Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mit jelent az, hogy medencevég...

Mit jelent az, hogy medencevégű fekvés? A babának a terhesség végén hogyan kellene feküdnie?

Figyelt kérdés
2008. dec. 18. 13:37
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
11%
Fejvégűen.
2008. dec. 18. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
87%
szia!A medence végü szerintem az hogy a lába van lent.a vége felé fejfekvésűnek kéne lennie.szoval a feje van lefelé.kb a 30hétre már le van fordulva és az esetek többségében már ilyenkor nem is fordul vissza.mennyi idös vagy?39hetes kismama
2008. dec. 18. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

a medence végű fekvés azt jelenti, hogy nem a baba feje van alul, hanem a feneke.

Ezt császározni szokták, de ismerek olyat, akinek az orvos megfordította a babát( nagyon fájt neki), és olyat is aki így szült. Persze az is fájdalmasabb, meg komplikáltabb, ezért is nem vállalják be az orvosok, ezért császároznak.

2008. dec. 18. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
29-30 hetes vagyok. Ha nem fordul meg a baba, akkor ugye nem fogják erőltetni, hogy így szüljem meg? Azért bizonytalanodtam el, mert én azt hittem, hogy farfekvésűnek mondják azt a babát, akinek a feje fent, popsija lent.
2008. dec. 18. 13:45
 5/12 anonim ***** válasza:
19%

Első vagyok:

Szerintem keresztben fekszik a babád.

2008. dec. 18. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
90%
ne izgulj.nem fogják eröltetni.kivárják a szülés napját és ha nem fordul meg császároznak.2.válaszoló.
2008. dec. 18. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
87%
a medencéje, azaz a fenek van lent. Az első fiam 38, a második 36, a harmadik (ő lány :) ), 30 hetesen fordult a jó irányba. Időd, mint a tenger!
2008. dec. 18. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Az utolsó bejegyzésedre válaszolva, igazad van. A feje fenn, popó lent - ez a farfekvés. De még lehet rá esély, hogy megforduljon. Te is elösegítheted, takarókat teszel a derekad és a popód alá, hátadra fekszel úgy, hogy a fejed kissé lefelé legyen (naponta 10 perc). Nekem szerencsére megfordult (a 28 héten még farfekvéses volt, de a 31-en már fejjel lefelé). A 34. héttel bezárólag nagy az esély a fordulásra, a babák többségének még elég helye van ehhez.

Ha elsö szülés - és farfekvéses marad, akkor többnyire császár. A második, harmadik szülésnél már így is neki lehet vágni a természetes módon való szüléshez.

2008. dec. 18. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Szia!Faros még a babód,a popsija van lennt.Én is igy voltam az első terhességnél és császároztak,a dokim azt mondta már ugysem fordul meg,ez a 38 héten volt.Neked azomban még van bőven ideje arra hogy fejvégübe megforduljon.De ha nem neizgulj nem kinoznak a spontán szüléssel hanem császárlesz,kilehet azt is birni.Most ujra babát várok ő már 32 héttől fejvégüben van.Ne izgulj nem lesz semmi gond.
2008. dec. 18. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Második baba, de én nagyon rettegek, hogy így szüljem meg. Attól félek, hogy szegény beakad, se ki, se be. Nem bírnám elviselni, ha ezért lenne baja szegénykémnek.
2008. dec. 18. 14:25
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!