Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mik azok a fontos dolgok...

Mik azok a fontos dolgok amiket be kell szerezni baba érkezésénél?

Figyelt kérdés
Tapasztalt anyukák véleménye érdekel elsősorban. Én is kismama vagyok és a technológiának köszönhetően rengeteg dolog kapható! Viszont én nem szeretnék felesleges dolgokat felhalmozni, ezért érdekel, hogy mi az ami nélkül nem lettetek volna meg, illetve ami tök felesleges volt. 😊
2022. márc. 31. 13:20
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
60%
Nekem a vedono adott egy listát ezekrol, én sem akartam sok felesleges mindent. Pl nem vettem pelenkázó komodot, el se fér, nem vettem ilyeneket h cumisuveg melegito, sterilizalo, ott van rá a forró víz, nem vettem vizhomerot, ott a saját bőröm, babamerleget se, a vedono úgyis méri, cumisuvegmoso kefe🤷‍♀️ sok marhaság. Sőt én még szoptatós melltartot sem vettem pedig max 3 hét és szülök de honnan tudjam előre mekkorák lesznek szülés után a melleim ha beindul a tejem 🤷‍♀️
2022. márc. 31. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm pont ilyenekre gondoltam!

Le írnád, hogy mi az amit negvettél?

2022. márc. 31. 13:38
 3/16 anonim ***** válasza:
73%

Én ugyan szintén csak kismama vagyok, de szerintem (ahogy a baratnoimtol, családtól, ismerősöktol hallom), mindenkinek más. Egy ugyanazon dolog lehet valakinek felesleges, a másiknak meg letszukseglet - életmentő volt. Ebből következik, hogy ha előre bekeszitesz sok mindent, biztosan utólag lesz olyan, amire azt mondod, kár volt megvenni. Kérdés, hogy ha előre nem szerezd be, és épp szükséged van rá, be e tudod olyan gyorsan szerezni szülés után.

PL én a cumin gondolkodom. Nem akarom raszoktatni, de azért egyet valószínűleg veszek tartalekba, mert pl ha már órák óta fog sírni és már minden mást kiprobaltal, és pl kisebesedett mellel nem akarom majd hogy szopin kívül mellen legyen órákig, akkor jó lesz, ha kéznél lesz a cumi, mert míg gyerekestul eljutok a boltba, hogy vegyek egyet, némi időbe telik, és közben ugye sír a gyerek.


Vagy pl legzesfigyelo. Szerintem nélkülözhetetlen, sokak szerint egészséges újszülöttnek felesleges, és állítólag külföldön "nem divat", tehát nincs benne annyira a koztudatban.


Vagy pl van akinek a babakocsiban visít a gyereke, így nem használja ki egyáltalán, csak a hordozóban nyugszik meg, másnak a hordozokendot nem viseli el a gyerek..


Szóval hiába kapsz általános tanácsokat, úgyis ki kell tapasztalni, mi az, amire szükséged van, bevalik a te babádnál.

2022. márc. 31. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
56%
Nekem pelenkázó se kellett, utáltam. Ami biztosan kell az a kiságy matraccal (bár ha veled alszik akkor az se feltétlen). Kell neki pelenka, body, rugi, ezek a legfontosabbak.
2022. márc. 31. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
1es vagyok, amugy, igaz amit a 3as ir, mindenkinek más amire szerinte neki szüksége van. Én egy komodot vettem ruha tarolasra, racsvedot, matracot, kisagyat, textilpelust, Lazmerot, koromvago ollot, 2 cumisuveget, 2 cumit, babakád és kb ennyi. Minden mással én szerencsés voltam mert kaptuk, babakocsit, hordozot, mindent, sőt még ma kaptunk 3 zsák ruhát és cipőt 2 éves gyerekre, április közepén szülök 😂😂😂
2022. márc. 31. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
56%
Ja,legzesfigyelot sem vettem🤷‍♀️
2022. márc. 31. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
56%
3as,cumisuveg legyen kettő főleg ha az egyiket épp ki kell mosni. Én is azért vettem mert tudja a fene egyáltalán lesz e tejem, fogok e tudni szoptatni, ha nem, muszáj a cumisuveg. Nekem pl máig egy csepp előtejem sincs
2022. márc. 31. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:

Amit én tervezek venni az alapokon kívül a mellszivó és a légzésfigyelő! (Nagyobb összegű dolgokra gondolok)

Ezenkívül egyelőre minden mást feleslegesnek tartok!

Ezért érdekel, hogy mi az ami esetleg nálatok nélkülözhetetlen!

2022. márc. 31. 13:52
 9/16 anonim ***** válasza:
72%

Igazából ami KELL, az ruha és pelenka, ezen kívül minden más csak egy lehetőség. Kiságy sem kell, babakocsi sem kell, csak egy lehetőség. Ismerek olyat akinek babakádja sincs, nagy kádban fürdeti. Ismerek olyat aki hordozza, nincs babakocsijuk. Ez nagyon egyéni mindenkinek. Saját kényelmed érdekében mégis meg fogsz venni ezt azt, pl pihenőszék, adamo hinta, babakocsi. Senki nem ismeri az eletkörülményeid, anyagi helyzeted, eletstílusodat, szóval így nehéz tanácsot adni.

A 0 és a csillagos ég a két véglet

2022. márc. 31. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

Az igazság az, hogy engem tényleg egy fix lusta érdekelne alapvető dolgokkal.

Mint pl.:

Babakocsi

Kiságy stb.

És akkor ezenkívül pár extra.

2022. márc. 31. 13:58
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!