Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ínygyulladás lenne? Nálatok...

Ínygyulladás lenne? Nálatok is előfordult?

Figyelt kérdés
Nemrég vettem észre, hogy bizonyos ponton érzékeny az ínyem. Nem gondoltam semmi extrára, mert előfordul az ilyesmi. Tegnaptól viszont fent és lent is érzékeny elől, de nem vérzik. Csak fáj, mintha húzatot kaptam volna vagy nem is tudom. Olvastam nemrég, hogy gyakori terhesség alatt a hormon változások miatt. 25 hetes vagyok és azt szeretném kérdezni, hogy most ilyenkor mi a teendő? Kérdezzem meg a fogorvosamat, hogy van e rá valami? Ti mi használtok/használtatok?
2022. márc. 24. 09:20
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Lehet kenni babáknak való géllel. Dologel, gengigél, ha durván fáj akkor dentinox.
2022. márc. 24. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

#1 Köszönöm szépen a választ!

Kipróbálom akkor a gengigélt. Egy cikkben amit olvastam is ajánlották. Van belőle szájvíz, fogkrém is. Szerinted az is kell? Vagy ha nem feltétlenül a gengigel fogkrém, gondolom egy fogkrém érzékeny fogínyre, mint parodontax?

2022. márc. 24. 09:49
 3/9 anonim ***** válasza:
35%
A terhesség alatt változik, a fogsor és a fogak is.
2022. márc. 24. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

2. Ha tartós és nem múlik akkor én fogorvost kérdeznék. Parodontax mondjuk ártani nem fog.


#1.

2022. márc. 24. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

#3 Ohh, nagyon bíztató. 😐 Persze ha nem túl rossz értelemben történik, akkor még tolerálható.


#4 Köszönöm szépen mégegyszer. Megyek is megvenni. 👍

2022. márc. 24. 10:50
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Listerine Gum therapy szájvizet használtam és extra puha sörtéjű fogkefét. Nekem vérzett is,de kicsit javított a szájvíz.
2022. márc. 24. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Fogorvost kérdezd, az enyém még a hétvége előtt ránézett, mikor panaszom volt terhesen, igaz más jellegű panaszok voltak
2022. márc. 24. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

#7 Én is arra gondoltam. Vettem Parodontax fogkrémet, illetve puha sörtéjű fogkefét. Elektromos van nekem, amit most nem nagyon használnék inkább.


A gengigél sajnos nem volt a drogériában. Azt mondták meg tudják rendelni, itt lesz keddre. Az még napok, így azt mondtam inkább nem kérem, neten rendelem meg, holnapra itt lesz. De talán a fogorvos adna is valamit és meglenne oldva. Nem nagyon van kedvem menni, mert érzékeny, bár gondolom most nem piszkálna, egyébként januárban voltam, áprilisban kell megint.

2022. márc. 24. 14:11
 9/9 A kérdező kommentje:
Na közben felhívtam a fogdokit, ma nem dolgoznak, holnap 8:30-kor nyitnak.
2022. márc. 24. 14:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!