Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 29 hetes 3 napos várandós...

Elány kérdése:

29 hetes 3 napos várandós vagyok. Tegnap egy cysztikus képet talaltak a bal petefészkemben szöveti elemmel. Annyit tudtam hirtelen kérdezni h a babára ártalmas e. Nem. Majd már hazafelé esett le a kérdés: rákos lehetek?

Figyelt kérdés

Nyilván megyek a dokimhoz, de majd csak jövőhéten, akkora van időpontom és legalább meglátjuk, hogy nő e ennyi idő alatt...

A szonográfus azt mondta szerinte szövettan kéne de azt amíg bent a baba nem hiszi h megcsinálják. Vettek már valakitől szövetmintát terhesen?

A sima cisztának utána olvasva azok folyadékkal teltek nem szöveti elemmel. Ezt jól olvastam?

Tudom hogy nem orvosok vannak itt csak hátha van okosabb mint én amíg nem telik le az egy hét. Köszi


2022. ápr. 26. 15:44
 1/6 anonim ***** válasza:
76%
Lehet dermoid ciszta is. (fog, haj meg minden ilyen vacak lehet benne, hogy hogy kerül oda ne kérdezd)
2022. ápr. 26. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Van róla kép? Mi a részletes leírása az ultrahangos leletnek?
2022. ápr. 26. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
szövettan nélkül lehetetlen pontosat mondani. azt viszont nem fognak most csinálni mert nagyobb a kockázat mint a várható haszon.
2022. ápr. 26. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
86%

Azért ilyen baromságot nem írjunk már. Ha gyanús, hogy az elváltozás rosszindulatú, akkor bizony terhesség alatt is megcsinálják a műtétet, mert egy petefészekrák esetén baromira nem mindegy az időfaktor.

Számos műtétet meg lehet oldani terhesség alatt is, ha indokolt. Speciel én is láttam már 32 hetes terhességnél petefészek eltávolítást, amiből egyébként alacsony malignitású (borderline) daganat jött ki. A terhességnek meg semmi baja nem lett, később időben történt a császármetszés.

2022. ápr. 26. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
78%
Ha rosszindulatúnak tűnne, mondania kellett volna a szonográfusnak, én úgy gondolom. Nekem, igaz nem terhesség alatt, amikor ezt a diagnózist kaptam, kiderült hogy endometriózisos csokoládécisztám van. Azt hiszem sűrű bennékűnek írták le. A másik lehetőség ami felmerült, az a dermoid ciszta volt.
2022. ápr. 26. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
72%

Nyilván nem a szonográfus fogja megmondani a teendőket, mivel ő nem orvos, hanem szonográfus. Majd az orvos megnézi, hogy mennyire gyanús, szükség esetén kér kiegészítő vizsgálatokat. Én csak arra reagáltam, hogy terhesen semmiképp sem operálják meg, mivel ez nem igaz. Ha indokolt, akkor terhesen is meg lehet oldani szinte bármilyen műtétet.

Egyébként önmagában a különböző petefészekképletek is elég ritkák a terheswség alatt (max. 3% körüli), és ezeknek csak kb. 1%-a rosszindulatú. Szóval azért a kérdezőnek elég jó esélye van arra, hogy nem komoly a dolog.

2022. ápr. 26. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!