Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Hogy megy a veszélyeztetett...

Hogy megy a veszélyeztetett terhesség menete?

Figyelt kérdés

Első babám lenne még csak 5 hetes vagyok, de a doki azt mondta jövőhéten kiállítja(?) és besorol(?Ebben nem vagyok biztos ) veszélyeztetett terhesnek mivel epilepsziás és pcos gyanús vagyok. Hogy megy ennek a menete? Sajnos ebben buta vagyok mint a tök tapasztalat hiányában... A terhességemet még nem mondtam a munkavállalómnak, mert azt gondoltam és olvastam, hogy 12. héten érdemes elmondani, így addig akartam várni és nem is gondoltam, hogy emiatt ki írnának ilyen hamar pláne, hogy irodában dolgozom.


Előre is köszönöm szépen a válaszaitokat!



2022. márc. 2. 17:57
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Kiírja a nőgyógyász az igazolást, hogy veszélyeztetett terhes vagy. Ezt az igazolást kell vinned a háziorvoshoz, ha táppénzre akarsz menni, de ez nem jelenti azt hogy kötelező is. Dolgozhatsz is tovább attól még, hogy ez meg van írva, vagy elmehetsz 9-es kóddal táppénzre.
2022. márc. 2. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! Gondolom az én esetemben azért ajánlott még nen is pcos miatt ha nem az epilepszia miatt.
2022. márc. 2. 18:15
 3/14 anonim ***** válasza:
79%

Az orvosod a rizikóbesorolásról beszélt. Szimplán kitölt egy kérdőívet, ami alapján a várandósság alacsony vagy magas kockézatú. A te esetedben biztosan magas lesz az epilepszia és a PCOS miatt. Ez önmagában nem azt jelenti, hogy veszélyeztetett terhes vagy, csak annyit, hogy a várandósságod magasabb rizikóval jár, emiatt csak szülész-nőgyógyász szakorvos végezheti a terhesgodnozást, szülésznő nem. Ugyanis alacsony kockázatú várandósokat gondozhat önállóan szülésznő is.


Attól, hogy epilepsziás meg PCOS-es vagy, attól nem kell automatikusan elmenni táppénzre. Gondolom nem olyan helyen dolgozol, ami rohamot válthat ki, hiszen ez eddig is probléma lett volna, nem csak a várandósság alatt...

Általában az orvosok nem szoktak szívózni, ha tápéénzre akarsz menni a terhesség miatt, akkor bármilyen indokkal kiírnak kérésre, de jelenleg, ha nincs panaszod, önmagában azért, mert magas rizikóba sorolnak, nem kell az egész terhesség alatt táppénzen lenni...

2022. márc. 2. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

"A terhességemet még nem mondtam a munkavállalómnak,"

Mármint a munkaadódnak, nem?

2022. márc. 2. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Igen munkaadót akartam írni, bocsánat fáradt vagyok 😂
2022. márc. 2. 19:26
 6/14 anonim ***** válasza:
3as,nem teljesen így van. Magas kockázatú személynél a lényeg hogy muszáj orvosnak jelen lenni szuleskor, alacsony kockazatunal elég a szuleszno. Tudom mert pár hónapja kaptam meg a, papírt én is magas kockázatú vagyok és el is magyarazta a nodokim es a vedono is hogy ezt jelenti, ettől függetlenül jelenthet olyat is amit te írsz csak pontositanek🤗
2022. márc. 2. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Feleslegesen kötöttél bele.


Az várandosgondozásról szóló rendelet így fogalmaz:

"2. § (1) A várandósgondozás olyan komplex egészségügyi szolgáltatás, amely

a) a védőnő,

b) a háziorvos,

c) a szülész-nőgyógyász szakorvos,

d) a várandós választása esetén a szülésznő, valamint

e) a várandós

együttműködésén alapul.


(2) * A várandósgondozást a szülész-nőgyógyász szakorvos által megállapított

a) alacsony rizikójú várandósság esetén a szülész-nőgyógyász szakorvos vagy szülésznő,

b) magas rizikójú várandósság esetén kizárólag a szülész-nőgyógyász szakorvos

végzi a védőnő és a háziorvos együttműködésével."


Te idekevered az otthonszülést, ami full más történet. Ha valaki kórházban szül, akkor totálisan függetlenül attól, hogy magas vagy alacsony rizikójú a várandósság, orvosnak jelen kell lennie minimum a kitolási szakban.


Az otthonszülésnek (amit szülésznő is kísérhet orvos jelenléte nélkül) pedig számos egyéb feltétele is van azon kívül, hogy a várandósság alacsony rizikójú....

2022. márc. 2. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
0%
Ah, minek szóltam hozzá nyilván sejtettem hogy beleallsz😂😂😂😂😂😂😂 Mondjuk nem igazán érdekel miket meg honnan, másolsz ki, csak tudom már mit mondott az orvosom de nyerd meg a legyen neked igazad játékot, engem nem ráz meg😂
2022. márc. 2. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Sőt, a rizikóbesorolás a terhesség folyamán változhat is, így attól, hogy először besorolnak magas rizikóba, mert mondjuk volt egy kis vérzésed az első trimeszterben, attól később visszaminősíthetnek alacsony rizikójúvá, és akkor egy eredetileg magas rizikóba sorolt terhes is szülhet otthon, szülésznő segítségével.
2022. márc. 2. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

"Sejtettem, hogy beleállsz". Bocs, de te kötöttél bele, majd pedig felháborodtál azon, hogy alátámasztottam az igazam.

"Csak tudom már mit mondott az orvosom". Rendben, ezt elhiszem.

Én meg csak tisztában vagyok már a várandosgondozási rendelettel és az otthonszülés feltételeivel, ha már naponta foglalkozom várandósgondozással.

2022. márc. 2. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!