Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Miért vagyok képtelen kötődni...

Miért vagyok képtelen kötődni a meg nem született gyerekemhez?

Figyelt kérdés

Tervezett baba volt, nehezen is jött össze, akadtak kisebb problémák a terhesség során, de összeségében jól vagyok a várandósság alatt. Most fogom tölteni a 30. hetet, de úgy érzem semmi kötődés nem alakult ki bennem a baba iránt. Olyan hihetetlennek tűnik, hogy meg fog születni 2 hónap múlva, nem tűnik valóságosnak az egész. Sokszor az jut eszembe, hogy nem merek vagy akarok kötődni, mert félek hogy baj lesz vele vagy velem, vagy a szülés során.

Igyekszem jól csinálni a terhességet, de minél kevesebbet gondolni rá és agyalni rajta. Emiatt sokat van bűntudatom is.

Érzett valaki már így? Ez mennyire normális? El fog múlni magától?



2022. márc. 14. 11:56
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Normalis. Most azt éled át, hogy mennyire nem igaz a sok édelgős-szépelgős cukormázas habosbabos leírás a terhességről, anyaságról. Nem, nem minden terhes olyan, hogy egész nap álmidozva a hasát simogatja és mar most jobban szereti a magzatot mindenkinél. Csak a hülye magazincikkek szerint. Hagyd ezeket az illúziókat es elvárasokat, és éld meg az egészet úgy, ahogyan van. Felejtsd el, hogy mit "kellene" érezned. Foglalkozz azzal, hogy mit érzel valójában. Bizony teljesen hihetetlen, hogy egy kis ember fejlődik odabent és nemsokára kint is lesz! És mégis igaz. Fogsz majd kötődni, de még egyszer: ne azzal foglalkozz, hogy miket olvastál meg miket mondanak mások, hanem azzal, amit valójában érzel, gondolsz. Abból fog majd kinőni a te valódi kapcsolatod a babáddal.
2022. márc. 14. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Én is így voltam, először a 37. héten éreztem, hogy fontos nekem, amikor egy napig nem akart mozogni, így rohantunk a kórházba, mert azt hittem baj van. Addig csak mókás volt, hogy rugdos meg csuklik, de ennyi. Ott viszont levert a víz rendesen, hogy baja esett. (Szerencsére semmi nem történt csak aludt)

Miután megszületett, szintén nem volt nagy szám. Nagyon cuki kisbaba, enyém, ok, de ennyi. Az a mély kötődés pár hónappal később jött, addig konkrétan nem is éreztem magam anyának. De most már teljes az imádat. 😍

2022. márc. 14. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Nekem már van egy lányom, akiért rajongok, nem volt gond ott a szülés után sem szerencsére a kötődés kialakításával. Most várom a másodikat és pont amiatt, hogy már van egy, képtelen vagyok elképzelni, hogy kb két hét múlva még egy születik, akit ugyanennyire fogok szeretni. Pedig van vele tapasztalatom, mégsem tudom az egészet elképzelni. De biztos vagyok benne, hogy majd a hormonok megoldják, mint legutóbb is, csak most felfoghatatlan :D
2022. márc. 14. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Nekem is ez volt. De azért próbáltam ezt háttérbe helyezni és kapcsolódni, amennyire lehetett. Nem könnyű... minden rendben lesz ♡
2022. márc. 14. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Normális...sőt.. Készülj fel lelkileg arra is, hogy at első hetekben sem fogsz úgy kötődni... Megszuletik, te teszed a dolgod, amit tenned kell... De nem lesz szerelem első látásra.. Ez teljesen normális dolog... Lesz veled egy kisember akinek meg kell szokni az arcát, a mozdulatait, a szokásait és nyilván cukinak meg szépnek látod majd de a feltétel nélküli szerelem később alakul ki majd... Valakinek pár nap valakinek 1-2 hónap kell...
2022. márc. 14. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
53%
A válaszokat olvasva, tényleg így van ez? Én teljesen másképp érzek. Még csak 22 hetes vagyok, de nagyon szeretem érezni, ahogy mocorog odabent. Olyan belsőséges, szól nekem, hogy hahó, anya én is itt vagyok. Ha nagyon mocorog, szoktam nézni kívülről is, ahogy bent tapos. Én bennem teljesen más érzéseket kelt, mint amiket leírtatok. Mi már nagyon nagyon vártuk őt. Még meg sem fogant, pedig már akkor hihetetlenül szerettem. Mindenki másképp éli meg ezt az időszakot. Én biztos vagyok benne, hogy ahogy először megpillantom szerelem lesz első látásra.
2022. márc. 16. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Mindenki más és minden terhesség más kedves hatos, szuper ha neked ezzel nincs problémád, az is teljesen normális, de a kérdező érzései is teljesen legitimek. Az biztos, amíg nincs meg a gyerek, el sem lehet képzelni az egészet, hogy milyen lesz, ha úgy érzed totálisan kötődsz már a terhesség alatti, ha nem. (Tapasztalat ;) ).
2022. márc. 16. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Hatos... Nem jelentik azt hogy nem szeretjük érezni a mozgását vagy nézni kívülről.. Harmadik babámat várom mindig jó érzés érezni és mindig odarakom a kezem is egyből hogy azzal is érezzem. De mivel még nem ismerem őt nem tudom azt mondani h szerelmes vagyok, ahogy a két gyermekembe vagyok...
2022. márc. 16. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Hatos

Vannak komplikációk a terhességek során, amik beárnyékolhatják a várakozást/kapcsolódást. Szerencsés vagy, hogy neked nyugalomban telik a várandósság és nem az aggodalom van nagyobb mértékben jelen! :)

És igen, az hogy valaki elképzelte, mit fog érezni és mégsem azt érzi, és emiatt izgul, az nem azt jelenti, hogy ő utálja, ha a babája mocorog. Szerintem mindig nehéz a valódi megéléseinkkel, érzéseinkkel megismerkedni, elfogadni azokat. A filmekben minden olyan álomszerűen történik... az nem segít, hogy reálisan lássuk a világunk.

2022. márc. 21. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
49%
Hát nem tudom, nekem is van gyerekem, de "szerelmes" nem vagyok belé. Nekem a felnőtt férfiak az eseteim, akik nem vérrokonok. Férjet is így választottam. A gyerekemet anyai szeretettel szeretem, aminek köze nincs a szerelemhez, mert az tartalmaz szexualis vágyat, ami gyerek felé elfogadhatatlan. Szóval én nem annyira tudom érteni ezeket a "szerelmes vagyok a gyerekembe" dolgokat, olyan betegesen hangzik.
2022. márc. 21. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!