Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Frontin szedése terhesség alatt?

Frontin szedése terhesség alatt?

Figyelt kérdés

Igen tudom milliónyi kérdés van fent, sőt Google is jó barát.

Viszont én mostani anyukákohoz fordulnék ☺️

Pánikbeteg vagyok, elsö 3 gyermekemnél semmi ilyen gondom nem volt.

El váltam 13 év házasság után, majd jelenlegi párommal várjuk a babát. ( genetikai és orvosi szakvélemény készült ezzel kapcsolatban rizikó faktor alacsony)

Nos. 29+3 hetes vagyok.

Miota be léptem a 3.ik trimeszterbe le csökkentettem az adagot 0,25ös frontint szedek eddig 2,5 mg kellett naponta szorongás és rohamok miatt, most 3 hete napi 1,75-1,5 mg lett az adag.

Amit még persze próbálok csökkenteni.

Volt valaki hasonlo helyzetben, aki gyógyszert szed? Vagy szedett és meg szült? Hogyan hatott a babára?

Antidepresszánst már sikerült el hagynom.

Viszont a frontint 4 éve szedem és a mellékhatások miatt nehezn megy az el hagyása.


2022. márc. 1. 16:10
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
100%
Rivotrilt szedtem. Az első trimeszter végére sikerült elhagynom. De ezt csak én akartam, pszichiáter, genetikus azt mondta szedhetem nyugodtan, nincs hatása a magzatra.
2022. márc. 1. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
100%
En is a rivotrilt hagytam el, az antidepresszans elhagyasaval most küzdök
2022. márc. 1. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
54%
Bár én nem vagyok terhes, de nekem egyszer azt mondta egy orvos, hogy inkább szedje, akinek szüksége van rá, mert a nem szedés közben előjövő pszichés problémák károsabbak lehetnek a magzatra. A dohányzást is mondta, hogy az is ugyanolyan veszélyes, mégsem ugranak ennyien rá, mint a Frontinra.
2022. márc. 1. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
70%
3as pontosan, néha én is szedek még egy felet ha érzem hogy szükséges. Azt nem tudom jókor akarom e az antidepresszanst abbahagyni de kb 6 het és szülök viszont ez a bogyo atmegy az anyatejbe, de érzem hogy felezve meg már nem vagyok olyan jól, dokihoz meg március 11 kaptam helyet... Viszont ha nem tudom letenni akkor meg csak tapszeres lehet a babam, nehéz dilemmak, ezek
2022. márc. 1. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
80%
Tudom, hogy nehéz, bár én más miatt nem szedem, de tényleg nehéz megállni. Mondják engem a Frontin rohadtul álmosít, beszedem, fél óra múlva alszok... Nem is szedem hónapok óta. De ha terhes lennék azt nem vállalnám be, hogy a szorongás, vagy pánik miatt menjen el a baba. (Tudom, tudom, minek vállal az ilyen gyereket... Hát, más meg sík hülye, meg bunkó, meg mérgező, mégis vállal.)
2022. márc. 1. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
67%

En már ezeket fel sem veszem🤗 Senkinek semmi köze ahhoz más miért vállal gyereket meg mikor.

Engem is almosit a rivotril de sajnos aludni kb 3 hónapja nem tudok a labgorcsoktol szóval hiába vagyok tőle álmos 😔

2022. márc. 1. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 A kérdező kommentje:

Olyan jol esik hogy nem tamadtatok le azonnal 🥺

Koszonom szepen mindenkinek

Es ki tartást kívánok könnyű szülést 🥰

Ti hogyan készültök fel ra?

2022. márc. 1. 20:52
 8/26 anonim ***** válasza:
100%

Aki letamad azt el kell engedni a füled mellett, valószínűleg soha nem volt olyan baja amire szednie kellene, én azokat is elengedtem akik szerint a panikbetegseg jajj hát 3 legzogyakorlattal gyógyítható, igen persze...

En egyenlőre nem készülök sehogy, be vagyok szarva 😂😂😂

2022. márc. 1. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
100%
Frontin helyett szedjél más nyugtatot, frontint ha sokáig szeded és sokat veszel be, akkor az baj és árt a babádnak.
2022. márc. 2. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 A kérdező kommentje:

Már 4 eve szedem. Eddig 3x0.5 mg-ot

Aztan 3x0.25 van írva

Nyilván szakorvosi vélemény készült én sem szeretném baja legyen a babának, antidepit el hagytam

Ezt is el kezdtem csökkenteni

2022. márc. 2. 16:10
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!