Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Miért nem akar felelősséget...

Miért nem akar felelősséget vállalni?

Figyelt kérdés

Párommal 4 éve vagyunk együtt, abból 2 éve saját lakásban élünk, ő 33F, én 27 N.

Beszéltünk a közös jövőröl,hogy szeretnénk majd babát pár év múlva,de terhes lettem és a párom azt akarja,hogy abortuszra menjek,mert szerinte, még nincs meg a megfelelő anyagi háttér ami szerintem nem igaz, ő 400 nettót keres, én 200at, vidéknek élünk, saját lakásban,van egy kutyánk is,nekem 4m Ft félretett pénzem van,neki 1mft mert most vett egy új autót.Nem érzem azt,hogy anyagi problémánk lenne. Én megszeretném tartani,mit csináljak most ?



2022. márc. 20. 09:22
1 2 3 4 5 6 7
 21/66 anonim ***** válasza:
88%

Én biztos megtartanám.


(Kedves méltatlankodó válaszoló: tudod hányan nevelnek gyereket egyedülállóként 200 ezer ft-ból?)

2022. márc. 20. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/66 anonim ***** válasza:
8%
Kedves 21, nyilván gyesbol is lehet létezni - de tényleg ez az életcél? Nyomorban nevelni egy gyereket?
2022. márc. 20. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/66 anonim ***** válasza:
85%

Hasonló szituban vagyunk mi is … mondjuk mi már 30-40-es korosztály es már van egy gyerekünk !

De becsúszott es most terhes vagyok ! A körülmények meg annyira nem is de az életünk berendezéset meg úgy ám blokk mindent felborítana egy gyermek érkezése ! Nem rég mentem vissza dolgozni , ez mellett elkezdtem egy szakmát is ! Szóval én így elégedett voltam, hogy mostmár picit tudom építeni a karrierem is ! A baba viszont minden tervünket felboritana , ezért eszembe jutott az abortusz, de a férjem nem akarja, pedig aztán akkor megint kiesnek a munkából, a szakmám nem lenne meg szülésig tehát azt is dobhatnam egy időre, es megtakaritasunk minimális ! Mégis ő akarja a babát !


Szóval a parodat nem értem , mindenetek meg van megtakarítás is nem kevés a mai világban, sok embernek semmilyen tartaléka nincs , saját ingatlanba laktok! Szinte már csak egy gyermek hiányzik … es akkor elküldene abortuszra ?

Hat most jó nem így terveztetek …

De mégis furcsa … ha most abortuszra küldd téged mi a biztosíték hogy 2-3 év múlva akar majd gyereket , az egyik válaszoló jól írta le , akkor lehet majd jön azzal hogy legyen először esküvő , tényleg kapsz egy gyűrűt, egy ideig jegyben jartok meghazasodtok, aztán te meg egyre feusztraltabb leszel majd amikor hónapokig nem jön össze a baba …


Én ha önállóan is el tudnám tartani a gyermekem eszem ágában nem vetetnem el egy férfi kedvéért !


Egyébként mivel érzem rajtad hogy te szeretnéd ezt a babát ha elmész abortuszra nem adok nektek 1-2 évet és külön fogtok menni ugyanis lelkileg sosem fogod neki megbocsátani hogy végülis az ő akarta miatt vetetted el …


Szóval nem tudom mi a jó megoldás … mondom én egy pasi kedvéért ha amúgy anyagilag rendben vagyok esetleg lenne szülői segítség (nem anyagi inkább lelki támogatás, plusz a baba körüli dolgokban való segítség ) eszem ágában nem lenne …

A gyermekemmel szemben sosem választanám a faszit…


Az meg ne tartson vissza hogy közös az ingatlan , ha úgy döntesz hogy külön mentek mert ő nem akarja te meg akarod , akkor el kell adni vagy pedig egyikotok kivásárolja a másikat !

2022. márc. 20. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/66 anonim ***** válasza:
54%

11, Ha a 200-ból ennyi félretett pénze van, akkor valamit csak jól csinál. Igen, tovább félretenni nem nagyon fog tudni az első pár évben, de nem gondolom, hogy saját otthon mellett ne lehetne megélni belőle.

Persze az nagy kérdés, kié a saját otthon.


Kérdező, én biztos nem vetetném el a helyedben, de ennek saját döntésnek kell legyen. Azt gondold végig, egyedül is tudod vállalni? Ha nem a tiéd a ház, vagy ha közös, ami gondot okozhat, akkor van hova menned? Szülők, akik támogatnak szükség esetén? Nehéz terhet vállalsz egyedülálló anyaként, légy benne biztos, hogy ezt akarod!

2022. márc. 20. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/66 anonim ***** válasza:
10%

"Ha a 200-ból ennyi félretett pénze van, akkor valamit csak jól csinál"


27 éves. Mondjuk 18 évesen elkezdett dolgozni. Otthon élt és nem kellett semmit a közösbe adnia. Az 12×200e, vagyis 2.4millio. 9 ev alatt gyűjtött össze ennyit.

Az ő dolga, de nyomorba gyerekt vállalni....Mert ez nyomor lesz ennnyibol

2022. márc. 20. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/66 anonim ***** válasza:
71%
Kedves Kérdező! :) Az a lényeg, hogy Te szeretnéd a babát. Ez a Te döntésed. Nagyon jó, hogy az anyagi körülmények is adottak. Senkit nem lehet abortuszra kényszeríteni. Minden jót kívánok! :)
2022. márc. 20. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/66 A kérdező kommentje:

xboxozik, vagy haverokkal piál, és


Nem Xboxik, nincsenek haverjai

2022. márc. 20. 10:45
 28/66 anonim ***** válasza:
60%
Nézd, neked kell tudni hogy akarsz e egyedülálló anya lenni vagy sem. Ha igen, akkor megtartod. Ha nem, akkor abortusz. Első esetben szinte biztos, hogy sosem fogja érdekelni a gyereke. Második esetben szinte biztos, hogy nem sokáig maradtok együtt.
2022. márc. 20. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/66 A kérdező kommentje:
200 havi 80-100 félre tudok tenni
2022. márc. 20. 10:47
 30/66 anonim ***** válasza:
74%
Konkrétan kérdezd meg tőle, hogy mi az a dolog, ami szerinte változni fog annyit 2-3 év alatt, hogy most teljesen alkalmatlan a helyzet egy gyermek érkezéséhez, ellenben 2-3 év múlva tökéletes lesz és ő is akarni fogja?
2022. márc. 20. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!