Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mennyire érdemes elvégeztetni...

Mennyire érdemes elvégeztetni a NIPT tesztet?

Figyelt kérdés

Abban az esetben, ha pl. a kombinált teszt nem ad rá okot.

Megnéztem youtube-on egy interjút, amiben egy orvost kérdeztek erről, és ő azt mondta, hogy leginkább a Down-kór szűrésében játszik jelentős szerepet, mert egyéb kromoszóma rendellenességek megmutatkoznak az ultrahangon is.

Azt is megnéztem, hogy milyen betegségekre szűr, van egy csomó minden amiről még nem is hallottam, viszont pl a mozaikos down-t, sma-t, öröklődő autizmust, cisztás fibrózist nem tud kimutatni, pedig ezekről sokkal sűrűbben hallani.

Felmerült bennem a kérdés, hogy mennyire érdemes kifizetni ezt a vaskos összeget, ha tulajdonképpen így sem lehetünk 100% nyugodtak, iletve nagy része a szűrt betegségeknek ultrahangon is kimutatható?



2022. márc. 10. 14:07
1 2 3
 21/22 anonim ***** válasza:
A NIPT tesztet mindenkinek érdemes elvégeztetni. Nekem a saját nőgyógyászom javasolta, és ő mondta a genetikai uh sajnos sokszor tévedhet. Volt most utóbb két kismamája is, akinél a genetikai uh-on minden rendben volt, és teszt mutatta ki hogy down szindrómásak. Szóval a geneteikai uh az egyáltalán nem megbízható, sok benne a rizikófaktor, a tényező, mint uh gép minősége, vizsgáló orvos hozzáértése, tudása, stb. És tévedés hogy minden más eltérés látszik az uh-on. Nem, nem látszik. Kizárólag a tesztek adnak holt biztos eredményt.
febr. 8. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/22 anonim ***** válasza:
Előző bejegyzésemhez még annyit, hogy donorembriós beültetésünk volt, 27 éves donoroktól, ennek ellenére mi mindenféleképp kértük a genetikai tesztet, ez nem is volt kérdés hogy megcsináltatjuk. Nem sajnáltuk rá a 220 ezer forintot. 10 év babára várás után ugyanis semmiképp sem szerettünk volna kockáztatni, az ördög nem alszik és a fiatal életkor semmire sem garancia semmire, főleg ma, amikor a fiatal huszonéves gerenáció full egészségtelen életmódod folytat kvázi születésük óta. Ha beteg lett volna a babánk, nem tartjuk meg, hisz nem egy súlyos fogyatékos gyerekre vágytunk már 10 évet. Genetikai uh-ban mi nem bízunk meg teljesen. Mi a NIPT tesztet csináltattuk és nem bántuk meg.
febr. 8. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!