Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Kismamák leírnátok egy napi...

Kismamák leírnátok egy napi étkezéseteket?

Figyelt kérdés
9 hetes terhes vagyok,a héten találkoztam a védőnővel,175cm és 48kg kezdőértékeket írt a kiskönyvembe. Soha nem voltam ilyen kevés kg. Ti mit esztek reggelire,ebédre, vacsorára? Próbálok mindenből a legtöbbet bevinni a szervezetembe,de a mérleg nyelve nem akar feljebb kúszni :/
2017. jan. 29. 16:09
 1/7 anonim ***** válasza:
74%

Reggeli: 2 teljes kiőrlésű kifli; mikor, mivel: pl.: tojáskrém, sonka + paradicsom, körözött, mackósajt, lekvár, tejföl, kefír... stb.

Tízórai: valamilyen gyümölcs, gyümölcslé

Ebéd: leves + főétel; pl.: húsleves+spenót, főtt tojással; húsleves+cigánypecsenye; Gulyás; paradicsom leves+spagetti, tárkonyos csirkeragu+sült csirke,krumplipüré,savanyúság; zöldségleves+ zöldborsó főzelék, fasírttal...stb.

Uzsonna: joghurt, vagy gyümölcs, sajt (csipegetés szintjén)

Vacsora (nem mindig, mert nem vagyok éhes): joghurt, túróval kikeverve; saláta (pl. görögsaláta, krémfehér sajttal), melegszendvics, bundás kenyér, palacsinta, túrógombóc

2017. jan. 29. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Az lemaradt, hogy normál súlyom mindig is 53kg volt, amit évek óta tartottam. A terhesség eléréséhez nagy dózisú hormonkezelésre volt szükségem, amitől lefogytam 48 kg-ra. Most, a 14. hétre sikerült visszatérnem a normál súlyomhoz (részben a hormonkezelés megszüntetésével). Nyilván nem fogok ilyen ütemben hízni, de a 48 kg sem volt állapot, mert utoljára ált. iskolában voltam ennyi. Csak nagyon ritkán eszek édességet, kerülöm a cukros dolgokat, édesítésre xilitet használok, lisztből vegyesen teljes kiőrlésűt és fehér lisztet.
2017. jan. 29. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Reggeli: másfél szelet kenyér (1 kg-osból) sonkával vagy téli szalámival, mindig eszem hozzá sajtot is. Néha cornflakest tejjel, ebből másfélszer annyi, mint a dobozon lévő ajánlott mennyiség.

Ebéd: elég változó, ma pl. egy nagy merőkanál krumplit ettem 1 egész kacsacombbal és egy fél mellel, tegnap 1,5 szelet karajt, rántott csirkemellből 2 szeletet szoktam, halrudacskából 4 db-ot, mindet körettel, főzelékből 2 tányérral. Ha tésztát főzök, akkor abból nyersen 10 dekát szoktam egy főre számolni.

Uzsi: nem mindig szoktam enni, ha megéhezek, akkor egy szelet kenyér valamivel, esetleg banán vagy valami péksüti, pl. túrós táska. (Az első trimeszterben mindentől hányingerem volt, csak a túrós táskát kívántam, elég sokat is ettem, de most már nem annyira jellemző.) Szilvás gombócból 4-5 db-ot tudok megenni.

Vacsi: 2 tányér leves és/vagy szendvics, melegszendvics (1 zsemléből), 3 virsli kenyérrel, 5 db mini röszti, egyik nap úgy adódott, hogy egy Whopper Juniort ettem egy közepes sült krumplival, de akkor már az éhenhalás szélén voltam. :)

Vacsi után, ha szükséges: narancs, banán, natúr görög joghurt.

Minden nap iszom gyümölcslevet (frisset), és eszem zöldségeket, azokat nem írtam le. Majdnem minden nap eszem céklát a vas miatt.

Ha hányingerem van, eszem ropit.

Igyekszem figyelni, hogy azért egy napra ne jusson túl sok szénhidrát meg cukor, szóval ne úgy képzeld el, hogy egy napon eszem cornflakest, túrós bugyrot, szilvás gombócot és hamburgert. :) Csak a mennyiségek miatt írtam. Hasznos lenne teljes kiőrlésű dolgokat enni, de attól napokig fáj a gyomrom. És mióta terhes vagyok, sajnos a párolt zöldségeket se bírom.


A 18. hétig még nem híztam ezekkel, de nem vagyok sovány.

Olvastam, hogy terhesen az elején elvileg nem kell többet enni, mint normálisan, és csak a 2-3. trim-ben is csak kb. 300 kalóriával kell több.

Párszor kiszámoltam, én kb. 2000 kcal-t eszem egy nap.


Te miket szoktál enni?

2017. jan. 29. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

A reggeli nekem 2 szelet kenyér valami felvágottal, sajttal meg valami zöldséggel,vagy 3 kifli kefírrel,tízóraira nem nagyon szoktam enni, egy joghurt max,vagy gyümölcssalátát csinálok(alma,banán,kiwi,narancs,körte).

Ebédre tegnap pl húslevest ettem meg csirkés tarhonyát,előtte paradicsomlevest csináltam krumplifőzeléket meg fasírtot(3-4fasírtot tudtam megenni) délután ha úgy van és bolt közelbe járok akkor egy két péksütit veszek,de pl valamelyik nap 8 lekváros derelye lecsúszott,vacsira melegszendvics,vagy sima hideg kaja,szalámi,felvágott,zöldség.

Nem vagyok nagy evő,de egész nap tudok enni ha úgy van. Tízóraira gondoltam hogy ilyen zabpelyhet vagy gabonapelyhet kellene ennem,de a tejet most nem birom annyira.

A multkor nekem is lecsúszott egy dupla sajtburger,elmentem a meki előtt és úgy megkívántam :D meg a másik a savanyúság,minden mellé tudnék enni :D

Remélem a babóm elszívja a szükséges dolgokat azért :)

2017. jan. 29. 18:31
 5/7 anonim ***** válasza:

Szerintem ez nem kevés! Ha meg tudsz enni 3 kiflit, 8 derelyét és 4 fasirtot, akkor nem eszel keveset és nem kell rágörcsölni a témára. Figyelj arra, hogy sok fehérjét és zöldséget/gyümölcsöt egyél, és akkor a baba megkap mindent.


Más lenne, ha reggelire 1 kanál müzlit ennél, ebédre egy joghurtot, este meg egy almát. :)


3-as

2017. jan. 29. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

A gyümölcsökkel szerencsére nincs gond,zöldségből is egyre többet megeszek már. Fehérjét meg megpróbálok minél többet és minél változatosabban.

Mindig ilyen 53-54kg voltam,aztán most úgy sokkolt mikor 48at írt be,mondom ez meg hogy lehet :D

2017. jan. 29. 19:06
 7/7 anonim ***** válasza:
Otthon nem tudod megmérni magad? MErt lehet, hogy rossz volt a mérleg.
2017. jan. 29. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!