Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Olyan kismamák válaszait...

Olyan kismamák válaszait várom, akik a terhesség előtt pályakezdő munkanélküliek voltak?

Figyelt kérdés
Ez alatt azt értem, olyanok, akik nem suliból vagy suli után szültek, hanem 1-2 év után, vagy olyanok is írhatnak, akiknek nem volt a szülés előtt 2 éven belül munkaviszonyuk. Mennyiből éltek havonta, s mennyire elég a párotok havi fizetése? Mi netó 90-95 ezerből, de van, hogy csak havi nettó 61 ezret kap a párom. Fősuli elvégzését követően nem találtam munkát. Ennek két éve. Még az elején voltak alkalmi munkáim, sajnos nem bejelentett, s m.ügyi által is kijártam egy tanfolyamot, ami diplomám kiváltásához kellett. 3 hónapra a diplomám kézhezvételét követően terhes lettem, s elég kevés az, amit kapni fogunk (gyes, csp.). Ki hogy tud így kijönni hónap végén? Gyerekesek válaszait várom, s azokét, akik hasonló cipőben vannak
2010. szept. 12. 17:26
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%

én rögtön a suli befejezése után szültem, így is terveztük. dolgoztam a suli mellett is, de sajnos csak diákmunkásként, így nekem nem jár gyed, csak gyes + csp.

a férjem nyáron 120-130 ezret is megkeres, igaz reggeltől estig dolgozik, télen sokszor hetekig itthon van s ilyenkor ugye a fizuja is 0. építőipar...

szóval nyáron igyekszünk félretenni, és egyébként is spórolunk, ahol és amin csak lehet. nehezen, de kijövünk azért, ha nagyon szorul a hurok, a szüleinktől eddig mindig kaptunk kölcsönt.

kitartás, leleményesség, spórolás kérdése, meg lehet csinálni! vidéken lakunk sok minden megterem a kertben, zöldség, gyümölcs, csirkék is vannak, a tejet is háztól hozzuk, a férjem segített nekik párszor íygy ingyen adják. ruhát turiból veszünk, leginkább a babának, minden más, a bútorai, a mellszívó stb. is használt. én főzök itthon, nem járunk étterembe és nem rendelünk kaját. kb. 2 hetente nagybevásárolunk, szinte minden csíkos gazdaságos, semmivel se rosszabb, mint a 3x annyiba kerülő márkás élelmiszer. próbálok olcsó kajákat kitalálni, de azért eszünk húst, halat is. mániákus akciófigyelő és kupongyűjtögető vagyok, de muszáj sajnos. az autónk velem egyidős, de még gurul, ez a lényeg. a házunk hála a férjemnek, még bírja egy darabig, de lehet, hogy a hitel tovább tart, mint a falak... majd kiderül.

hát így élünk mi, szerényen, de boldogan!

2010. szept. 12. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:

Szia!

Hát én májusban még pest megyében dolgoztam és ott is laktam, aztán felmondtam mert a párommal összeköltöztünk,vagyis hozzáköltöztem fejér megyébe.kb. 4hónapja hogy együtt élünk ő jelenleg kereső képes, én regisztrált munkanélküli vagyok.Előtte 3 évig folyamatosan volt bejelentett munkaviszonyom és a m.nélküli amit kapok havi szinten az 47-49ezer ft között mozog.Ezek után 22ezer pár száz forintot fizetek a kocsimra mint törlesztő részletként, és a maradékból próbálok félretenni a babynknek akit jövőre hozok világra!Első babás kismami vagyok!Ja és hozzáteszem hogy eszemágában sincs doktornak fizetni, nem azért fizette utánam a munkáltatóm a tb-t hogy még külön "hálapénzt" adjak neki!Ami marad inkább a babára akarom költeni és nem egy olyan emberre aki meg se érdemli,bár vannak kivételek...(nagyon elkanyarodtam a témától, bocsi)szóval én ilyen helyzetben vagyok!

