Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Küzdött valaki magas vérnyomás...

Küzdött valaki magas vérnyomással terhesség végén? 38+3 tartok.

Figyelt kérdés
Utolsó két dokilátogatás során magasabb lett a vérnyomásom (145/90). + fehérje is volt a vizeletben. Nekem a normális érték terhesség alatt 120/70 volt eddig. Tegnap abban maradtunk, hogy mérjem itthon is a hétvégén, és ha stabilan 140 fellett marad, akkor menjek be kórházba. Sajnos egyelőre nem ment lejjebb. Volt aki így is kihúzta a végéig?

2022. ápr. 9. 11:01
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
Én. Túl is hordtam 9 nappal.
2022. ápr. 9. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
Nekem a 34. héten lett magas. 36. héten császár lett. De a 38. héten már nem lesz korababa, tehát ha baj van akkor inkább ki kell venni. Nálam a magas vérnyomás tönkretette a méhlepényt és már nem fejlődött a baba, jobb volt neki kinnt.
2022. ápr. 9. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
100%
Mindig is hajlamom volt magas vérnyomásra, de aztán a terhesség hozta ki konkrétan. Nálam soha nem volt fehérjeürítés, toxémia panel labor is mindig negatív volt. 20 hét körül kezdett emelkedni a vérnyomásom, akkor már 130 felett mértem rendszeresen, Dopegyt mellett. (Terhesség előtt nyugalmi helyzetben ilyen 115-130 között volt) a pokol napra pontosan a 28. héten szabadult el, onnantól gyógyszerrel is 140-150 volt és a per érték is egyre magasabb volt. Pár héttel később jöttek már a még durvább esti kiugrasok, 160-170 között. A dokik mivel mindig negatív volt a laborom, azt gondolták, hogy simán dilis vagyok és csak a stressz emeli a vérnyomásomat. Teljesen kivoltam már, egyre rosszabb lett a helyzet, rettegtem az életünkért. Végül a 38. hétig húztuk, császárral egészségesen épen megszületett a kisfiam. A vérnyomásom sajnos a szülés után sem rendeződött, most belgyógyász-kardiológus felügyelete mellett állítjuk be. Velem a szülészeten egyszerűen nem tudtak mit kezdeni, nem értették, miért magas a vérnyomásom toxémia nélkül. Nem tudom, meddig húzhattuk volna még, engem végül úgy írtak ki másnap reggelre császárra, hogy akkor már az osztályvezető főorvosnak is feltűnt, hogy a reggeli, agynyugalomban mert 164/102 vérnyomás talán mégsem annak a jele, hogy biztos csak felb*sztam az agyam :(
2022. ápr. 9. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
Egyszer elszabadult dopegyt mellett, de utána már nagyjából rendben volt. Kiírt napon született a fiam.
2022. ápr. 9. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:

Pont aktuális, múltheten a 35. Hét végén arra keltem hogy bedagadt reggelre a lábam és egész nap 140felett volt a vérnyomásom, legmagasabb 154/90 körüli volt mi akkor bementunk a kórházba. Labor és vizelet rendben volt, kaptam dopegytet 3*1 -et mert a kórházban már 160/110/120 volt a mért vérnyomás... A 24 óráig gyűjtött vizeletben magasabb lett a fehérje, a dokim szerint nem vészes még, de lehet nem várja meg amíg romlanak az értékek és inditani fog a 38.heten.

Ma keztem a 37.hetet

Mehszajam már nyílik amúgy legutóbb bő ujjnyira nyitva volt

2022. ápr. 9. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:

5-ös vagyok.

Dopegyttel azóta nem mértem többet 135/83 -nál, de inkább 130 alattiak az értékek szerencsére

2022. ápr. 9. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. Végül bejöttünk a kórházba a biztonság kedvéért. Azóta kaptam 2x dopegytet, de sajnos még mindig 155/90, úgyhogy valószínűleg még vár rám egy jó kis magnéziumos infúzió is ma.
2022. ápr. 9. 20:36
 8/22 anonim ***** válasza:
160 körüli vérnyomást nem értem, miért Dogepyttel akarnak lenyomni, ilyenkor Cordaflexet kéne adniuk.
2022. ápr. 9. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
Szia! 28.héttől 160 asak voltak a vérnyomásaim, kaptam Dopegytet napi 4 szemet kellett szednem, 33 hetesen bekerültem a kórházba, mert a gyógyszer mellett sem akart lemenni. 6 napig feküdtem bent. Tüdőérlelő injekciót kaptam 12 óránként, 24 órás vizelet gyűjtésem volt a fehérje miatt, szerencsére negatív lett és nem is vizesedtem. Így 6 nap után haza engedtek normalizálodott vérnyomással, 37.héten szintén bekerultem 170es vérnyomással, akkor még húzták 1 hetet, szintén 24 órás vizelet gyűjtés, de akkor már nagyon szenvedtem, volt hogy kiugrott 180ra a vérnyomásom, így másnap reggel 38+3 hetesen megcsászároztak és megszületett egészségesen a kislányom.
2022. ápr. 10. 04:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 A kérdező kommentje:
Ilyen 140/90-es értékeket produkálok továbbra is, dogepyt mellett
2022. ápr. 10. 21:42
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!