Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Táppénz kérdés - tudnátok...

Táppénz kérdés - tudnátok segíteni?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Kiírtak 9-es kóddal táppénzre a 12. héten, mert a méhlepény egy picit a méhszájon fekszik és néha fennáll egy kis vérzés. A jelenlegi munkahelyemen még csak 4 hónapja vagyok, közvetlenül előtte 1,5 évig dolgoztam egy másik cégnél, előtte pedig 6 évig folyamatosan külföldön. A kérdésem az lenne, hogy a táppénz csak annyi időre jár majd, amennyit a jelenlegi munkahelyemen töltöttem (4 hónap), vagy a folyamatos itthon ledolgozott és biztosított időre?

Ha csak a jelenlegi munkahelyen töltött idő számít, akkor így, hogy 26 éves kismama vagyok, jár nekem a teljes évi 21 nap szabadság, vagy időarányosan jár attól függően, hogy mikor születik meg a baba? Aug. 14-re vagyok kiírva.

Mivel szellemi munkát végzek és az orvos szerint a lepény a pocak növekedésével majd fentebb húzódik, ezért reménykedek benne, hogy még egy kicsit vissza tudok menni a munkába pár hét pihi után, de szeretnék tisztában lenni a lehetőségeimmel.


Köszönöm a válaszokat előre is! ☺️



2022. febr. 10. 09:15
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem volt 30 napnál hosszabb megszakítás a 2 munkahely között, akkor nem csak 4 hónapig jar a táppénz, hanem végig.
2022. febr. 10. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Huhh, ez szuper hír! Nem, csak egy hétvégényi megszakítás volt. Köszönöm a választ! 🙂
2022. febr. 10. 10:30
 3/4 anonim ***** válasza:

Ha 9-es kóddal vett tp-re úgy tudom nem mehetsz vissza :/


26 éves - 14 hkm, 1 nappal későbbre vagyok kiírva😃

2022. febr. 10. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Nekem 2 orvos is azt mondta, hogy ha fentebb csúszik a lepény, pár hét és visszamehetek. :D boldog babavárást neked!
2022. febr. 10. 11:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!