Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Miért nem akar felelősséget...

Miért nem akar felelősséget vállalni?

Figyelt kérdés

Párommal 4 éve vagyunk együtt, abból 2 éve saját lakásban élünk, ő 33F, én 27 N.

Beszéltünk a közös jövőröl,hogy szeretnénk majd babát pár év múlva,de terhes lettem és a párom azt akarja,hogy abortuszra menjek,mert szerinte, még nincs meg a megfelelő anyagi háttér ami szerintem nem igaz, ő 400 nettót keres, én 200at, vidéknek élünk, saját lakásban,van egy kutyánk is,nekem 4m Ft félretett pénzem van,neki 1mft mert most vett egy új autót.Nem érzem azt,hogy anyagi problémánk lenne. Én megszeretném tartani,mit csináljak most ?



2022. márc. 20. 09:22
1 2 3 4 5 6 7
 11/66 anonim ***** válasza:
25%
Ok, akkor ti mindketten döntöttek, csak nem azonosan. Tehát belőled lesz egy egyedülálló anya. 200ebol nehéz lesz eltartani. Mondjuk magadat is, ha tappenzre kényszerülsz a terhesség alatt. De legalább van hol lakni. Vagy nincs, mert a közös ingatlant ugye al kell adni. De nyilván jó döntés gyereket vállalni. Majd apuka fizeti a tartasdijat. A gyereket meg nagy eséllyel le se kakkqntja majd. Szép kilátások.
2022. márc. 20. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/66 anonim ***** válasza:
89%

2-3 évig még kimaxolhatta volna, hogy otthon tesped probléma nélkül, xboxozik, vagy haverokkal piál, és igazán nem érdekli senki és semmi, te meg így is vele vagy, tehát a szex is biztosított. Utána ha nagyon nyaggatod, talán kaptál volna egy gyűrűt, amivel további 1-2 évig elaltathatja a gyanút, és ha már igazán semmivel se tudja tovább húzni az időt, akkor hajlandó a babára, de szigorúan úgy, hogy te szórakozz vele, ha akarsz, de ő "dolgozik és fáradt".

Na hát annyival lenne másabb most, hogy elvettél tőle tehát kb 4-5 évet, amit még eltötymörgött volna a kellemes pocsolyájában, és ezt nem akarja feladni.

2022. márc. 20. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/66 anonim ***** válasza:
21%
Engem komolyan érdekelne, hogy aki lepontozott az képes lenne megelni 200e-bol? Vagy 120bol, ha tappanzre kell mennie? És aztán q gyereket is el tudja majd tartani belőle? Bevasarolni a szükséges felszereléseket?
2022. márc. 20. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/66 anonim ***** válasza:
7%
Várom a választ, kedves 63, 79 és 15 %-os válaszoló.
2022. márc. 20. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/66 anonim ***** válasza:
15%
Hja, nyilván a ~40 ezres tartasdijra építenétek. Végül is, abból már meg lehet élni.
2022. márc. 20. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/66 anonim ***** válasza:
69%

"Várom a választ, kedves 63, 79 és 15 %-os válaszoló."


Ez kiknek szól? Miért nem inkább a válasz sorszámát írod? Én nem látom ki hány %.

2022. márc. 20. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/66 anonim ***** válasza:
97%

Itt nem csak az a problém, a hogy most nem akar gyereket, de ha neki 4 év kapcsolat, normális anyagi körülmények között, úgy, hogy elvileg szeretne majd gyereket, 33 évesen annyira számít az a 2-3 év, akkor elárulok egy titkot: 2-3 év múlva SE akar majd gyreket.


Mert oké, az hihető, hogy valaki majd szeretne családot meg gyereket, de mondjuk 18 évesen, az egyetem közepén, nulla megtakarítással nem vállalja be akkor se, ha fix kapcsolata van és majd 30 évesen attól tervez gyereket....de felnőtteknél 2-3 év miatt egy abortusz?

2022. márc. 20. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/66 anonim ***** válasza:
94%

Egyik hozzászóló jól írta, a pár évre olyan pasi szokott hivatkozni, aki csak az időt akarta húzni, de igazából nem akarta a gyerekneveléssel járó macerát, de te addig türelmesen vártál volna. A külön kassza esetedben arra utal, hogy nem akarta eldobni az önálló életét melletted, és ez a hozzáállás sem azt erősíti, hogy mintaapa lenne később. Veheted te a tápszert, pelenkát, ruhat, hisz te akartad annyira a babát... Aztán kijössz a gyedből, amennyire tudsz.

Anyagilag a végén úgyis egyedülállóként kell fenntartanod magad, ha nem akarsz neki könyörögni némi apróért az új kis cipőre. Végeredményben ugyanott vagy. Szeretnéd a babát, ő később sem lenne sokkal érzékenyebb, valószínűleg választanod kell köztük. Beszéljetek és mérlegelj, de azt tudd, hogy ha most eldobod ezt a babát és pár év múlva sem akar a pasid belemenni, de piszkosul bánni fogod.

2022. márc. 20. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/66 anonim ***** válasza:
8%

16!


Nem tudom ki volt az aki lepontozott. A százalékát látom csak

2022. márc. 20. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/66 anonim ***** válasza:
100%

Mert nem akar gyereket. Se most, se máskor, mert aki valóban akar, de csak pár év múlva és becsúszik, az nem vetetteti el, ha egyébként teljesen normális az anyagi helyzete.

Más lenne, ha minimálbérből tengődnétek egy albérletben nulla megtakarítással, de akkor nem is par év múlva terveznétek gyereket, hanem jóval odébb.

2022. márc. 20. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!