2010. szept. 13. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:

Akkor eddig ti még elég jó helyzetben vagytok. Mi apósnál élünk egy kis szobában, ahol alig férünk, de após nem hajlandó velünk cserélni szobát, neki így jó. Van a párom nevén egy másik ingatlan, nehézkes lenne onnan bejárni a munkahelyére, mert messze van. Pesten lakunk s az ingatlan kb több mint egy órányira egy faluban. S ráadásul olyan kicsi, hogy ketten alig férnénk. Azt anyós építette a fiának, ha majd felesége lesz, külön tudjon menni, csak mielőtt kiköltöztünk volna, meghalt. S após meg nem egyezik bele, mivel mindkét lakásnak Ő a haszonélvezője, s párom szerint bármikor kitehet minket az utcára, így nem mer szólni. Unokáját meg nem nézi, neki nem kell, nem tud vele mit kezdeni. Már nagyon szerettünk volna babát, s mivel nem hagy minket az egyről a kettőre jutni, így belefogtunk, persze a párom arra is gondolt, hogy legalább hagy minket külön élni. De nem így lett. Mi havi 60-95 ezer közötti jövedelemből élünk. Mindig ugyanannyit dolgozik a párom, reggel 10-21-ig, s heti 2 nap szabadnapja van csak. Abból após ha van ha nincs elvesz 20-25ezret, bérlet 10ezer fejenként, plusz van egy 5000ft körüli csekkünk, s mindig van valami kiadás. Gyógyszerek, orvos, ruha stb. S ezen kívül a kaja.

Panell lakásban lakunk, de mi is gondolkoztunk a kertesen. Elsőnek el akartuk adni az ingatlant, persze ehhez após beleegyezése kéne, de az volt a válasza, hogy míg él nem adhatjuk el, s úgy gondolkozzunk a kiköltözésen, hogy nyugdíjas korára ki akar költözni, s jobb, ha maradunk, hiába mondtuk, hogy szretnénk külön életet, neki így jó. Persze, nekem is jó lenne az Ő helyében. Havi nettó 130-160ezer ft között keres, egyedül van, s rezsibe elvesz 20-25ezret, mikor mennyit kér. S a nagy szoba az Övé, plusz a konyha, mert én jóformán főzni tudok, mert a dolgaimnak nem csinált helyet, kaja, s néhány edény a szobánkban van. Hűtőládának több mint felét elfoglalja, hűtő felesben. S mi vagyunk többen. Mi így élünk, s elég nehéz hónap végéig kijönnünk sajnos. S van, hogy a megtakarítotthoz nyúlunk. Munka keresés is nehéz, mert ha nagyon bepiál, akkor hajnalig nincs alvás, csak takarítás, s a k..ást

hallgatjuk meg a tehén búkáshoz hasonló hangját.

2010. szept. 13. 22:39
 4/18 anonim ***** válasza:

hát kedves kérdező! Nem irigyellek! Én egy percig sem élnék az apóssal, vigyázz mert hipp hopp rámehet erre a házasságod!!

ÉÁn inkáb éheznék de tudod ki hallgatná az apósomat! És még jól le is vesz anyagliag.. a saját fiától..Bocs hogy ezt mondom de az ilyennek a temetőben a helye.

