Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Hogyan kell kiszámolni, hogy...

Hogyan kell kiszámolni, hogy hány hónapos terhes vagyok?

Figyelt kérdés

Kicsit összezavarodtam, hogy mit feleljek arra, amikor mások kérdezik, melyik hónapban járok. Azt pontosan tudom persze, hogy melyik hétben, de az meg a kívülállóknak nem sokat mond :)


A problémám a számolással, hogy ahonnan jövök ott a fogantatástól számítják leggyakrabban, itt Magyarországon meg az utolsó menstruációtól.

Ami ugye +/- 2 hét eltérés. Így nem tudom igazán hogyan számoljam. Naptári hónap szerint? vagy 4 hetente?


Példának okáért utolsó menstruációm október 17., együttlét/ovu október 31. Tehát magyar számítás szerint 16 hét + 2 nap.

Tehát 4. hónapban vagyok 2 napja?


Tudom, hülye kérdés :)



2022. febr. 9. 00:49
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
67%
Én a dokinál sokszor azt sem tudtam hány hetes vagyok. Engem ennyire nem érdekelt.
2022. febr. 9. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

Szerintem aki megkérdezi arra kíváncsi hogy mikor érkezik a baba és ahhoz képest még sok van-e hátra. Én legalábbis mindig ezért kérdeztem és a hetek nekem se mondtak semmit.

Mióta terhes vagyok azóta is csak azért tudom mert a mobilos alkalmazás hetekben számol.

2022. febr. 9. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
Március közepére vagyok kiírva. Kész, ezzel az infoval mindenki többre megy, mint a hetekkel hónapokkal. Amúgy is csak kb érdekli őket, ne aggódj ha véletlenül azt mondod hét hónapos és közben csak hat, az se fog senkinek feltűnni
2022. febr. 9. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!