Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Lehet olyan, hogy ha hírtelen...

Lehet olyan, hogy ha hírtelen fölállok elég hevesen görcsöl pár pillanatra a hasam alja?

Figyelt kérdés
15 hetes kismama vagyok, és nem egyszer volt már ilyen. Mitől lehet? Gond? Tapasztalta más is?
2010. szept. 13. 17:59
 1/8 anonim ***** válasza:
szia! ugy nez ki nem csak egyidosek vagyunk a babakkal de a problema is ugyanaz. nekem azt mondtak mar az elejen hogy nem szabad hirtelen felkelnem, es mivel megfogadtam nincs is ilyen panaszom. csak szep nyugodtan mindent!!
2010. szept. 13. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszi! Nekem akkor is volt néha, ha leültem. Neked?
2010. szept. 13. 18:38
 3/8 anonim ***** válasza:
Szia, én 14 hetes vagyok, és már én is éreztem ilyet. Tüsszentéskor is, és néha mikor éjszaka fordulok az ágyba akkor is éreztem már pár másodpercig. Szerintem is csak óvatosabban kell mozogni. Szerintem ezek izom görcsök lehetnek.
2010. szept. 13. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
sziasztok!Én 12 hetes vagyok,ez a 4.terhességem és ismerős a helyzet.a harmadik terhességemnél éreztem ezt először,akkor csak a félidő utántól,most viszont elég sokszor érzem,pedig még igen az elején járok,el is kezdtem szedni a magnéziumot.azt tudom Nektek is tanácsolni hogy szedjetek magnéziumot mert az segít az izomhúzódásokban,később a lábikra görcsökben.
2010. szept. 13. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Ezeken a magznezium nem segit, csak a hirtelen mozdulatok kerulese.

Ezt a hirtelen, kesszures-szeru, nagyon eros, de gyorsan mulo fajdalmat az okozza, hogy a mehszalagok nyulnak, egyre inkabb nehezedik a meh es ezek "randulnak" meg kulonbozo hirtelen mozgasoknal. Ez lehet felules, leules, hajlas, a torzs elforgatasa, tusszentes, kohoges.

Ettol a babanak baja nincs, a kismamanak viszont nagyon rossz es ijeszto. Figyelni kell, ovatosan, lassan csinalni ezeket a dolgokat. Tusszentesnel, kohogesnel en mindig kicsit elorehajoltam, meggornyedtem, vagy leultem, igy tudtam elkerulni a randulast.

Azert vagyok ilyen profi a temaban, mert nekem ez volt kb az elso terhestunetem es az egyetlen is a pocak novekedesen kivul mindket terhessegemnel.

2010. szept. 13. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Jól írta az utolsó, a méhszalagok húzódnak. Csak semmi hirtelenkedés!:) Jó babavárást Nektek!
2010. szept. 13. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Én még csak 5 hetes vagyok, de már érzem a fent leírtakat tüsszentéskor, hirtelen mozdulatnál stb. Lehet, hogy idősebb a terhesség? Még nem voltam orvosnál, de 8 napja már erős pozi volt a teszt.
2010. szept. 14. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Utolso: nem feltetlenul. Nekem mindket terhessegemnek a legelejetol vot ez a fajdalom, sot, a 2. babanal hamarabb volt, mint a pozitiv teszt, abbol gondoltam, hogy sikerult a baba es lehet tesztelni. EElvileg meh mar a terhesseg legelejetol noni kezd, igaz, nem nagy a valtozas eleinte, de mivel alapban a meh egy kicsi szerv, igy gondolom a mehtarto szalagok mar az apro valtozast is nehezebben "fogadjak".
2010. szept. 14. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!