2010. szept. 15. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:
Hát ezek miatt volt is kisebb nagyobb vita a párommal, amit após azzal magyaráz, hogy szerinte nem illünk össze, s ezért van, s biztatja a fiát arra, hogy gondolja meg, jó-e így neki, s biztos meggondoltuk-e a házasságot (most tervezünk kisebb polgárit). Ja, meg a fia szeret nintendo-s játékokon játszani, s ha le van értékelve mhelyén valami, megakarja venni, persze ha van rá, vagy félre tudjuk tenni, benne vagyok, de inkább másra költeném a válaszom. Após erre úgy reagál, hogy vegye meg nyugodtan, hisz az ő pénze s fia helyében mindent megvenne. Én se szívesen élek így, párom se, de apja előtt mellette áll ki, én meg persze nem tudok semmit tenni, mert apjától be van tojva. Hát ez a helyzet. Azon én is gondolkoztam, kevesebb étel, de még a baba nem született meg, s nem akarok azzal neki ártani, h terhességem alatt nem eszem eleget. Persze nem eszek többet mint terhesség előtt, ugyanannyit eszek, mint azelőtt. Hidd el utolsó válaszoló, én sem jó szántamból élek így, de albérlet több lenne, s párom meg fél így belefogni. Én meg attól, hogy eléggé befolyásolja a fiát, s ha ő meg akar venni valamit, s apja külön lennénk is beleszólna, akkor úgyis megvenné, így meg nehéz a spórolás. Lett volna munkahelyem, de választanom kellett vagy nyelvsuli s meglesz a diplomám, m csak annyi választott el vagy munka. S mivel párom annyira hajtogatta meg tudja oldani, hogy egy fizuból, s azt ígérte, ha összeköltözünk nem kell sokáig apjával élnünk, így a nyelvet választottam. Eleinte tudta is fizetni, aztán csökkent a fizuja. S a végén azt vettem észre, majd költözünk, majd, s ennek már másfél éve:( S mindig itt. Akkor lett volna munkám, azóta semmi tisztességes. Szóval így munka nélkül vagyok a fősuli befejezése óta. A gyerekről meg nem akartam lecsúszni, ha mindig tolom tolom azt is mint azt, hogy külön költözünk, akkor azt venném észre, hogy az se lenne, s már évek óta szeretnék babát.
2010. szept. 15. 14:59
 6/18 A kérdező kommentje:
Ja, s apja mindig azt hajtja, nem szól bele az életünkbe, de valahogy nekem legalábbis nem úgy tűnik. A pénz kérdéssel is úgy vagyok, hogy szeriintem néznie kéne a fiát, s hogy haladjunk, nem még elvenni. De fia szerint jogosan veszi el. Legalább látom, hogy más kivülálló is úgy gondolja, mint Te, utolsó, hogy jogtalan, ahogy a válaszodból olvasom. Inkább támogatná a fiát. Az én szüleim nagyon messze egy nagyon pici faluban élnek, ahol alig van m.lehetőség. Skáig apukám m.nélküli volt, 25 év után elengedték, s nem talált munkát. Mégis egy fizuból a testvéreimmel 4en éltek, s tudtak adni. Amiben tudtak segítettek. Már a babának is sok dolgot vettek, pedig meg se született, plusz babakocsira s ágyra is adtak pénzt. Abból a kevésből ami nekik van. Szerencsére apukám is talált munkát, de így is max 100-120-ból élnek négyen s mégis jut rám. Ők sose vennék el, s nem értem az ilyen szülőt. A páromat gyerekkorunk óta ismerem, mikor a gyámhatóság, a gyermekjóléti szolgálat s minden egyéb út a gyámhatóságik kimaradt, a rokonoknak s nagyszülőknek ítélték a párom, mert szülők alkoholisták voltak, s após mindig az, s akkor nem foglalkozott a fiával, az iskolában, óvodában hagyták őt, akkor nem kellett, s most lassan 29 éves lesz s kell neki. Az ilyet nem értem. Nem most kéne nevelni a fiát, s magához láncolnia, hanem gyerekkorában.
2010. szept. 15. 15:08
 7/18 anonim ***** válasza:

tényleg elég nehéz helyzetben vagytok, de szerencsére a te családod legalább támogat. Szerintem mindenképpen próbáljátok meg külön. Ha nem megy oda akkor is visszatérhettek, de legalább megpróbáljátok!! Mi kb havi 80-90 ezerből élünk ketten(én várandós vagyok!)+ van 4 kutyánk(nem kistermetüek)Nagyon nehéz nekünk is, főleg hogy én munkanélküli vagyok és terhesen esélyem sincs hogy valahova felvesznek. Ebből a keresetből 60-70 ezer elmegy a lakáshitelre!! És még hadd ne soroljam mi mindenre...Kertesházban lakunk, mehetnénk anyóshoz lakni panelba ahol szinte semmit nem kéne fizetnünk de ott vannak a kutyáink,nekünk ez az életünk. A szivem szakad meg ha belegondolok hogy így is 1-től vagy lehet hogy 2-től meg kell vállnunk mert ugye őket is etetni kell meg orvosi költségek stb...

