Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 20+1 hetes terhes vagyok. A...

20+1 hetes terhes vagyok. A terhesseget 63,80kg voltam a terhesseg kezdeten. Most 71,50 kg vagyok. Sok ez a sulygyarapodas? Mit tehetek, hisz nem eszem mostmar tul sokat, de megse fogyozhatok!

Figyelt kérdés
2009. okt. 19. 11:52
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Az attól függ. Én a 27. héten vagyok 10 kg többletben, a doki szerint sok, mert a végén még a levegőtől is hízni fogunk. De én nagyon vizesedek(2 számmal nagyobb cipő jön csak rám. Amióta rám szólt a védőnő, doki, egy kicsit jobban odafigyelek a táplálkozásomra.

A védőnő azt mondta, hogy az 5. hónapig fél, egy kg. súlytöbblet havonta, a 6. hónaptól 2 kg (max) havonta az elfogadott.

Én azért nem koplalok, túrórudit eszem (az sovány túróval, étcsokival van) néha sülttököt "nasizom" (tele van vitaminnal és nagyon laktató)és sültalmát (fahéjasat). Ennyit bűnözöm, de ezeket is csak 10 órai és uzsonna helyett.

2009. okt. 19. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Ja és amióta (kb 2-3 hete) ezeket eszem 10 óraira, uzsira vagy gyümölcsöt joghurttal leöntve, azóta nem híztam.
2009. okt. 19. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
56%

Szerintem nem sok. Mindenki más időpontban hízik. Én a terhességem első hónapjában híztam 3 kilót, azóta semmit. Az előző terhességemnél is az utolsó 3 hónapban szedte fel azt az 5 kilót. De én 100 kiló fölülről indultam, szóval ez nem meghatározó. De van olyan ismerősöm, aki az első "félidőben" hízott 12 kilót, a második 20 héten meg semmit.

Mit tehetsz?

Nekem a dietetikus azt tanácsolta, hogy minden nap egyek narancsot, vagy grapefruitot, vagy igyak frissen facsarva 2 decit. Hát én a napi 1 gyümölcsnél maradtam, talán ezért nem is hízom. Ami még jó, csak macerásabb, az az ananász, de nyersen, még véletlenül sem a konzerv.

Jó babavárást és kevés kízást kívánok!

18 hetes kismami

2009. okt. 19. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Attól is függ a hízás,hogy honnan indultál.Én 79,4-ről,most vagyok 86 és 33 hetes.Tényleg kevés édesség,kenyé,rengeteg gyümölcs,joghurt,kefír.És a sütőtököt én is hallottam,hogy kevés benne a kalória és lehet enni.Meg a vitamin is sok benne.
2009. okt. 19. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nem túl sok, de azért nem is kevés... ebből ha így folytatod, könnyen lehet 20 kg. fölötti súlygyarapodás a végére... én 21+3 vagyok és 3kg.-t híztam, nem nassolok, csak hétvégén 1x. , vacsorára már csak gyümölcsöt eszem, semmi hízlalót, kenyérfélét csak reggel, az ebéd normális.. desszert nélkül. Úszok hetente 4x, szerintem a mozgás nagyon fontos, én az elmúlt 6 hétben amióta úszni járok 1kg-t híztam. De minden ember más és ha te úgy hízol ennyit, hogy vigyázol és normálisan, egészségesen eszel akkor ennek meg van az oka. Akkor úgyis lejön a szülés után... Fogyókúrázni nem szabad, szerintem nem is híztál túl sokat sem. Olyat is hallottam, aki a végén nem hízott már csak keveset.. nem vagyunk egyformán.
2009. okt. 19. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
85%

Ez még jó.Igaz nem kevés.

A lányommal 32kgot híztam.

Most 19+1 vagyok,és 7 kg már rajtam van.51 röl indultam ismét,mint a lányommal.Remélem,hogy a végeredmény most kevesebb lessz.

2009. okt. 19. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Koszonom szepen a valaszokat!

Jo babavarast mindenkinek

2009. okt. 20. 07:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!