Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Probléma a terhesség végén?...

Probléma a terhesség végén? Mit tudok vele kezdeni?

Figyelt kérdés

Második kihordott terhességem (amúgy harmadik, mert volt egy missed ab-m). Az első sikeres terhesség végén is picit magas volt a vérnyomásom, és dagadt a lábam az állástól, de gyógyszert nem kellett szednem. Most a 35. hét végétől vérnyomáscsökkentőt írtak fel nekem, 3x1 Dopegytet, aztán rá pár napra megint magasabb vérnyomás miatt ezt kiegészítették még 2x1 20 mg Cordaflexszel. Ezt a kombót szedem tegnap óta. 36+3 hetes vagyok. Labort az első gyógyszer felírásakor csináltak, teljesen negatív volt, majd mikor visszamentem a második alkalommal, akkor csak helyben néztek vizeletet, és az is negatív volt fehérjére. Itthon is van vizelet gyorstesztem, azt használom, és mindig negatív a fehérjére.

Emellett főleg tegnap óta nagyon durván vizesedik a lábam, pihentetésre elmúlik, de amint leteszem, onnan kb csak feszül és pirosodik... ma meg már a kezem (főleg a jobb) lógatásra szintén, de az is visszamegy, ha használom a karom. Pisi teszt továbbra is negatív. Napi 3l folyadékot minimum megiszom.

Hétfőn megyek vissza a kórházba kontrollra, akkor tudok beszélni orvossal erről.

Másnak is volt ilyen durva panasza? Mi segített a vizesedés ellen?



2022. febr. 19. 23:32
 1/5 anonim ***** válasza:
67%
Bár terhességnél nem volt ilyen gondom, meg más miatt sem, de van rokonom, akinek szokott vizesedni a lába (nem terhesség miatt), ő azt mondta túrót szokott enni nagy mennyiségben (fél kg), és akkor lemegy neki. Mondjuk nem tudom ez mennyire tartós, de ha teheted, egy próbát hátha megér...
2022. febr. 19. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
*a fél kg elosztva a nap folyamán
2022. febr. 19. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Oh ez még közel sem durva vizesedés.

Akkor van baj ha mindened vizesedik már. Amúgy pedig kb a kismamák 98 % vizesedik.


Elsőnél toxémiás voltam. 8kg víz volt rajtam. Az arcom úgy fel volt dagadva, hogy csak egy csík volt a szemem helyén.

2022. febr. 20. 05:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Vernyomast figyelgesd, pisit nezd tovabbra is. Teljesen so szegény dieta, magas feherje tartalmu etelek. (Turot ezert irtak fentebb)

Ha romlik a vernyomas, korhaz.

2022. febr. 20. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Nézegesd azért a vizeletet, meg a vérnyomást.
2022. febr. 21. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!