Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 34+5hetesen ezek a fájdalmak...

34+5hetesen ezek a fájdalmak normálisak?

Figyelt kérdés

A méhlepényem II/III stádiumú, de az áramlás tökéletes, hétfőn voltam orvosnál (hetente kell már járjak mert egyszer a magzatvíz is kevesebb volt). 2000 a méhszáj értékem.


Az érett lepény miatt nagyrészt bal oldalt fekve vagy felpolcolt lábakkal pihenek.

A napokban eléggé fáj a derekam, úgy mint amikor megjön, ez ma elég kifejezett. A magzatmozgások megvannak bőven, és nem folyik sehonnan semmi.

Ha felállok igencsak feszít alul minden, illetve délelőtt voltak görcseim a méhemben,gátamban, de hamar elmúltak.


Azt szeretném kérdezni, hogy ezekkel hogy derékfájás, időnként egy amúgy elmúló gát-és méhgörcs, haskeményedés, mennyire kell aggódni így majdnem 35 hetesen?


Első baba, nemtudom mire számítsak, de feleslegesen nem járkálnék ügyeletre, viszont az hogy meszes a méhlepény kicsit megijeszt és emiatt jobban figyelek.



2022. márc. 3. 18:40
 1/5 A kérdező kommentje:
Ja és még annyi, hogy nekem ciklus zavarom volt, utolsó mensi alapján 37hetes vagyok, azonban késői ciklusnapon fogant, ezt nem tudni pontosan. Egy hét különbség lehet felfele, illetve ikerterhességnel indultunk de sajnos egyikük felszívódott.
2022. márc. 3. 18:43
 2/5 anonim ***** válasza:
Nekem a 32. héten voltak ilyesmi fájásaim, bent fogtak a kórházba, tüdőérlelőt, magnézium infúziót kaptam, mivel fennállt a koraszülés lehetősége. Utána hazaengedtek és szigorúan ágybanfekvő voltam. 36. héttől volt kevesebb magzatvíz, meszes lepény, de a flowmetria tökéletes. Majd 39+2-re indították a szülést, mert esett lefelé a baba szívhangja. Hálistennek egészséges, de nem sokon múlott. Ha bizonytalan vagy hívd fel a nőgyógyászodat és megmondja mi a teendő. Próbálj pihenni és igyál sok vizet + ne hagyd abba a magnéziumot.
2022. márc. 3. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Egy kontrollt megér.

Mondhatom én, hogy nekem 22. héttől van eszméletlen derék és keresztcsont fájdalmam (van hogy jobb, van hogy rosszabb), így nálam ez természetesnek tekinthető, ahogy az is, hogy a medence egyre jobban feszül... Olykor keményedés, vagy jósló fájás is belefér, de közel sem biztos, hogy ez nálad nem utal gondra. Így én is azt mondom, hogyha bizonytalan vagy, akkor egy kérdést az orvostól megér.

2022. márc. 3. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Holnap lepek a 35.hetbe,a hasam kemenyedik,nyitva vagyok egy ujnyira,neha begorcsol a hasam,egyre tobb a joslo fajas....nem fektetett a doki korhazba,de fekudnom kell sokat,nem cipekedni.Ejjel felpolcolt labakkal kell aludnom.meg legalabb ket hetig ki kell birnom szules nelkul ..aprilis 16.-ra vagyok kiirva,de tuti biztos nem fogom addig huzni...
2022. márc. 4. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszi!

Ma is fájt görcsösen, így bementem végül. Megnéztek, csináltak nst-t, minden rendben, nem a méhem okozza a görcsöket.

Azért jobb hogy bementem :)

2022. márc. 4. 22:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!