Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mennyire érdemes elvégeztetni...

Mennyire érdemes elvégeztetni a NIPT tesztet?

Figyelt kérdés

Abban az esetben, ha pl. a kombinált teszt nem ad rá okot.

Megnéztem youtube-on egy interjút, amiben egy orvost kérdeztek erről, és ő azt mondta, hogy leginkább a Down-kór szűrésében játszik jelentős szerepet, mert egyéb kromoszóma rendellenességek megmutatkoznak az ultrahangon is.

Azt is megnéztem, hogy milyen betegségekre szűr, van egy csomó minden amiről még nem is hallottam, viszont pl a mozaikos down-t, sma-t, öröklődő autizmust, cisztás fibrózist nem tud kimutatni, pedig ezekről sokkal sűrűbben hallani.

Felmerült bennem a kérdés, hogy mennyire érdemes kifizetni ezt a vaskos összeget, ha tulajdonképpen így sem lehetünk 100% nyugodtak, iletve nagy része a szűrt betegségeknek ultrahangon is kimutatható?



2022. márc. 10. 14:07
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
69%

Én levetettem 2x is a kombit feleslegesnek tartottam, a korom miatt.

A fiamnál minden rendben volt, a lányom downos lett volna.

Én azért is csináltattam meg hogy ha baj van ne szülni keljen, 13héten meg volt az eredmény, rá párnapra a hasbaszuri és ott is 3nap meg volt az eredmény, mert konkrétean azt ellenőrizték tényleg ott van e a hibás kromoszóma.

14.hétben meg is volt az abortusz.

Az uhn volt orrcsont, nyakiredő tökéletes volt, az áramlásnál volt eltérés csak.

Volt ismi ugyanúgy áramlási eltérés 3.6 nyakiredő és egészséges gyerek volt, így az uh sem annyira biztos.

2022. márc. 10. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 A kérdező kommentje:
Értem, köszi mindenkinek. Hát ha egyszer oda jutok, biztos elgondolkodom rajta, mert még mindig nem egyértelmű a számomra, hogy mennyire van erre szükség. Tudok olyat is, aki csak abban az esetben csináltatta meg a nipt tesztet, amikor a kombinálton rossz eredményt kapott. Hallottam most erről a hordozósági vizsgálatról is... Arról mi a véleményetek? Ott nézik a kérdésemben kiírt betegségeket is, viszont ezt is kicsit úgy érzem, hogy csak a pénz bezsebelésre megy ki, mert tudják, hogy egy aggódó kismama bármennyit kifizetne, csak tudja, hogy egészséges a gyereke. És ezt jól ki is használják. De javítsatok ki ha tévedek.
2022. márc. 10. 19:49
 13/22 anonim ***** válasza:
55%

11 vagyok én inkább kifizettem és megnyugodtam mikor a fiamnál minden rendben volt, így is izgultam hogy nehogy más baj legyen, korábban jöjjön 25 hét után már teljesen megnyugodtam, végül indították.

Egy ilyen teszt ára közel nem annyi amennyi egy sérült gyerek ellátása, nevelése.

3 egészséges gyerek mellé én, ha kiszűrhető betegsége van, nem válaltam és válalnám be.

A nagy fiam csak megkésett beszédfejlődésű volt, de így is a hugára alig volt időm mert mindig, valahova mentünk. A másik hogy, ebben az országban semmi lehetőséged, ha nincsenek millióid a rendes fejlesztésre.

2022. márc. 10. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 A kérdező kommentje:
Persze, értem az álláspontod. Én sem vállalnám, most úgy gondolom.
2022. márc. 10. 20:31
 15/22 A kérdező kommentje:
A hordozóságit is megcsináltattad?
2022. márc. 10. 20:32
 16/22 anonim ***** válasza:
Nem is hallottam róla.
2022. márc. 10. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
55%
Prenát csináltattunk. Annak nem láttam értelmét, hogy kifizetem a kombináltat, ami kb. egy tipp, majd ha nem megnyugtató az eredménye, akkor még fizetem ezt is. Nem bántuk meg. Fájt kifizetni, de ma már azt mondom, hogy megnyugtatott, hogy nincs kromoszóma rendellenessége, biztosra tudjuk a nemét és megyünk tovább az életben, nem aggódok minden uh-n azért, hogy nehogy felfedezzék pl. a down jeleit. Az biztos, hogy hatalmas üzlet van benne, de döntse el mindenki maga, hogy neki megér-e ennyit. Ezt nem a gyerekedért csináltatod meg, hanem magadért. Ahogy más is írta, egy beteg gyerkőcöt érzelmileg és anyagilag is sokszorosába kerül felnevelni, mi sem vállaltuk volna be, ha így alakul. De ezt tényleg döntse el mindenki maga, hogy belefér-e és neki kell-e ez, vagy sem. Szerintem nincs jó vagy rossz döntés ebben.
2022. márc. 11. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 A kérdező kommentje:

Köszönöm. Esetleg olyanról hallottatok-e, hogy pl bár nem szűri a kérdésemben leírt betegségeket, de azokat igen, amik ezekkel a betegségekkel együtt járnak? Ha egyáltalán van olyan betegség, amit egyik húz a másikával...

Sok mindenkitől hallottam egyébként, hogy ez a kombinált teszt tényleg nem ér sokat.

2022. márc. 11. 19:42
 19/22 anonim ***** válasza:

Szerintem ezt egészen egyszerűen úgy kell kezelni, hogy örüljünk, hogy legalább ennyit tudnak a nipt-ek. Értem azt, legalább a tiszta kromoszóma rendellenességeket lehet szűrni viszonylag nagy pontossággal és bizonyossággal lényegében kockázatmentesen. Attól, hogy minden eredmény negatív lesz, még értelemszerűen születhet más genetikai, vagy egyéb okból adódóan betegen az a baba. Akit ez megnyugtat és ezáltal akinek ez megér ennyi pénzt, az csináltassa meg, akinek nem, mert pl. mindenképpen megtartaná a babát, vagy nem nyugtatja meg, esetleg, nem teheti meg, hogy megfizesse, az ne csináltassa meg.

Tökéletesen biztosra nem lehet menni, de már így is sokkal előrébb járunk e téren, mint mondjuk még a mi szüleink anno. Szóval ne gondold túl.

2022. márc. 11. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 A kérdező kommentje:
Igen, ebben teljesen igazad van. Édesanyám 50 éves és amiket mesélt... Hát nem sok vizsgálat volt 😊 és a gyerekek jelentős része egészségesen született.
2022. márc. 11. 22:49
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!