Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mi számít magas vérnyomásnak?

Mi számít magas vérnyomásnak?

Figyelt kérdés

Eddig 90-100-110,max. 120 per akármennyi volt a vérnyomásom.Most nem megy 130 alá.A korábbiakhoz képest ez már magasnak számít,vagy nincs ebben semmi különös?

Egész nap szédülök,sípol a fülem

31 hetes terhes vagyok


2017. aug. 17. 13:02
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Tartósan 140 fölött.
2017. aug. 17. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
86%
Ha eddig alacsonyabb volt a vérnyomásod és mellé társul más probléma is akkor igen, a 130/-es vérnyomás is magas.Felhívnám a dokit a helyedben és elmondanám neki a panaszokat.Nincs szikralátásod?Vizesedsz?Fejfájás?Komolyan kell venni.Egyébként igaz az is amit az első válaszoló írt, hogy a 140/90 feletti számít magasnak, de csak akkor ha normál esetben 110-es vagy 120-as a vérnyomásod.Tudom, mert nekem is problémám volt a vérnyomásommal terhesség alatt.
2017. aug. 17. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Uez van nekem. 110korul volt meg egy hete is. Most h nincs akkora meleg 130. Hívtam a dokim azt mondta a meleg miatt volt lenn. Ennyi es amig nincs 140 v felette ne aggódjak főleg ha jol vagyok amugy es nem dagad semmim nem vizesedek stb. Merjem reggel este. Ennyit kert. 36hkm
2017. aug. 17. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
82%
Ha 90-100, akkor 130 fölött már oda kell figyelni. Nálam is ez volt 95/67 szokott kb lenni a normál vérnyomásom, terhesen 100-120 között ingadozott. 32 hetes körül voltam, mikor 132-t mért a védőnő, egyből csinált vizelettesztet, mondta, hogy innentől hetente 3x menjek be hozzá mérni. Mivel nem ment 130 alá, a dokim is fokozottabban figyelt, kért labort, folyamatosan nézték a vizeletet. Végül nálam valószínűleg fehérköpeny fóbia volt, mert ki lett adva, hogy mérjem otthon is napi 4x, ahol meg mindig 130 alatt volt az érték, amint bent mérték, 140 körül... Viszont egy barátnőmnek meg ugyanígy kezdődött, és neki súlyos toxémia lett belőle, 27 hetesen vették ki a babáját. Egy másik barátnőm meg kb. félidőtől vérnyomáscsökkentőt szedett, így kordában tudták tartani, ő túl is hordta végül a fiát. Nem akarlak megijeszteni, de erre oda kell figyelni, lehet ártalmatlan is, meg lehet baj is. A fülsípolás, szédülés viszont egyébként tipikus tünete a (szokásoshoz képest) magas vérnyomásnak.
2017. aug. 17. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat
2017. aug. 17. 13:33
 6/7 anonim ***** válasza:
Amúgy meg a vizeletes dologra reagalva amit irt vki, h nekem pl ajánlotta a vedono mert cukros/magas vernyomasos vagyok, h vegyek ilyen pisitesztet (cybow 3 reagenses) ami mutatja a fehérjét is meg a cukrot is a pisiben. Na ezt heti 2-3 alkalommal ha megnézem akkor biztos hamar kiderül a baj. 1000ft volt talan a 100db. Nyilván ha neked nincs ilyen bajod alapbol akkor ez halal felesleges de en mar a terhesség elso napjatol kezdve dopegiten élek ugy meg nem art rakeszulni ezekre.
2017. aug. 17. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
140/90 felett számít magasnak a vérnyomás.
2017. aug. 17. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!