Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mi okozhat picivel kevesebb...

Mi okozhat picivel kevesebb magzatvizet?

Figyelt kérdés
38+5 hetes vagyok.Múltkor az UH-on derült ki, hogy egy kicsit kevesebb a magzatvizem.De a szonográfus és a védőnő is azt mondta, hogy a terhesség vége felé normálisan is csökken.Ez természetes folyamat. De! A babám méretei szerint is el van maradva 2-3 héttel az átlagtól.(én magam se voltam nagy baba, 2800 g-mal születtem,valószínűleg az én génjeimet örököltem)Önmagában ez sem jelentene gondot az orvosom szerint, de mivel a 2 dolog együtt áll fenn, ezért több figyelmet érdemel: holnap befekszem a kórházba szülésig.Okozhat valami magzati károsodást ha kevesebb a magzatvíz?Eddig teljesen problémamentes volt a terhességem, voltam ma NST-n ,annak is tökéletes lett az eredménye.Ezek szerint a baba jól van.De mitől csökkenhet?És milyen gondot okozhat?
2010. szept. 13. 14:07
 1/4 anonim ***** válasza:
Szerintem ezen ne aggódj! Azért fektetnek be, hogy megfigyeljék, jól van-e a baba. A magzatvíz mennyisége lehet több és kevesebb, ami mindig figyelemfelhívó egy orvos számára, mert betegségre utalhat. De millió esetben semmi gond nincs a háttérben, csak kevesebb az átlagnál a víz, és kész. Én feküdtem kórházban, sok kismama kapott infúziót, mert nagyon kevés volt a magzatvizük, de nekik is egészséges babájuk született, mindnek. Úgyhogy nyugi! :)
2010. szept. 13. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Nekem már a 30. héttől, de lehet, hogy már előbb, sokkal kevesebb volt a magzatvizem. A baba jól fejlődött, panaszom nem volt. 39+3 napra született a babánk. A doki azt mondta, időnként előfordul, hogy jelentősen kevesebb, minden ok nélkül. Nálam is így volt, és problémát nem okozott. Ne aggódj, minden rendben lesz!
2010. szept. 13. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Hát, ez megnyugtató!Nekem csak egy picivel kevesebb, de persze, aggódom.Nagyon is!Állandóan ezen jár az agyam.Köszi Nektek!
2010. szept. 13. 15:27
 4/4 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok. Írd majd meg, ha megszületett a pici! Könnyű szülést!
2010. szept. 13. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!