Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Kismamák, ti hordtok még...

Kismamák, ti hordtok még maszkot? Nem féltek, hogy összeszedtek valamit?

Figyelt kérdés

Én ha sokan vannak a boltban, felveszem, azért még tartok a betegségtől.

Tegnap is ültem a nőgyógyász váróban, a mellettem ülő másik kismama meg állandóan köhögött, nagyon zavaró volt, ráadásul telefonon mondta is valakinek, hogy a gyereke megint beteg... Az ilyeneket hogy lehet kivédeni?


2022. ápr. 26. 22:15
1 2 3 4
 21/37 A kérdező kommentje:
Egyébként meg senki nem kérte, hogy te válaszolj erre a kérdésre, és nem kell olvasni a "hisztit".
2022. ápr. 26. 23:33
 22/37 anonim ***** válasza:
98%
Nem hordok boltba de sokszor gondolkozom hogy kéne.
2022. ápr. 26. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/37 A kérdező kommentje:
Csak az a probléma, hogy egyszer sem a kérdésre válaszoltál, csak engem ócsároltál. De ez már részlet kérdés igazán.
2022. ápr. 27. 00:03
 24/37 A kérdező kommentje:

23

Nekem a szakorvos mondta, akihez a betegségemmel járok, hogy az ffp2-es maszkot hordjam, mert nekem nagyon nem kéne elkapnom. Azt mondta, hogy az véd, a sima orvosival ellentétben.

2022. ápr. 27. 00:05
 25/37 anonim ***** válasza:
75%
Nem hordok. 34 hetes vagyok, éppen valami influenza szerűvel fekszek itthon - láz nincs, csak köhögés, orrdugulás, takony, a közérzetem jó -. Szét nem hordom semerre mert amúgy is itthon fekszem vele, de nem is igazán izgatja a lelkemet hogy lebetegedtem. Egy oltásom sincs és nem stresszelem magam feleslegesen “jajj istenem le ne betegedjek” dolgokkal. És persze ez után se fogom hordani örülök, hogy végre nem kell.
2022. ápr. 27. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/37 anonim ***** válasza:
100%

Nem hordok, örülök hogy végre nem kell, bár nálunk az orvosi rendelőben továbbra is kötelezö.


Amit viszont vírus előtt és azóta is tartok, hogy senki mellé nem ülök le, ha mellémülnek simán felállok, és nem csak a bacik miatt, egyszerűen nem szeretem ezt a közelséget, ne másszon bele senki az aurámba.


Picit lazíts, sajnos sok ilyen esettel fogsz még találkozni az ovis, sulis időszakban.

2022. ápr. 27. 04:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/37 anonim ***** válasza:
79%
Huh, nehéz eset vagy, kérdező. Ha kérdezel valamit, ezen az oldalon meglepődsz ha valaki másként gondolkodik? 🥴 Naivitás, mint azt elvárni, hogy betegen ne menjenek el a rendelésre. Egyébként én is magánba járok, de ott ha nincs szerencséd épp, akkor bazinehéz új időpontot kérni, ami egy terhesgondozáson nem mindegy. De amíg a másik anya fullzöld orrváladékkal, köhögve vígan beadja az oviba a gyereket, az óvónők meg szemet hunynak felette, az én gyerekem meg 2 nap múlva beteg, akkor ez az anya pont kér egy másik időpontot? Na ugye? Igen, igazad van. Alap kellene legyen, hogy betegen nem megyünk ilyen helyekre. De életszerűtlen. Bár szerintem túltolod, mert azért épp ennyire elvárni ezt életszerűtlen, de valahol megértem
2022. ápr. 27. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/37 anonim ***** válasza:
59%
En nem hordok es sztem nyugodj meg semmi bajod nem lesz se neked se a babanak ha el is kapnal vmit… nyugi
2022. ápr. 27. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/37 anonim ***** válasza:
69%
Én úgy tudom, rendelőben, kórházban kötelező még a maszk használta. Legalábbis erre félénk. Amúgy az megvan, hogy a maszk nem téged véd, hanem ha te beteg vagy a környezetedben lévő embereket? Hiába veszed fel, ugyanúgy bekerülhet a szervezetedbe a vírus.
2022. ápr. 27. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/37 anonim ***** válasza:
69%

Szerintem ezt felesleges túltolni.

Maszkot soha nem hordok ott ,ahol nem kötelező. Nagyon boldog vagyok ,hogy végre nem kell.

Orvosi rendelőben , kórházban ,továbbra is kötelező. Bár mikor anyumat kísértem most el a kórházba , vettem egy teát magamnak, levettem a maszkot ,és elkortyolgattam a meleg italt.😀

Jó lassan ittam,hogy ne keljen abban ülnöm 😅 Engem nagyon irritál ,na jó ,kivéve ha tele van az arcom pattival,akkor szerettem 🤣

Viccet félre téve...( Ami nem is volt az ) 😁


Ez az ő dolga. Te ezt nem tudod megváltoztatni. Nagyon betegen ,én sem mentem zárt helyre. Én le is mondtam pl a fogorvost mert folyt egy kicsit az orrom. Náthás voltam.

Nem tudhatod, lehet ,hogy neki nagyon fontos volt e az a vizsgálat. Honnan tudod ,hogy nem e tolta már így is el az időpontot 2 héttel ,na bumm. Nem lett jobban. De már menni kellett. A kényszer nagy úr!! Erre te magad is rájössz amikor megszületik a gyerek. Ítélkezni valaki felett ,akiről az ég világon semmit nem tudsz , az életéről , a helyzetéről.. amúgy van ám olyan ,hogy kikecmeregsz egy betegségből ,alapvetően már jól vagy ,de az a fránya köhögés még hetekig marad. ( Nálunk speciel ez volt )

Mondom ,hetekig!!!

Nem fertőztünk. Nem voltunk taknyosak. Csak nehezen szakadozott fel a hurut.

És ez nem azt jelenti ,hogy ez a nő halálos kórt köhögött volna a nyakadba. Túl aggódod.

Egyfolytában ezen kattognek... Jaj csak ne legyek beteg.... Tuti ,hogy állandóan az lennék.😅


Arrébb állsz, kinyitod a rendelőbe bukóra az ablakot. Behívnak ,megvizsgálnak. hazamész. És ennyi . Legyen szép napod.

2022. ápr. 27. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!