Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Melyik vernyomas ertek szamit?

Melyik vernyomas ertek szamit?

Figyelt kérdés

Ha teljesen nyugalmi allapotban merem a vernyomasomat, ugy hogy mondjuk mar par perce ulok, akkor 115/76 korul szokott lenni a vernyomasm, plussz minusz 3 mindket szamnal.

Viszont ha kicsit is teszek veszek, mondjuk elpakolok a konyhaban, bepakolom a mosogepet, mosogatogepet es utana merem meg kb egybol, akkor mar 125/80 korulre felurgik, pedig azert ez nem egy megerolteto mozgas. Nyilvan tudom, hogy valamennyire felmegy, ha mozog az ember, de ennyire keves tevekenysegtol normlais h felugrik ennyire?

Meg azt is megfigyeltem, hogy 1 honappal ezelott inkabb 105-110/75korul volt, mostmar sose merek ilyen keveset, 114 a legalacsonyabb. Ez egyre feljebb fog menni? Most 18 hetes vagyok.

2 het mulva megyek az orvosomhoz, mivel meg a 125/80 se szamit tudtommal kiugroan soknak, ezert nem hivom fel kulon, de kivancsi vagyok a velemenyetekre.

Koszonom


2019. febr. 8. 10:33
 1/6 anonim ***** válasza:
69%
140/90 Hgmm- ig normalis a vernyomas. Az meg egyértelmu, hogy fizikai aktivitassal emelkedik. 🤦🏼‍♀️
2019. febr. 8. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

A 120/80 a normális az átlagos felnott nem terhes nőknél ! 125/80 nem kiugróan magas???

Nem, mert teljesen tökéletes határokon belül van ! Szóval ne is hívd fel mert ugyan ezt fogja mondani ! Majd ha 140 fölé megy akkor érdemes szólni róla az már magasnak számít!

2019. febr. 8. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Koszonom mindket valaszt bar baromira nem ezt kerdeztem de mindegy. Tudom h ez meg szamit magasnak es azt is h mozgas utan feljebb megy es az orvosomat se akartam emiatt felhivni, ezeket mind lenos irtam...

Az volt a kerdes, hogy melyik ertek a relevans, a nyugalmi allapotban mert vagy az aktiv allapot utan mert?

2019. febr. 8. 12:45
 4/6 anonim ***** válasza:
A nyugalmi utan.
2019. febr. 8. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
51%
A nyugalmi számít. Volt pár hónapja hasonló kérdésem, nekem is az tűnt fel, hogy az átlag 105/65-ös vérnyomásom már nem ogatán van 110/70 alatt, néha felugrik 120 fölé is. Lehülyéztek meg leoltottak, hogy hisztizek, csinálom magamnak a nem létező problémát, mentális segítség kéne stb. Nos, most már tudom, hogy az volt a terhességi magasvérnyomás első jele. Lassan, de biztosan ment fölfelé, pár hét múlva már kelett rá dopegytet szednem. Ezzel nem azt akarom mondani, hogy nálad is ez lesz, csak azt, hogy ha nem tetszik a dolog, és úgy érzed, nincs rendben, hallgass a megérzésedre, és figyeld mahad, abból baj nem lehet. A dokival tényleg ráérsz még, 140/90 alatt nem fog vele foglalkozni.
2019. febr. 8. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Kedves utolso! En is ettol tartok egy kicsit, hogy tartja ezt a tendenciat es egyre feljebb megy. Mondjuk pont az elobb mertem egy 107/73-at:) bar ez kb fel ora kanapen fekves utan volt. Ha csinalok vmit egybol felszokik. Na mindegy remelem nem lesz gond, de biztos hogy folyamatosan figyelni fogom!

Koszonom a valaszokat.

2019. febr. 8. 15:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!