Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 34 hetes kismama vagyok,...

34 hetes kismama vagyok, normális, hogy már annyira vizesedik a kezem, hogy nem tudom az ujjaimat rendesen behajlítani?

Figyelt kérdés
Zsibbadnak, virslik, és már rendesen ökölbe se tudom szorítani őket. Fizikai terhelésre nagyon romlik. Ez ennyi idős terhességnél már ilyen durván elő szokott jönni? Aggódom kicsit :(
2022. febr. 24. 16:50
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Vérnyomásod rendben van? Ha magas, én felkeresnék orvost! Igyál nagyon sokat, pihenj!
2022. febr. 24. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Normálisnak normális, ha más tüneted nincs. Az első nagyon jól mondta. Tedd fel a lábad, pihenj és rengeteg víz. Ne cukros üdítő legyen.
2022. febr. 24. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Állandóan iszom, mert folyton szomjas vagyok, napi 3-4 liter meg se kottyan (lehet épp ez a baj??) A vérnyomásom normális, szoktam mérni. Érdekes módon a lábam nem dagad így.
2022. febr. 24. 17:00
 4/7 anonim ***** válasza:
Nem! Nagyon nagy tévhit, hogy a vizesedés a sok folyadéktól van, pont az ellenkezője az igaz. Minél többet igyál. És nem baj, attól a keringésnek jót tesz ha felteszed a lábad. A pihenés és a víz a kulcs. Az jó, hogy a vérnyomásod normális, most pár napig mérd gyakrabban.
2022. febr. 24. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Ha hirtelen vizesedett be és nem múlik akkor nem normális, én beszélnék vagy orvossal vagy a védőnővel h nézzen vizeletet is vérnyomás mellett.


Nekem a bokám vizesedett a 32.hettol, de nem olyan mértékben mint ahogy te leírod a kezed vizesedését. Felpocolva elmúlt reggelre.

2022. febr. 24. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat!

Nem hirtelen történt, hétről-hétre egyre rosszabb, már a 2. trimeszterben is volt gondom ezzel. Már akkor mondta az orvos, hogy korai, meg hogy sokat híztam, és diétázzak (45-ről 57-re eddig), de semmit nem használt neki a diéta.

2022. febr. 24. 17:12
 7/7 anonim ***** válasza:

Nekem a kezem éjszaka duzzad meg, napközben használatra javul. Ellenben az egész lábam combtól lefelé tiszta víz.

Ha más panaszod nincs, sajnos teljesen normális.

Sok folyadék!!

2022. febr. 24. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!