Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Itthon vagyok veszélyeztetett...

Itthon vagyok veszélyeztetett terhesseggel február elejétől táppénzen. Idén nem vettem ki fizetett szabadságot, a munkáltató a bent maradt napokat év végén ki szokta fizetni. Nekem fog járni a 20nap bent maradt után valami vagy ez teljesen elveszik?

Figyelt kérdés
Azt olvastam hogy a táppénz is munkába töltött időnek számít és elvileg kell járnia, nem tűnhet el csak úgy ennyi szabadság,de aztán nem sajnos tudom gyakorlatban ez hogy működik.
2022. febr. 16. 06:43
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
A gyerek szuleteseig idoaranyosan jár a szabadság akkor is, ha tappenzen vagy. A szuletese után pedig a csed,gyed első fél évére is jár szabadság. Magyarán nem veszik el a 20 napod, ha visszamesz dolgozni kiadjak vagy kifizetés.
2022. febr. 16. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Ahogy az egyes írja. Mostantól a gyed első 6 hónapjának végéig gyűlik a szabid.
2022. febr. 16. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Viszont a gyedet majd a párom fogja igényelni mert neki sokkal magasabb a bejelentett keresete én fizetés nélküli szabadságon leszek szóval védett se leszek illetve ilyen esetben is jár a szabadság vagy ha elbocsajtanak fizetés nélkülin annak kifizetésére jogosult leszek?
2022. febr. 16. 07:41
 4/6 anonim ***** válasza:
75%
3 ev alatti gyermek gondozasa miatti fizetesnelkuli szabadság alatt védett vagy, nem bocsajthatnak el. Szabadsag ugyanúgy jár a csed idejére.
2022. febr. 16. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Szia! Bocsi hogy ide pofatlankodom, de hogy kell kiszámolni hogy mennyi lenne a veszélyeztetett táppénzem?

Utána olvastam de nem tudom értelmezni 🤷🏻‍♀️

2022. márc. 7. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Szia! Ha volt két év folyamatos munkaviszonyod (teljes munkaidos)akkor a napi keresed 60%a

Ha pedig nem volt akkor 50%lek viszont a táppénz szerencsére jár végig pl nekem 28 napra számoltak februarba és nem csak a munkanapot kar hanem pihenő nap és hetvege is beleszámít :)

2022. márc. 8. 14:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!