Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Kismamák, akik ch diétán...

Kismamák, akik ch diétán vagytok, leírnátok egy napi étkezéseteket?

Figyelt kérdés
Reggeli, tízórai, ebéd, uzsonna, vacsora. Több variációt is írhattok. Ha rátok tör az úgy ennék valamit, akkor mit rágcsáltok/esztek? Most csöppenek bele, eléggé elveszettnek érzem magam. Köszönöm!
2017. ápr. 21. 14:34
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Hú, de rég volt. :)))

Na lássuk...

Reggelire másfél szelet barna kenyér, rajta ujjnyi vastag szelet sajt, meg toronymagas sonkakupacok és egy egész zöldpaprika.

Tízóraira 2 deci kakaó 1-1 kiskanál xilittel és kakaóporral. Vagy 3 szem korpovit szerű keksz natúr joghurttal.

Ebédre gondosan kiporciózott főtt kaja, aminek NEM krumpli, tészta vagy rizs az alapja. Értsd: a paprikáskrumplit, a rizseshúst és a mákos tésztát érdemes elfelejtened. Lehet sült hús zöldségkörettel. Rakott húsos-barnarizses zöldség, zöldséglevesek, töltött káposzta, ami eszedbe jut.

Uzsira egy kisebb alma. Vagy egy narancs. Vagy egy gombóc citromfagyi az óvodából hazafelé a gyerekekkel, de jobb, ha a tölcsért meghagyod.

Vacsira megintcsak 1-2 pici szelet barna kenyér felvágottal, sajttal, tojással, soksok zöldséggel.

Nassolni lehet egy kocka sokszázalékos csokit. Egy marék epret. Egy virslit. Hát így. ;)

Kitartás, belejössz. Roppant karcsú lettem, mire szülni mentem. :D

2017. ápr. 21. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

U.i: a minél kevésbé feldolgozott kaja jobb.

Értsd: A roppanósra főtt zöldség jobb a krémlevesnél, mert lassabban emészted meg, és kevésbé dobja meg a cukrodat.

Ugyanez krumplival: a főtt krumpli jobb, mint a püré. A kenyér jobb, mint a pirítós. A friss gyümölcs mértékkel okés, a gyümölcslevek felejtősek.

2017. ápr. 21. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm, hogy leírtad nekem!

Bízom benne, hogy hamar belejövök... Csak ötletek kellenek, mert félek erre a pár variációra hamar ráunok. Persze követem a diétát, csak nem szeretném rosszul, kínszenvedésként megélni. Próbálnék változatosan táplálkozni.

2017. ápr. 22. 23:01
 4/4 anonim ***** válasza:
Vegetáriánusként elég sokszor voltam éhes :-( olyankor sajtot vagy mascarponet ettem. Ezekben nincs ch. A diabos doki azt mondta, hogy egyek meg egy egész grill csirkét vagy 20 tojásból rántottát, hogy ne éhezzek.. szóval ez túlzás, de fehérjét ehetsz, nem kell éhezni. Nassolni update péksütit vettem vagy csokit vagy pudingot és amennyi belefért ch, annyit ettem kiszámolva. Párszor még mákos tésztát is, update tészta és update eritrites édesítő porcukor helyett.
2017. ápr. 24. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!