Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Most mi az igazság? Tényleg...

Most mi az igazság? Tényleg nem szabad szalámit enni terhesség alatt?

Figyelt kérdés
33+4 hetes vagyok én ettem az elejétől kezdve, mert sokszor kívánom még most is, de nem érzem hogy valami baj lenne. Az is igaz, hogy nem tom csináltak-e nálam toxoplazma vizsgálatot, vagy ennek nincs ahhoz köze? Amúgy azt mindenkinél kell(ene) Teljesen bekavarodtam, mert itt olvasni mindent....
2009. márc. 18. 13:23
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
76%
Én ettem szalámit, nem lett tőle bajom
2009. márc. 18. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
76%

Hogyne ehetnél már.

Hadd hízzon a baba is. :)

2009. márc. 18. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
76%

Szerintem is egyél nyugodtan, nem lesz semmi bajod.

Egyébként van cicád?

2009. márc. 18. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Szia,


Jó tanács: edd amit szeretnél, ha szalámit akkor azt, és gondolom itt nem olyan fogyasztásról beszélünk, hogy 3kg/nap, kivéve ami fix, hogy nem jó, nyers hús, tojás, lejárt dolgok, előre csomagolt saláták, mosatlan gyümölcsök/zöldségek, azok a fűszerek, amiknek BIZONYÍTOTT a rossz hatásuk pl fahéj.


Amúgy ha minden hirtelen felkapott dolgot betartanánk, akkor Pesten oxigénre kötve kéne rohangálni a sok káros, mérgező anyag miatt, ami a levegőben van, majdnem éhen is halhatnánk, mert ugye a kenyér hizlal, a felvágott húst sem látott, de tartósítószereket igen..........


Nyugalom minden rendben lesz.

(én házi kolbit szoktam néha néha ha előttem van "majszolni" pár szeletet, semmi bajunk tőle:))


27hetes kismama

2009. márc. 18. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat:) Nem nincs cicám. Toxoplazmával kapcsolatban valaki?
2009. márc. 18. 13:55
 6/12 anonim ***** válasza:

Szia!

Nekem is azt mondta a nőgyógyászom ne egyek szalámit. De hát én szalámis vagyok. Úgyhogy eszek szalámit. elvileg azért nem lehetne, mert nyers hús van benne és abban olyan baktériumok vannak, amik károsíthatják a magzatot... De én azon az elven vagyok, ami jó az anyának az jó a babának és punkt és tum.

2009. márc. 18. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Szia. Én 11 hetes vagyok és most jött meg a vérvizsgálat eredménye a héten és a toxoplazma negatív lett. És ettem olykor olykor téliszalámit és felvágottat is, bár azt kevesebbet mert nem kívántam, de a téliszalámit néha nagyon megkívántam. És a toxoplazma is jó lett.

Nem hiszem hogy attól amit reggelire vagy vacsira elfogyasztunk baj lenne. És amit megkíván az ember azt elvileg lehetne enni mert a szervezet jelzi mire van szüksége.

Sok boldogságot kívánok! :)

2009. márc. 18. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Azért kérdeztem van- e cicád, mert a toxoplazmózist nagyobbrészt a macskától lehet elkapni, de persze ott a lehetőség a mosatlan zöldségben, gyümölcsben, vagy amikor főzöl a nyershúsban. De nem kell aggódni ugyanis az emberek 80%-a már rég átesett ezen a betegségen. Utána pedig már védekezik a szervezet.

Én is megcsináltattam, s kiderült már átestem rajta.

Az SzTK-ban ingyenesen megcsinálják ezt a vizsgálatot!

2009. márc. 18. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Utolsó előtti vagyok a 11 hetes kismama, én is átestem már rajta és én is SZTK-ban csináltattam meg, ingyen.

:)

2009. márc. 18. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Akkor ezek szerint nem automatikus a vizsgálat:(
2009. márc. 18. 14:24
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!