Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Lehet fura kérdés de milyen...

Lehet fura kérdés de milyen érzés várandósnak lenni? Lehet valamihez hasonlítani?

Figyelt kérdés
Eddig nem gondolkodtam ezen de az egyik tanárom ikreket vár és egyre jobban érdekelnek az ezzel kapcsolatos dolgok 🥰

#terhesség #érzés #Mihez hasonlítható?
2022. márc. 26. 15:54
 1/5 anonim ***** válasza:
52%
Az elején nem érzed azt hogy van a hasadban egy baba csak később ha már rug odabent. Olyan érzés mintha egy hal a hasadban úszkálna. Semmi extra semmi különlegesség tökre ugyanúgy eléd az életed mint terhesség előtt
2022. márc. 26. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
59%
Növekszik benned egy új élet. Szóval semmihez sem tudnám hasonlítani. Azt tudom csak leírni, hogy nekem milyen érzés volt, de csak ilyen jelzőket tudok puffogtatni: különös, picit ijesztő, lenyűgöző, megható, izgalmas, aggodalmakkal teli. Fizikailag semmi különös, a baba mozgását leszámítva. Nőtt a hasam, meg a melleim.
2022. márc. 26. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
69%

Az első négy hónap mint egy rossz és végtelenségig elhúzódó gyomorfertőzés megspékelve poszt-covid jellegű furcsa szaglással és ízérzékeléssel 😅 bágyadt, fáradt, erőtlen mindennapok és még pálinkát sem ihatsz 😄.

Utána már jönnek a fizikai változások, nem fér el a hasad a ruháidban, fáj a csípőd éjjel, elpuhulnak az ízületek, ez is járhat fájdalommal, és gigászira nőnek a cicik (az mondjuk már eleje óta). A magzatmozgás először ijesztő volt, később már megszoktam, nem feltétlen tölti el az embert az a rózsaszín köd, amit az internet annyit harsog, néha nehéz vagy kellemetlen is tud lenni, ha épp a hólyagodba tapos bele, ami amúgy mintha a felére zsugorodott volna, és már a terhesség alatt sincs átaludt éjszaka 😄 legalább egyszer, de inkább kétszer meglátogatja az ember a klotyót iccaka is. A harmadik harmadtól már jön a stressz is, hogy most már bírja ki minél tovább odabent, hogy megvan-e minden stafírung ami kell majd egy gyereknek, hogy jól neveled-e majd ha már megszületett, és jelenleg a top para, hogy milyen klímaváltozásos-háborútól aggályos világba fog belepottyanni...

A többiről még nem tudok nyilatkozni, de jellemzően a végére még jutnak fincsi dolgok a vizesedéstől a terhescukron át a nagy pocak okozta kihívásokig. Ja és a végén a szülés 😁

2022. márc. 26. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
53%
Néha mintha az alien filmben lennenk6
2022. márc. 27. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm szépen mindenkinek a válaszokat 🥰
2022. márc. 27. 11:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!