Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Kismamik! Ti mennyire figyelte...

Kismamik! Ti mennyire figyeltek oda az étkezésetekre? Ugyanúgy esztek mint előtte?

Figyelt kérdés

Én mindent ugyanúgy ettem, nem figyeltem különösebben semmire. Most kicsit rámjött az aggódás, hogy talán jobban meg kellett volna válogatni, mit eszem. Szerintetek mekkora hatással van ez a magzatra?


(Nem arra gondolok, hogy chipset nutellával meg kólával végig, de egy sima reggeli szendvicset is bolti vajkrémből meg spanyol paradicsomból, bolti felvágottból csináltam, és tudom, hogy minden tele van mindenféle sz*rral, meg volt jópár gyorséttermi étkezés, és nem fektettem erra energiát, hogy ezeket kerüljem)


2022. febr. 24. 17:46
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
88%
A tiltólistásokon kívül mindent ugyanúgy ettem/eszek. Most a végére elég sok kiló felszaladt, így jobban figyelek, de inkább a mértékre és a mikorra, sem mint a mire.
2022. febr. 24. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
91%
Ugyanúgy ettem mindent. Mi a baj amúgy a szendviccsel felvágottal, vajkrémmel és paradicsommal? Ha ezt se szabadna enni, akkor mégis mit?
2022. febr. 24. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
88%
Eszek amit megkivanok😂 Egyedül nagy szomorusaggal kerülöm az amúgy imadott etkeim mint francia sajtok, tatarbeefsteak vagy épp a tiramisu, egyébként mindent mindennel
2022. febr. 24. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
85%

A magzatnak kb. mindegy, a gyógyszerekkel kell csak vigyázni, abból van, ami árt neki. Neked fontos, hogy a magzat által elvett tápanyagokat pótold. Vagy ha cukorbeteg vagy, akkor kordában tartsd a vércukorszinted, ez még fontos a babának.


Az elején én ettem, amit tudtam az émelygés mellett. A végén meg amit szeretek, nálam ez sok zöldséget jelent, meg húst (jó is lett a vasam), de toltam az édességet is rendesen, így is alig híztam. De egy-két meki is beugrott.


Semmi bajod nem lesz a bolti felvágottól. Ócska hús van benne, de nem ártalmas, csak nem hasznos. Tartósítószer más húsáruban is van. Esetleg a sótartalma gond, de az a drágább ételek esetén is lehet.

2022. febr. 24. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Nem tudom, biztos vannak, akik eleve nagyon tudatosan étkeznek, és mindenből ilyen bio-t meg mentest vásárolnak.
2022. febr. 24. 17:56
 6/13 anonim ***** válasza:
58%
Én az első babával már a tervezéskor is elkezdtem egészségesebben étkezni, sok gyümölcs, zöldség gabona stb, figyeltem hogy bio legyen a legtöbb. Kerültem a mesterseges aromás, ízfokozós, tartósítószeres dolgokat. Most második babával ez már nem annyira így néz ki. Főleg, hogy vele az első trimeszterben enni sem igazán tudtam, ami lement az a piritós vajjal kb. Most második trimeszterben tudok már többet enni, így próbálok napi 2x legalább gyümölcsöt enni, zöldségeket, habár ezek gyakran már nem a bio polcról valóak. Arra figyelek most egyedül, hogy nyers hús, tojás,lágy penészes sajtokat nem eszek, megmosok minden gyümit, zöldséget, illetve kerülöm továbbra is a nátrium glutamátot, meg egyéb mesterséges adalékanyagokat.
2022. febr. 24. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
2%
Mindig egészségtelenül táplálkoztam, terhességek alatt is, pedig gdm miatt 180ch diétát kellett volna tartanom
2022. febr. 24. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
72%
Ugyanúgy ettem, de én amúgy is odafigyeltem rá, hogy mit és mennyit eszek. Terhesség alatt talán még jobban is, de néha azért lecsúszott egy péksüti. Nem ártott a babának :)
2022. febr. 24. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
51%
Ugyanúgy eszem. Előtte is tudatosan táplálkoztam. Nem most fogok szemét kajákat enni. Teljeskiőrlésű termékeket, sok gyümölcsöt, zöldséget, sovány husokat, tejtermékeket, tojást eszem főleg. Minden itthon termelt vagy olyan gazdától van, akinek bio gazdasága van (szomszédom). Olajat kb nem is használok. Amit lehet, azt meleglevegős sütőben csinálom emiatt/sütőben sütöm olaj nélkül (például lángos). A tepsibe pedig spriccelem az olajat. Cukrot alig eszünk (napi 1 kockacukornyi mennyiség). Vizet, üres teát vagy frissen facsart gyümölcslevet iszom. Chipset itthon készítem. Sütit én sütöm (kb tizedannyi cukrot rakok bele és teljeskiőrlésű lisztből van). Kenyeret itthon sütöm. Mivel elég hízékony vagyok, így nagyon odafigyelek, minőségi ételt eszem, sokat mozgok (torna, séta, biciklizés). Cserébe nem éheztetem magam. Amúgy a vitamin bevitelre nagyon figyelek. Emiatt van az, hogy minden ételnél figyelembe veszem a vitamintartalmát is. Plusz rengeteg vitamint szedek emellett.
2022. febr. 24. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
70%

A 15. hétig rosszul voltam, így bármit megettem, amiről azt éreztem, hogy bent marad. Egy pillanatig sem foglalkoztam azzal, hogy az péksüti, csoki, vagy ropi, örültem, hogy valami bentmaradt.

Korábban tudatosabban étkeztem, mert elég hízékony alkat vagyok, dehát most nem ez a prioritás na. A 15. hét után volt egy hullámom, amikor rengeteg gyümölcsöt ettem, egyszerűen az esett jól. Még mindig sokkal többet eszek magamhoz képest. Mostanában valamiért a tejtermékek is kezdenek bejönni, pedig sosem voltam annyira tejes/joghurtos.

Én valahogy hiszek abban, hogy a szervezetem súg. Ha tejet kíván, vagy gyümölcsöt, annak biztosan oka van. De amíg pl. korábban alig ettem pékárut, most minden reggelt azzal kezdek szinte (szendvics). Néha egy-egy meki is becsúszik, ez van. Az egyensúlyra igyekszem törekedni, semmit nem túltolni.

2022. febr. 24. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!