Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Hogyan kell kiszámolni, hogy...

Hogyan kell kiszámolni, hogy hány hónapos terhes vagyok?

Figyelt kérdés

Kicsit összezavarodtam, hogy mit feleljek arra, amikor mások kérdezik, melyik hónapban járok. Azt pontosan tudom persze, hogy melyik hétben, de az meg a kívülállóknak nem sokat mond :)


A problémám a számolással, hogy ahonnan jövök ott a fogantatástól számítják leggyakrabban, itt Magyarországon meg az utolsó menstruációtól.

Ami ugye +/- 2 hét eltérés. Így nem tudom igazán hogyan számoljam. Naptári hónap szerint? vagy 4 hetente?


Példának okáért utolsó menstruációm október 17., együttlét/ovu október 31. Tehát magyar számítás szerint 16 hét + 2 nap.

Tehát 4. hónapban vagyok 2 napja?


Tudom, hülye kérdés :)



2022. febr. 9. 00:49
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
40%
bocs, de tényleg az... (hülye kérdés) viszont totál átérzem amiről írsz, mert amíg nem voltam terhes, "kiakadtam" azon amikor egy ismerős a hetet mondta, hogy épp hányadikban van... (magamban: bazz hónapot mondj! ne hetet- számolgassak??"- persze ezt sose mondtam ki hangosan :D ) de ahogy én terhes lettem én is hetekben számoltam :D - nem kell napokat mondanod.. csak mondd épp hányadik hónapban vagy..
2022. febr. 9. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
93%
A hónap elég nagy intervallum, nyugodtan számold ahogy akarod! Más úgyis tojja le.
2022. febr. 9. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
64%
jah bocs arra nem válaszoltam hogy számold ki: 4 hetente 1 hónap
2022. febr. 9. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
69%
Én a kiírt dátumtól számoltam vissza (pl. dec. 2., akkor nov. 2-tól voltam a kilencedik hónapban). 😊
2022. febr. 9. 01:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
91%
Jézus...senkit nem èrdekel ennyire velősen, ne aggódj
2022. febr. 9. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
62%
Hagyd a fenébe a hónapokat! Mondd azt a hetet, ami a kiskönyved szerinte vagy! Aki szült már, az úgy is tudja, aki nem, és furán néz, annak mondd, hogy 40. A vége. Így tud viszonyítani, pl te mondod, hogy 22, akkor tudja, hogy most lépted át a felét.
2022. febr. 9. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
70%
Ráadásul nem 4 hét egy hónap, hanem mindig egy kicsivel több. 4 hónapnál, az már 2hét, 8 hónapnál már 4 hét különbség. Ha 4-gyel számolsz 8 hónapot, akkor az csak 36 hét. Én mindig hetet mondok, és mindenki érti. De általában arra kíváncsiak, hogy mikorra vagyok kiírva.
2022. febr. 9. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
76%

"ahonnan jövök ott a fogantatástól számítják leggyakrabban"

Akkor valami zseni helyről jöhetsz, ha mindenkinél be tudják lőni a fogantatást. És neked az mikor volt? Mert a "együttlét/ovu október 31" ilyen szempontból lóf@sz információ, mivel az tuti nem a fogantatás napja is 🤷

2022. febr. 9. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Október 17-től számítják a várandósság korát, vagyis november 17, december 17, január 17, február 17. Mondd azt, hogy 4 hónapos és kész. Ennél mélyebben senkit nem érdekel.

Rám is nagy kerek szemekkel néznek, amikor nem tudom hány hónapos vagyok, utána kell számolni fejben. Azt tudom hány hetes vagyok, az a lényeg. :D

2022. febr. 9. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
97%

De őszintén kit erdekel hogy másoknak nem mond sokat hányadik hétben vagy?! Hát fejtsék meg, felnőtt emberek.😄

Mondj annyit hogy pl a 6. hónapban vagyok. Minek kell ezt napra és percre pontosan tudnia bárkinek is?

2022. febr. 9. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!