Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Normális a terhesség végére...

Normális a terhesség végére hogy ilyen negatívan érzek?

Figyelt kérdés

Tervezett baba volt, sőt, sokat vártunk rá. A terhesség közepéig olyan izgatott voltam, nagyon vártuk a babát, de ahogy közeleg a vége, fokozatosan előjöttek a negatív érzések. Állandóan az jár a fejemben, hogy rossz anya leszek, én erre alkalmatlan vagyok, őszintén bevallom, az is eszembe szokott jutni, hogy bárcsak visszacsinálhatnám az egészet. Egyedül érzem magam, hiába jó a kapcsolatom a férjemmel, ő nem érti min megyek keresztül, nem tudja hirtelen miért kezdtem el így gondolkozni. Igazából én magam sem értem. 35 hetes vagyok, de igazából még mindig nem kötődök a babához, nehéz felfogni hogy egy valódi kis emberről van szó, és hamarosan itt lesz velünk. Idegennek érzem őt, és ezt az egész terhességet is. Mit fogok kezdeni egy babával? Mi van, ha nem alakul ki a kötődés? A férjem biztos jobb apukája lesz legalább szegénynek, ha ilyen anyja lesz, mint én. :(

Változhatnak még ezek az érzések a szülésig? Nagyon el vagyok keseredve.



2022. ápr. 21. 09:09
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Normalis, ilyenkor tombolnak a hormonok.

Ne aggódj semmi miatt, a babádnak te leszel a legjobb.

Hidd el, ahogy megszületik tudni fogsz nagyon sok mindent ösztönből.

2022. ápr. 21. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
95%

Először is mind voltunk ott ahol te. Mind éreztük ezt. Nem vagy egyedül és nem leszel rossz anya. A hormonok nagyon nagyon barom gondolatokat tudnak ébreszteni. Én már csak tudom, pszichológusnál kötöttem ki :D


Hidd el, jó anya leszel és imádni fogod. Fogalmad sem lesz mit csinálj, hogy tartsd életben, senki sem tudja, csak sodródik az eseményekkel. Viszont ha szülés után is így érzel és nem tudsz kötődni a babához pár hét után sem, keress fel szakembert! A szülés utáni depresszió nem játék! Kitartás! Minden rendben lesz és hamarosan anya leszel! :)

2022. ápr. 21. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
86%
Én is pont ugyanígy érzek, 35 hetes vagyok szintén. Sok kismama van a környezetemben, a végefelé az ősanyákat leszámítva mindenki ugyanilyen gondolatokról számolt be, úgyhogy engem picit megnyugtat a tudat, hogy nem vagyok egyedül ezzel. A szülés miatt is egyre jobban pánikolok, pedig eddig azt hittem "fel vagyok készülve. Nem is maga az esemény miatt, hanem mert onnantól megváltozik minden... De hogy tovább menjek, hétvégén zokogva jöttem el vidékről, a szüleimtől, mert már nem fogunk szülésig találkozni. Vége egy korszaknak... Kicsit drámaibban veszem a dolgokat, mint normál helyzetben, na. :D
2022. ápr. 21. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
91%
Én még szülés után egy hónappal is visszacsináltam volna, ha lehet. Ne aggódj, normális, amit érzel, és idővel jobb lesz.
2022. ápr. 21. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
69%
A hormonok szorakoznak veled, meg szünik majd ha babád megszületik. Nagyon szuper édesanya leszel,a kisbabádnak.
2022. ápr. 21. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Egyrészt a hormonok játéka, másrészt a szüléstől való félelem váltja ki. Hatalmas változás lesz ez az életedben. Az a lényeg, hogy legyen segítséged az első időszakban és akkor minden rendben lesz.
2022. ápr. 21. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is normális.Én a mai napig úgy érzem sokszor, hogy megszivta a gyerekem, hogy én lettem az anyja.Erre tegnap este is csak magától mondta, hogy nagyon szeret és én vagyok a legjobb, ráadásul senkire se cserélne el 😂😂
2022. ápr. 21. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

33 hetes vagyok, én is így érzek, pedig 17 éves korom óta arra vágyok, hogy egyszer végre anya legyek. (29 vagyok)

Az egyik nap csillámporos cukormáz, teszek veszek a babaholmik közt, nézegetem őket, vágyakozom, hogy kint legyen már, olvadozok az 5D-s képeken, máskor meg sírva ébredek éjjel hogy komolyan kellett ez nekem? Pokolba az egésszel, hát nem volt tökéletes a mindentől független életem? :D Mi a nyavalyát fogok én kezdeni egy gyerekkel évekig, eleinte folyton pelenkázni, később autókkal játszani, játszótérre hordani, évekig tanulni vele olyat amit lehet, hogy én sem értek, orvoshoz rohangálni ha beteg, meg amúgy is életben tartani ha beteg, lázat csillapítani stb stb… én is nagyon nagyon bízom benne, hogy ez elmúlik :’)

2022. ápr. 21. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
8. Elfog. Mármint az eleje tényleg brutál. De az én fiam már 6 hónapos és csoda minden perc. Nagy ölelést minden kismamának, minden szuper lesz és nagyon jó anyukák lesztek!
2022. ápr. 21. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
100%
Juj teljesen átérzem. Én 34 hetes vagyok, épp tegnap sírtam órákon át amiatt, hogy túl sokat híztam, egyébként is ha megszületik a baba, MINDIG itt lesz már, mit kezdünk vele. Oda az egész eddigi életem, és nem lehet visszacsinálni. Remélem elmúlnak ezek a gondolatok,mert egyébként nagyon akartuk őt, és várjuk is. Ugyanakkor jaj mi lesz.
2022. ápr. 23. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!