Mégis hogy jövünk ki ennyi pénzből ugy hogy a lakáshitelt mindig befizetjük(mert ez az első hogy legyen fedél a fejünk felett)??? Nehezen, sehogy. A számlákat huzzuk halasztjuk. Egyszer ezt fizetjük be egyszer azt, ami éppen SOS, már egyszer az áramot is kikötötték. A munkaügytől kaptam pénzt 3 hónapig kb 40ezret, párom (mivel nincs bejelentve a munkahelyén)szintén munkanélküliként kap az önkormányzattól havi 28 ezret, plusz 5000e lakásfenntartási támogatást. Ezen kívül adunk-veszünk amit tudunk. Ha valamihez nagyon olcsón hozzájutunk tovább adjuk többért. PL: aukciós oldalon 20-30 kg jó minőségü ruhacsomagot megveszünk kb 2000ért és tovább eladjuk 2-3 dbjával, így akár 10ezret is kereshetünk vele. Persze szorgalmasan gyüjtjük a törzsvásárló kártyákra a pontokat és kuponokat. Ja és nem utolsó sorban a kutyák is hoznak némi pénzt a házhoz, kiskutyákkal vagy fedezéssel, de ugye ez sem rendszeres jövedelemforrás. Ezen kívül anyósomtól is sokmindent kapunk, bár hozzáteszem sajnos leginkább lejárt szavos termékeket amikhez fillérekért hozzájut(ezek inkább a kutyáknak megy)Hát mi így csináljuk, hogy tuléljük, de hozzáteszem nagyon szeretjük egymást a párommal és nem mennék vissza az exemhez aki havi 300-at hozott haza...A lényeg hogy most boldog vagyok,még így,szegényen is!!

2010. szept. 15. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:
Utolsónak. Próbáltuk külön, de nem jött össze. A párom uncsijával voltunk, mi fizettük be a kauciót, ami havi 100ezer volt, s abból ő csak 40ezret adott, de úgy beszéltük meg, hogy ő marad egy évig, mi nem voltunk benne biztosak. Egy év után kptuk volna vissza a kauciót, ráadásul olyan rendes volt a lány, mikor még nem költöztünk össze, mivel jól keres mi meg havi 90ből élünk, felesben menjen minden, persze egy hó után szólt, hogy neki ez mégse jó, osszuk 3 fele, majd 2 hó után bejelentette, hogy ő mégis elmenne, s otthagyott minket úgy h havi 55ezer volt a bérlés s plusz a rezsi. Ezt nem bírtuk, visszajöttünk, míg olcsóbb helyet nem találunk, de apór bejelentette ha mégis találnánk s elmennénk, inni fog, s a fia bepánikolt, hogy mi lesz, ha komolyan gondolja, s fél, hgy lelkiismeret furdalása lesz. Elmennénk mi, talán párom is rávenné magát, de hiába keresgéltünk olcsó albit nem találtunk. S nálunk a keresésben hátrány az is, hogy páromnak nem mindegy hová megyünk. Mert Ő a fejébe vette, h mamut s ilyen helyek környékére nem menne lakni, pedig ott lett volna, kb. fél éve egy olcsó albi.
2010. szept. 15. 19:01
 9/18 A kérdező kommentje:
De ahogy olvasom, Ti sem vagytok valami jó helyzetben, de legalább van saját házatok. Az én szüleim se mindig tudnak támogatni, inkább az elején, de néha-néha az a kis segítség is soknak tűnik nekünk.
2010. szept. 15. 19:03
 10/18 anonim ***** válasza:
Az utolsó előtti vagyok! Csak egy kis gondolkodás a részedről: Ülj le és gondold át ezt az egészet és ha jól elmerülsz Te is látod mi itt a probléma. A férjed nem MELLETTED áll ki. Ugyhogy szerintem pakolj össze és menj haza a szüleidhez. A férjednek meg mond meg akkor vagy Te/Ti vagy az apja . Hidd el ennek hosszutávon nem lesz értelme sőt még majd Te "kussolhatsz" a gyerekkel. Tisztán kell láss hogy a születendő gyermekednek ki is az Aoja. Akkor inkább most derüljön ki mint több év szorongás-nyomoruság után. Igenis állj elé és kérdezd meg "kit választ".
2010. szept. 15. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!