Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Más kismamának vannak olyan...

Más kismamának vannak olyan félelmei, hogy rossz anya lesz és nem tud vigyázni a babájára?

Figyelt kérdés

Néha olyan rémálmaim vannak, hogy valami történik a babámmal az én felelőtlensègem miatt és nem vigyáztam rá eléggé... Az álmok végén rendszerint meghal a babám..

Pl..leesik valahonnan, kiesik az ablakon, eluti egy autó stb.


Nagyon felzaklatnak ezek az álmok és mindig próbálom megnyugtatni magam, hogy ez csak egy rémálom volt. De mindig ott van bennem az is, hogy mi van ha megtörténik.


2022. márc. 2. 21:32
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Emiatt ne aggódj. Kérdezd meg bármelyik pszichológust, mind ugyanazt fogja mondani: A lehető legrosszabb forgatókönyveket elképzelni nem azt jelenti, hogy hajlamos vagy arra, hogy bele is keveredj egy ilyen szituációba, hanem azt jelenti, hogy félsz ettől és úgy készül fel az agyad a feldolgozására, hogy elképzeli. Nem azt jelenti, hogy "erre vágysz" vagy okkal gondolsz/álmodsz ilyennel. Szimplán feldolgozod, mert nem akarsz ilyen helyzetbe kerülni.
2022. márc. 2. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
89%

Lemaradt:

Nekem sajnos folyamatosan olyan tévképzeteim vannak, hogy látom magunkat, ahogy ránk omlik a ház (mostani ukrán helyzet segít ezen), a közelben zuhan le egy repülő. Hasonlók.... Nem élvezem. De ez csak annyit tesz, hogy minden helyzetre előre felkészül az agyam, bár háááála istennek ilyen szituációk úgysem fognak bekövetkezni..

2022. márc. 2. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem minden elsoszulonek vannak olyan félelmei, hogy vajon jó anya e lesz, és a legtöbben kételkednek ebben, legalábbis vannak ilyen időszakok terhesség alatt. Második gyereknél meg azon, hogy tudsz e jó anyja lenni egyszerre mindkettőnek, tudod e majd a másodikat is úgy szeretni mint az elsőt... Szóvsl teljesen normális.


A remalmok terhesség alatt nagyon gyakoriak és sokszor pont a gyermekkel függnek össze - ez is teljesen normális és gyakori.

2022. márc. 3. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
3#-val egyet értek
2022. márc. 3. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!