Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Van abban igazság, h a terhess...

Van abban igazság, h a terhesség alatt szedett vitaminoktól (elevit, v. egyéb) várhatóan nagyobb baba születik?

Figyelt kérdés
2008. ápr. 30. 08:04
 1/9 anonim ***** válasza:
Szerintem nincs, de mindig vannak olyanok, akiknek a barátnője, sógornője stb. szedett vitamint, és nagyobb lett a babája. még az orvosok is megosztottak egy kicsit, nekem a dokim külön mondta, hogy szedjem, van, aki nem ajánlja. Én csak azt tudom, hogy az elejétől szedek Gravidát, C vitamint, első három hónapban szedtem folsavat. Most 26 hetes vagyok, egyszer nem hánytam vagy émelyegtem (mondjuk ez lehet szerencsés alkat is), a babám méretei megfelelnek az átlagosnak, és én sem híztam irreálisan sokat. Vannak, akik szerint nem kell vitamin, elég helyesen táplálkozni, én tudom magamról, hogy nem tudnék annyit és annyi félét enni egy nap, amennyi kell. Ezt mindenki maga dönti el, hogy szed vagy nem vitaminokat. Ha meg mégis nagyobb lesz a baba... na és? :))
2008. ápr. 30. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Az én dokim azt mondta, kell az Elevit (vagy bármi hasonló), de ne szedjem a 20. hét után, mert a babót meg is kell szülni. Úgyhogy szerintem van alapja a dolognak! Ami megmarad a bogyóból, beszedem szoptatás alatt.
2008. ápr. 30. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Noverem Elevitet szedett. A fia 2,50kg-mal szuletett, a lánya kis sulyu! Szoval nem hiszem hogy igaz lenne...ez csak genetika.
2008. ápr. 30. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Szedem a Centrum Maternát kezdettől fogva, a baba minden értéke az előírt sávokon belül van (kivéve a lába, mert úgy néz ki, hogy magas lesz a fiatalember, mint az apja:). A doki egyébként azt mondta, hogy nem lesz nagy a baba, mert a természet kicsi nőbe nem rak óriási bébit. Szerinte az egész genetika kérdése, és sokkal fontosabb a helyes táplálkozás (magyarul ne egyem halálra magam), a vitamin pedig kell a picinek is és nekem is.

32 hetes kismama

2008. ápr. 30. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Én azon az elven vagyok, hogy gyerek úgyis elveszi azt amire szüksége van. Én 4.350nel szültem meg a lányomat, nővérem 4.200-zal. én szedtem Elevitet, ő nem. Különbség csak annyi, hogy ő súlyos vitamin és vashiánnyal küzdött végére, míg nekem semmi baj nem volt vérképemmel.
2008. ápr. 30. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Úgy láőtaoma legtöbb válasz egyértelműen azt mutatja amit én is gondolok: GENETIKA! És hajlam. Ha vki máskor szedett vitaminokat, és hízott tőle akkor most is lehetséges.

Én is szedtem az elevitet, talán a 25ik hétig, de más vitaminokat is eszem most is szóval, még mindig "pumpálom" magamba a vitaminokat. Valószínűleg nagy lesz a baba, de sztem nem híztam sokat, ill nem kórosan 12 kgnál tartok és 33 hetes vagyok.

De az hogy nagy lesz a babám az nálunk a genetika, én is 4kiloval születtem és az öcsém meg 4kilo 5 dekával, szóval, egyed a vitamint. Ha nagyon azt veszed észre, hogy rád hízlaló hatással van akkor csökkentsd, mondjuk ne szedd minden nap. Nekem azt mondták, hogy két három naponta szedjem, és úgy is volt, kivéve a vírusos időszakokat!

Sok sikert, és vitaminhiánymentes egészséges terhességet kívánok!

2008. ápr. 30. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Szerintem nem igaz, én végig rendre szedtem, mégis 2800 grammal született a babám. Jó, persze semmi baja, teljsen egészséges. A 6. hónapig végig hánytam, majd az utolsó 3 hetet szintén. De itt egy ellenpélda: Barátnőm ugyanolyan alkat mint én, ugyanolyan magas és ugyanannyi kilóval mint én szült egy több mint 4 kilós gyereket, és ő is végig szedte. Ő egyszer sem hányt a terhesség alatt.(Ja a magasságunk nam haladja meg a 160-at és 48 kilóval indultunk terhesnek.)
2008. ápr. 30. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
nagy baba nem a vitaminoktl lesz hanem a felesleges kalóriáktól... ha sokat eszel és hízol, bizony a babád is óriási lesz. És persze a genetika!
2008. ápr. 30. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Az én tapasztalatom alapján nem. Én 2006-ban szültem meg a kisfiamat, Maternát szedtem és 2700g-os volt a baba. Igaz a 37. hétre már meg is született. Most 4-5hetes babaváró vagyok és ugyanúgy szedni fogom mint a kisfiamnál.
2008. máj. 13. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!