Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Kismamák, ti hordtok még...

Kismamák, ti hordtok még maszkot? Nem féltek, hogy összeszedtek valamit?

Figyelt kérdés

Én ha sokan vannak a boltban, felveszem, azért még tartok a betegségtől.

Tegnap is ültem a nőgyógyász váróban, a mellettem ülő másik kismama meg állandóan köhögött, nagyon zavaró volt, ráadásul telefonon mondta is valakinek, hogy a gyereke megint beteg... Az ilyeneket hogy lehet kivédeni?


2022. ápr. 26. 22:15
1 2 3 4
 11/37 A kérdező kommentje:
Sajnos itt nem volt alap, senkin nem volt, amin csodálkoztam is.
2022. ápr. 26. 22:52
 12/37 anonim ***** válasza:
89%

Ugyan nem vagyok kismama, de megértem, ha az ember ilyenkor jobb fél. Az a helyzet, hogy inkább próbáld meg inkább a szervezetedet erősíteni. Az a helyzet, hogy nem lehet ezeket a fajta szitukat elkerülni. Milliónyi baktérium, betegség leselkedik ránk. Elég csak felszállni a buszra vagy bemenni a boltba. Ott is jöhetnek ilyen emberek, akik előttünk hektikásan fogdosták össze az árucikkeket..

(8as voltam)

2022. ápr. 26. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/37 A kérdező kommentje:

Igen, ez igaz, de eddig sajnos elég balszerencsés a terhességem, rajtam kívülálló okok miatt, és próbálok legalább beteg ne lenni.

Ami alap elővigyázatosság, azt megteszem, de ez tegnap megijesztett, hogy ilyen van, és mi van ha elkapok még valami nyavaját is.

2022. ápr. 26. 22:58
 14/37 anonim ***** válasza:
60%
Én valahogy ki tudtam köhögni a magánnak az árát, hogy ne kapjam a pofámba. Amúgy meg arrébb mész, mert a másik nem fog. És egyébként nem kell hisztizni. Nem tudja megoldani a másik mellett. Te sem fogod tudni máshogy. Első gyerek, mi? Majd elzavarod az ovis nagyot is, ha beteg, nehogy bajod legyen, vagy a kicsinek... Életszerűtlen amit elvársz egy idegentől. Hidd csak el, hogy szrik rátok.
2022. ápr. 26. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/37 anonim ***** válasza:
95%
Kedves kérdező. Igen én többnyire hordok. DE ☝🏼 Azért mert valaki köhög még nem biztos, h8gy légúti v egyéb fertőző betegségek van. Én minden reggel köhögök és éves után is, mint egy gethes aki még akar fulladni. Mégse vagyok beteg, maximum refluxos amit eddig nem vizsgáltattam ki.
2022. ápr. 26. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/37 A kérdező kommentje:

14

Te honnan tudod, hogy ovis, mert ezt én sem tudom, már kitalált történetet is kreálsz mellé, te tudod, hogy mi van otthon egy ilyennél.


Eddig azért naivan azt gondolta ,vagyis szerettem volna azt hinni, hogy oké, köhög, de betegen csak nem jönne oda.

De te megmutatod, hogy de, sajnos vannak ilyen egyedek, akik azt hiszik csak ők léteznek, másik 5 meg legyen beteg nyugodtan. Szégyen.


Ja, és magánrendelő volt. 😉

2022. ápr. 26. 23:17
 17/37 A kérdező kommentje:
Megtudtam, hogy életszerűtlen "elvárni" bárkitől is, hogy potenciális betegen ne jöjjön el, hanem csak ha meggyógyult. Ha előtte felhívja az orvost, az is megmondta volna neki, hogy ne jöjjön, meg a többi váróban tartózkodó nő sem így gondolta, sőt, a lepontozásod is azt mutatja, hogy mindenki hülye, aki szembe jön az autópályán.
2022. ápr. 26. 23:20
 18/37 anonim ***** válasza:
85%

En maganrendelobe jarok es kotelezo a maszk viselese es allamiban is az.

Boltban is hordom a maszkot,3 oltasom van.

2022. ápr. 26. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/37 anonim ***** válasza:
57%

Dehogy. Akkor sulis. A lényegen nem változtat. Őt nem te érdekled, hanem a sajátja. Le lehet pontozni, engem nem érdekel, hiába gondolod, hogy majd ha leírod, akkor automatikusan máshogy gondolom.

Magánba normálisék időpontra járnak, és egyedül vannak ott. Nem tudom, hogy te hova jársz... Nyilván megtenném, hogy veszek maszkot, ő meg nem, jaj, szidjuk már együtt, tényleg. Most jobb, ha itt puffogsz, mert nem mértél ott szólni neki, vagy annyira kényelmesen voltál, hogy azért ott ültél mellette, nehogy már neked kelljen arrébb menni. Ezt a hisztit szerintem szívesen meghallgatják a barátnőid.

2022. ápr. 26. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/37 A kérdező kommentje:

Képzeld, feltorlódott a sor, mert elromlott a nyomtató a rendelőben, és volt majd egy órás csúszás.

Továbbá, attól mert köhög, nem gondoltam automatikusan rosszra, nem foglalkoztam vele, csak miután elkezdett telefonálni és vigyorogva mesélte, hogy megint beteg a gyerek. Akkor már ott ültünk fél órája, és akkor gondolkodtam el rajta, hogy mi van ha ő is beteg...

Attól mert van időpont, még nincs kőbe vésve, pár nappal is át lehet rakatni. Ez teljesen civilizált szokás. Meg betegen biztos neki is jót tesz szaladgálni a városban, csak mert már megvan az időpont.

2022. ápr. 26. 23:32
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!