Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mikor mondtátok el az ismerősö...

Mikor mondtátok el az ismerősöknek, barátoknak, kollégáknak, stb. hogy bababát vártok?

Figyelt kérdés
2010. szept. 16. 15:48
 1/7 anonim ***** válasza:

Első babánál a 12. hét után, munkahelyen csak 20. hét táján, addig nem is igen látszott rajtam. (hog ymiért csak akkor, elég hosszú és bonyolult, több oka is volt, nem részletezném). Csak az anyukám (és persze a férjem) tudott hamarabb a babáról.


Második babánál nagyszülőknek 8. héten, szigorú titoktartási kötelezettség ellenében :). Ismerősöknek, barátoknak csak a 21. hét után, mivel akkor jött meg a negatív amnio lelet, addig sajnos kétesélyes volt, hogy megszületik-e a baba.

2010. szept. 16. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Munkahelyen 9. héten, mert táppénzre küldött a doki, családnak a 12. héten. Barátoknak ezután folyamatosan. :)
2010. szept. 16. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Én mindkét terhességemnél az 5. héten mondtam el a családnak,és a 7. héten a barátoknak.


8 hetes kismami

2010. szept. 16. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Közeli családtagoknak (szülő, testvér) azonnal, mert nagyon várt baba volt és az egész család tűkön ült:)

Főnökömnek 6 hetes terhesen mondtam meg, mert sokat kellett orvoshoz rohangálnom és nem akartam hazudni.

Munkahelyen, barátoknak, ismerősöknek a 12. hét után, de volt olyan kolleganő aki korábban levágta, hogy babát várok... Azt mondta, hogy eltitkolni sem tudtam volna mert annyira másmilyen lettem és látszik rajtam, hogy kismama vagyok:)

2010. szept. 16. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Anyukámnak a legelején, közeli családtagoknak 10. hét környékén, a többieknek a 12. hét után.
2010. szept. 16. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
12. heten akartuk, de nem birtuk ki, és már a 9.en elmondtuk.
2010. szept. 16. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Én titkolni akartam, de végül is úgy jött ki, hogy a kismama ismerőseimtől tanácsokat kértem, és nekik hamar szóltam. Aztán ott a (szűk) család (papa, mama, gyerekek), ők is már 5-6 hetesen tudták. A legjobb barátok is 6-7 hetesen értesültek a dologról, persze mindenkinek azt mondtam, hogy csak ő tudja, és titok. De 7 hetes korára már vagy 30-40 ismerős tudta, és persze a rokonok sem tudják tartani a szájukat.

A munkahelyemen a közeli kollégám tudta elég hamar, de a főnököknek csak a 12 heti ultrahang és kombi teszt eredménye után szóltam, nagy meglepetésemre szó szerint a nyakamba borultak. És eddig még nem volt böjtje, szóval tényleg örülnek! :) Most a 14. héten járok, és már tudják vagy 100-an, de én iskolában dolgozom, így ez nem olyan nagy szám. Remélem, hogy ezután is minden rendben fog menni, nem vagyok babonás, és most már elmerem hinni, hogy anyuka leszek. :)

Kívánok mindenkinek hasonlóan boldog, problémamentes, örömteli babavárást! :)

2010. szept. 16. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!