdett leállni.
2022. febr. 5. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:

Szerencsére nem volt gond,most engedtek haza.Be akartak fektetni,de kb fél órával az után,hogy beértem normális lett a vérnyomásom és úgy is maradt.Kaptam gyógyszert,pihennem kell és hétfőn laborra menni vizelettel.Gondolom toxémia gyanú miatt.

Ha megint felmegy a vérnyomásom ilyen magasra akkor azt mondták táskával menjek,mert bent maradok.


Köszönöm a válaszokat!

2022. febr. 5. 18:56
 10/18 anonim ***** válasza:
75%
Jól tetted hogy elmentel. Jobbulast! (mondjuk érdekes, nekem helyben vettek vért meg vizeletet toxemia kizarasara).
2022. febr. 5. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!