Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Akinek mar az elso trimeszterb...

Akinek mar az elso trimeszterben IUGR lett a babaja, hogy alakult vegul a terhesseg, mi lett a babaval?

Figyelt kérdés
Most nem arra gondolok, h elmertek… hanem akinek aztan tenyleg megkapta a babaja az iugr diagnozist
2022. ápr. 6. 22:28
 1/8 anonim ***** válasza:
85%

Első trimeszterben nincs ilyen..



Nekem első toxémia miatt lett IUGR. 20.héttől kezdett elmaradozni, majd egyre nőtt a lemaradás. 30.héttől kezdett igazán elmaradni, látványosa, 1 hét, 2 hét, 3 hét.. 37+4 született, tőbb mint egy hónapos elmaradással, gyakorlatilag korababa mérettel.

2022. ápr. 7. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
82%
Első trimeszterben maximum genetikai vagy fejlődési rendellenesség miatt lehet kisebb, másképp nem.
2022. ápr. 7. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Tevedes, egypeteju ikreim(tehat genetikai azonos)voltak az elso terhessegemnel es az egyik baba iugr volt mar a 7.hettol le volt maradva a tesojatol es a vegere 5 hetes kulonbseg volt igy a 30.heten kivettek oket. Genetikailag teljesen egeszsegesek, de a pici babat elveszitettuk. Szoval de van ilyen h mar az elso trimesztertol iugr a baba genetikai betegseg nelkul.
2022. ápr. 7. 11:03
 4/8 anonim ***** válasza:
Hát az meg inkább TTTS, ha ikerterhesség volt.
2022. ápr. 7. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Orbitális tévedésben vagy.. Első trimeszterben nincs iugr érintettség.. Ha fejre állsz sem.

Iker terhessegnél ritka mikor egyformán fejlődnek a babák, az ikerterhesség is lehet egy ok a "sorvadt" születésnek. Emelett számos más tényező is.

DEEEE! Az igazi IUGR érintettség 32.héttől ismerhető fel, még pedig azért csak ekkortól - 28-32. hét között szűnik meg a méhlepény túlnövekedése.

2022. ápr. 7. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Nem nem iker-iker transzfuzios szindroma volt hanem SIUGR.


Egyebkent a kerdesemre konkretan egy valakinek sikerult valaszolni, mindenki mas csak okoskodik…

2022. ápr. 7. 15:49
 7/8 anonim ***** válasza:

De ez nyilvánvalóan az ikerterhességnek köszönhető, mert a lepény nem egyformán látta el a két magzatot. Alapvetően egyes terhességnél nem fordul elő első trimesztertől kezdődő IUGR, csak -ahogy írtam- genetikai eltérés, vagy korai fertőzés esetén.

Hiába veszed okoskodásnak, egyszeres terhességnél nincs első trimeszteri elmaradás. Vagy el van számolva, vagy fejlődési rendellenesség miatt kisebb, vagy nagyon korán éri valami behatás (pl. fertőzés).

2022. ápr. 7. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Nagyon sajnálom a veszteséged, de ha fejre állsz sincs első trimeszterben iugr.

Ezt nyugodtan kérdezd meg bármelyik orvost. Vagy állj neki olvasni a témában, ahogy én is tettem anno mikor felkészültem, mert mi pontosan tudtuk, hogy kicsi lesz.

Innen pedig felesleges vitatkozni veled, mert meddő téma.

Oka volt annak, hogy az egyik babával probléma volt, és ennyire elmaradt.

2022. ápr. 7. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!