Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Természetes ez a brutális...

Természetes ez a brutális csípőfájdalom?

Figyelt kérdés

29 hetes létemre kb. 5 hete iszonyatos keresztcsont táji és teljes medence, csípő fájdalmaim vannak, amik sokszor sugároznak lábba. Emiatt 1 óránál többet nem tudok sétálni, de egyhelyben ülni sem. Éjszaka fájdalmas a fordulás, sokszor a lábamat is csak fájdalmak közepette tudom felemelni mondjuk egy nadrághúzáshoz. Ülés után, ha felállok, akkor mintha nem bírnának el a lábaim, kicsit tornáztatnom kell magam, hogy eltudjak indulni. Háton feküdni nem tudok egyáltalán, tornázni járok, illetve mindennap végig csinálom a mozdulatsort, mert utána picit jobb.

Őszintén szólva én nagyon félek, hogyha ez már most ilyen, akkor mi lesz, ha nagyobb terhet kap a medencém!? A dokim nem igazán veszi komolyan, azt mondta nekem kell megítélnem. Bizonyos szinten normális, ha én nem tartom annak, akkor ortopédia.

Oké, de ott tudnak bármit kezdeni vele jelen állapotban? Érdemes vele időt húzni, pénzt költeni rá, vagy ez normális lenne? Első baba, nem tudom hol a határ normális és nem normális között.


2022. márc. 6. 08:53
 1/9 anonim ***** válasza:

Nekem ugyan ez van,csak már 37 hetes vagyok. Iszonyatos főleg éjszaka

Nem tudom mi a megoldás. Remélem szülés után megszűnik

2022. márc. 6. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nyomhat egy ideget a baba.😣
2022. márc. 6. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
0%
Rossz a derekad, az sugárzik tipikusan a feneked fölé, ahol az idegek kilépnek, majd végig le a lábba. Nem a baba nyomja az ideget, hanem ahogy másképp tartod magad, a gerinced is másképp hajlik, plusz ugye a plusz súlyt cipeled és "nincsenek" hasizmaid. Keress fel egy gyógytornászt, nem fog olyan csináltatni, amit nem szabad.
2022. márc. 6. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Heti egyszer járok gyógytornászhoz, ezeket a feladatokat csinálom mindennap.

A derekam "rossz", ez tény, de hosszú évek óta erősítem a gerinc tartó, támasztó izmokat, így régen volt már vele gondom, szóval ez így most ilyen mértékben ijesztő. Ráadásul egyáltalán nem ott fáj, ahol korábban fájt.

2022. márc. 6. 10:16
 5/9 anonim ***** válasza:
Sajnos ha "rossz" derékkal vágtál bele egy terhességbe az egy időzített bomba. És pl. ha mondjuk gerincsérved van, elég egy fél milliméter ide-oda csúszka attól, hogy most jobban homorítasz és simán már a másik lábba sugárzik, mint eddig, vagy lentebb vagy feljebb fáj, vagy most nem görcsöl, hanem ég... stb. Ha be van gyulladva, akkor max. szigorú fekvés pár napig (és mellé gyulladáscsökkentő lenne, de ugye terhesen nem szabad). Tapasztalat és tudom, hogy irdatlan rossz, hogy az ember azt is meggondolja, hogy muszáj-e már annyira vécére menni... És lehet, hogy másik gyógytornász, ha ezzel nem vagy kompatibilis (nekem is volt sokféle ilyen híres, olyan drága, mindnek volt egy elmélete, mire találtam egyet, aki nekem való volt és olyan ritmusban azt csináltuk, ami használt is). Egyébként mindig azt hallgattam, hogy az nem baj, ha "csak" fáj és még nem műtéti indikáció meg higgyem el, hogy azzal rosszabbul járok később, és csak akkor van nagyobb gáz, ha zsibbad, de még az is oké, kivéve, ha nem érzem vagy bepisilek, na majd akkor mentő... 5 év volt kimászni belőle a második gyereknél (az elsőnél csak fél év és azt hittem, minden oké), ebből olyan 2-3 évig napi szinten fájdalomcsillapítón éltem. De most egész jó, csak néha érzem.
2022. márc. 6. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Normális, mert eleve rossz a derekad.


Ez van, sajnos, és nem biztos, hogy szülés után majd elmúlik, sőt...

2022. márc. 6. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Szerencsére nincs sérvem. Gerincferdülésem van derék tájon, ami miatt javasolta a doki a gyógytornát már régen, amikor sokat fájt a derekam. A gerincmenti izmok megerősítésével és egyéb mozgásokkal úgy tűnt, hogy ez meg is oldódik, mondjuk egy 10-15 km-s túra után mindig is fájt, de legalább a mindennapokban nem zavart a fájdalom. Kismama tornára is gyógytornászhoz járok, nagyon sok a csípő kilazító, kimozgató gyakorlat és ez tényleg úgy érzem, hogy segít egy kicsit, ideig óráig. Lehet napi 5-ször kéne végigcsinálnom. :D

Ma ragasztatok kinezio tapaszt is, még sosem volt és nem is igen hiszek abban, hogy csodát tenne, de annyian dicsérik, hogy hátha.

Még nincs is nagy hasam, úgyhogy kicsit tartok tőle, hogy mi lesz pár hét múlva. Ma pl. úgy keltem, hogy semmi bajom. Érzem a csípőm, derekam, de abszolút élhető, tudom emelni a lábam. Amikor kiírtam a kérdést, akkor éppen azt hittem megdöglök. Fura ez.

2022. márc. 7. 08:20
 8/9 anonim ***** válasza:
Nem csak a hasad a "lényeg", hanem a hormonok miatt lazábbak lesznek az ízületek (sok nőnek ezért nő meg a lába is, pedig hát nem ott kell majd szülnie :)) Szerintem a problémádra tök jó lehet a kinezio tape. Az pont azt csinálja, hogy a helyén tartja amit kell az izom helyett vagy visszahúzza, ha az egyik oldalra túl feszes vagy. Persze kicsit vicces meg valamelyest kényelmetlen, de majd gondolj arra, hogy az olimpikonokon is mindig van valami színes ragasztás :D
2022. márc. 7. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
A legnagyobb gondom, amiért még nem ragasztattam, hogy nem tudom hogy lehet krémezni mellette a viszkető pocakot. De feltételezem, ha "pocaktámaszt" is ragasztanak, akkor valahol a bőrnyúlás következményeit is enyhítheti. Vagy kenegessem körbe? Na majd meglátjuk. :D
2022. márc. 7. 09:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!