Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Kismamák, ti hordtok még...

Kismamák, ti hordtok még maszkot? Nem féltek, hogy összeszedtek valamit?

Figyelt kérdés

Én ha sokan vannak a boltban, felveszem, azért még tartok a betegségtől.

Tegnap is ültem a nőgyógyász váróban, a mellettem ülő másik kismama meg állandóan köhögött, nagyon zavaró volt, ráadásul telefonon mondta is valakinek, hogy a gyereke megint beteg... Az ilyeneket hogy lehet kivédeni?


2022. ápr. 26. 22:15
1 2 3 4
 31/37 anonim ***** válasza:
11%
31es vagyok. Vissza olvastam amit írtam ,1-2mondatot lehet kicsit èrtelmetlenül fogalmaztam meg. Elnézést. Gyorsan írtam ,mert közben készülődni kell.
2022. ápr. 27. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/37 anonim ***** válasza:
72%

Ahol kötelező (védőnőnél, orvosnál) ott hordok, de máshol nem. Engem annyira nem ijesztenek meg az ilyen betegségek, van egy bölcsis lányom, nem fogom tudni magam elhatárolni úgyse semmilyen gethától. És igen, szerintem sem szép dolog betegen menni ultrahangra, ugyanakkor lehet, hogy aznap reggel jelent meg nála a köhögés, nem volt ideje átszervezni, és addigra már kért segítséget valakitől a nagyobb (beteg) gyerek felügyeletére, akit szintén nem tudott volna lemondani, szóval érted. Nem mindig olyan magától értetődő az időpontok tologatása, főleg nem akkor, ha van már gyereked.


Azzal tudod kivédeni az ilyen eseteket, ha nem mész emberek közé. Sajnos máskülönben nem tudsz semmit se tenni. Ha nagyon félsz, vegyél FFP2-es maszkot, az kiszűri a bacikat is, és akkor azzal valamelyest talán jobban védve vagy.

2022. ápr. 27. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/37 anonim ***** válasza:
48%
Komolyan agyrem a kérdező. Milyen jogon konyveled el hogy az illető beteg volt? En évek óta kohogok, reflux plusz allergia. És ettől még emellett simán lehet beteg a gyerekem, vagy szerinted evidens hogy a kettő kizárja egymást? Te sem a legelesebb kés vagy a fiokban, lényeg hogy kibeszeld az illetőt ismeretlenül okokat nem tudva, gratulálok.
2022. ápr. 27. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/37 anonim ***** válasza:
100%
Én is hasonlóan féltem a terhességem elején, mert nehezen jött össze a baba. De a betegségeket sajnos nem lehet kikerülni, én háromszor is elkaptam valami nyavalyát a várandósság alatt. Egyszer még az első trimeszterben, egyszer a 22. hét körül, és egyszer a 30. hét tájékán. Az elsőnél még nagyon meg voltam ijedve, de aztán rájöttem ugyanúgy átmegy rajtam, mint mikor nem vagyok terhes. Annyiból rosszabb, hogy nem szedhetsz gyógyszert. Egészséges terhességnél ennyi nem okozhat problémát, kivédeni pedig nem lehet, hiába óvatos az ember. Én is az voltam amúgy, háromból kétszer a férjemtől kaptam el, akinek a munkája miatt muszáj sokat emberekkel találkoznia.
2022. ápr. 27. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/37 anonim ***** válasza:
54%
Mindenki maga döntse el, hogy hord maszkot, vagy sem.
2022. ápr. 27. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/37 anonim ***** válasza:
85%

Nem olvastam végig a hosszászólásokat! De mondjuk kedves kérdező a te első hozzászólásod felháborított, hogy akinek beteg otthon a gyereke miért megy ilyen helyre. Megértem hogy annak a kismamának nem kellett volna mennie aki maga is beteg, de az én gyerekem is meg van fázva, nekem szerencsére semmi bajom, így nyugodt szívvel járok orvoshoz és védőnőhőz.

Természetes én is felveszem a maszkot minden egészségügyi helyen, de máshol nem.

Ha ennyire félsz a jelenlegi kialakult helyzettől akkor nem értem miért voltál ahhoz ennyire bátor, hogy most bevállald a babát?

Az meg másik dolog, ha szeretnél majd még egy gyermeket és q nagyobbik éppen beteg lesz, tőle is ugyan úgy elkaphatsz bármit! Akkor is így fogsz rettegni? Vagy a saját gyereked közelébe sem fogsz menni ha beteg??

2022. ápr. 27. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/37 anonim ***** válasza:
61%

Nem hordok. A rendelőkbe igen, mert ott kötelező, illetve talán megszokás, hogy 1-2 helyet kihagyva ülök le mindig mindenki mellé ilyen helyen. :D

Egyébként 15 hetes várandósan átestem a covid-on egy nap lázzal, meg két nap enyhe náthás tünetekkel, pedig akkor még bőven maszkos időszak volt (boltokban, munkahelyen, mindenhol). Pár hete is volt valami pár napos náthám, ennyi. Én azt vettem észre, hogyba szervezetem sokkal jobban viseli ezeket talán most, mint normál helyzetben.

Nyilván így szülés előtt már nem akarnék beteg lenni, de tekintettel a korábbi tapasztalataimra (maszkos időszak ugye), ez nem a maszkon fog múlni. Főleg ha esetleg a férjem hozza haza a munkahelyéről. Pont semmilyen ráhatásom nincs, rettegésben meg nem fogok élni. :)

2022. ápr. 27. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!